Nieuwe wijk Poortvliet biedt ruimte aan 38 woningen NUT heft het glas op 175-jarig bestaan 6 Hoogte staat omwonenden nog altijd tegen Het was aanvankelijk de bedoeling dat het Integraal Kindcentrum aan het begin van het volgende school jaar open zou gaan, maar dat is niet meer haalbaar. Volgens een woord voerster van de gemeente heeft het ontwerpen van het gebouw meer tijd gekost dan was voorzien. Hoe de aangepaste planning er nu uit ziet, kon ze gisteren niet zeggen vanwege vakantie van de betrokken ambtenaren. Of de 1,5 miljoen euro die voor het plan is uitgetrokken nog voldoende is, wordt snel duide lijk. „We gaan binnenkort praten met de bouwers." De kans is nog altijd aanwezig dat omwonenden bezwaar maken te gen de komst van de nieuwe school. Ze vinden de beoogde locatie, waar nu nog het voormalige gebouw van de kinderopvang staat, ongeschikt. Nadat de gemeente eerder dit jaar excuses had aangeboden voor de gebrekkige communicatie, leken ze zich neer te leggen bij de komst van het gebouw, maar toen in mei bleek dat het geen zeven, maar negen me ter hoog wordt, ontstond toch weer rumoer. Volgens de gemeente laat het be stemmingsplan die hoogte toe. „We hebben nog contact gehad met Ouders gaan tegenwoordig allemaal in het klaslokaal kijken de gemeente, maar die heeft zich erg goed ingedekt, daar kom je bijna niet tussen", zegt woordvoerder Theo Spinnewijn. „Van het groepje waarmee we toen bij elkaar zaten, zijn ondertussen al wat omwonen den afgehaakt." Toch sluit de bewoner van de Zo merweg niet uit dat de mensen die zijn overgebleven nog een punt gaan maken van de hoogte. Hij zegt te wachten op een publicatie over de officiële sloopvergunning voor het gebouw dat nu nog op de be oogde locatie staat. „Dat is het mo ment voor ons om eventueel weer in actie te komen." Drukte Spinnewijn zegt nog altijd zeer on gelukkig te zijn met de komst van de school in wat hij 'de drukste straat van Kloetinge' noemt. De Zo merweg kan de drukte van de school volgens hem helemaal niet aan. Zeker voor de koude maanden, als veel mensen hun kroost met de auto brengen, voorziet hij proble men. De gemeente is volgens hem naïef over de zogeheten kiss ride- zone, waar ouders hun kinderen snel kunnen laten uitstappen en weer doorrijden. „Zo gaat dat te genwoordig vaak niet meer", zegt Spinnewijn. „Dat zie ik zelf als ik mijn kleinkinderen naar school breng. Die ouders gaan tegenwoor dig allemaal mee naar binnen om even in het klaslokaal te kijken. Dat kan zomaar tien minuten duren." Tussen sportcomplex D'n Aeker- boam en de woningen aan de Bur- gemeet ligt een gebied van dik drie hectare groot. Dat is nu in gebruik voor agrarische doeleinden en als speelveld. De gemeente wil hier woningen ontwikkelen. In het voorontwerp-bestem mingsplan schrijft de gemeente zich qua woningen te richten op starters en jonge gezinnen, maar er worden ook levensloopbestendige woningen in het plan opgenomen. De huizen moeten gebouwd worden aan een nieuw aan te leg gen weg, die de Burgemeet met de Deestraat verbindt. Het basketbal veldje en de speeltuin blijven in de In het plan, gemaakt op basis van enquêtes, wordt gesproken over 38 woningen plannen op hun plaats. Het plan is op basis van enquêtes in het dorp en met behulp van vier inwoners van het dorp ontwikkeld. Het overgrote deel van de men sen dat de enquête heeft ingevuld, kan met deze plannen instemmen, zegt een woordvoerder van de ge meente. De gemeente kocht de grond aan de Deestraat een jaar of tien gele den aan. Nu is het tijd om eens wat van dat geld terug te zien, stellen B en W. Het voorontwerp bestemmings plan ligt met tot en met 23 novem ber ter inzage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeente huis te Tholen, en is ook online in te zien via ruimtelijkeplannen.nl Het NUT werd in 1842 opgericht als herensociëteit, maar groeide in de loop der jaren uit tot de culturele vereniging die het vandaag de dag is. Elk jaar weet de vereniging een mooi programma van voorstellin gen op te zetten. Zo maken de ko mende maanden onder meer Freek de Jonge, Cesar Zuiderwijk en Mai- kel Harte hun opwachting op Noord-Beveland. Het NUT heeft momenteel zo'n tweehonderd leden. Veel mensen zijn lid uit solidariteit met de doel stelling van de vereniging: het be vorderen van de sociale cohesie in de lokale samenleving. De vereni ging probeert elk jaar een gevari eerd programma samen te stellen met onder meer cabaret, (klassieke) muziek, kindervoorstellingen, ex cursies en lezingen. Jubileumbijeenkomst Het NUT viert zaterdag vanaf 17.00 uur het 175-jarig bestaan in Wis senkerke. De vereniging belooft een jubileumbijeenkomst met een aan tal culturele verrassingen. Het fees telijke samenzijn in Onder de To ren duurt tot 19.30 uur. Aanmelden kan uiterlijk vandaag via het e- mailadres info@nutnoordbeve- land.nl. IN DE REGIO Bijeenkomst 50PLUS Speurtocht in het Poelbos Koffiemiddag Club Oud Chauffeurs MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 18 oktober 2017 BE' School Kloetinge toch later open De komst van een nieuw ge bouw voor de Kloetingseschool en kinderopvang Kibeo aan de Zomerweg in Kloetinge loopt vertraging op. Ondertussen zijn enkele omwonenden nog altijd ontevreden over de komst van het complex. Rob Paardekam Kloetinge -Theo Spinnewijn, omwonende Het trapveld aan de Deestraat in Poortvliet verandert de ko mende jaren in een nieuwe woonwijk die plaats biedt aan 38 woningen. Dat blijkt uit een plan van de gemeente Tholen. Michiel Bouwman Poortvliet Het NUT Noord-Beveland be staat 175 jaar. Dat wordt zater dag gevierd in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Rob Paardekam Wissenkerke GOES Simon Geleijnse (foto) is vanavond gastspreker tijdens de bijeenkomst van 50PLUS Zeeland in Hotel Terminus in Goes. Geleijnse (1974) werd in Baar land geboren, was raadslid voor het CDA in Borsele en woont momenteel in Den Haag, waar hij secretaris is van de 50PLUS Tweede Kamerfractie. Hij houdt een lezing over de nieuwe re gering en het standpunt van 50PLUS. Ook be antwoordt hij vra gen over pensioe nen en andere zaken die vijftig plussers aangaan. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur en is toegankelijk voor iedereen. GOES IVN De Zeeuwse Delta houdt morgen een excursie in het Poelbos in Goes voor kinderen tus sen de 6 en 10 jaar oud. IVN-gidsen nemen de kinderen mee op speurtocht naar herfstbladeren, paddenstoelen, vruchten en zaden. De excursie begint om 14.00 uur op de parkeerplaats bij het Poelbos, aan de Theuniswegeling te 's Heer Hendrikskin deren. Kosten: 2 euro. Aanmelden via www.ivn.nl/afde- ling/de-zeeuwse- delta. KRABBENDIJKE Club Oud Chauf feurs houdt morgen een ontmoetings middag in Krabben- dijke. Alle oud chauffeurs zijn van 14.00 uur tot 16.00 welkom in de zaal van Ter Weel in Krabbendijke. GOES De geboorte van kinderen digitaal aangeven vanuit het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is popu lair. Ruim een jaar geleden werd het voor de eerste keer ge daan en gisteren was baby Tirza al de duizendste die via de tablet werd aangegeven. Vader en moeder Mark en Simone Matthijsse uit Meliskerke waren er blij mee. „Na de geboorte van ons vorige kind moest Mark vanuit Meliskerke terug naar de gemeente Goes rijden om aangifte te doen. Dit is makkelijker." In het ADRZ vinden per jaar ongeveer 1.500 bevallingen plaats. Burgemeester Herman Klitsie van Goes kwam Tirza en haar ouders gelukwensen, foto mechteld jansen BORSSELE Dorpshuis Vijver- zicht, 19.30-21.30 uur: Openbare Re petitie Bevelands Kerstkoor; COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Revalidatiecentrum Lindenhof, vanaf 10.00 uur: Sympo sium over borstkan ker; Albert Ples- manweg 23,11.00- 14.00 uur: Kinder- Doe-Dagen bij Stoomtrein Goes- Borsele; Ambachts centrum, 13.00- 16.30 uur: Kinder- doe-dagen met di verse werkjes; 's- Heer Elsdorpweg 12,13.30-15.00 uur: Mantelzorgcafé; Koedijk 2,13.30- 16.30 uur: Open stelling trekkermu seum; HEINKENSZAND Westdijk 3,10.30 en 14.00 uur: Rondlei dingen door Klom penmakerij Traas; KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-16.00 uur: Ezelwandeling in groepsverband Kapelle De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; Fruitteeltmu seum, 13.30-16.00 uur: Kindermiddag met o.a. letterspeur- tocht en smaaktest; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen; SINT ANNALAND Haven, 09.00 uur: Vaartocht naar Zie- rikzee met zeehon densafari; Lange- weg 11,11.00 uur: Streekproducten veiling; Terrein Schaatsbaan, 13.30-17.00 uur: Kennismaking met boerengolf; Bie- rensstraat 6,14.00- 17.00 uur: Herfstva kantie in museum De Meestoot met beschilderen van stenen; THOLEN Zwarteweg, 14.00- 16.00 uur: Excursie Staatsbosbeheer 'Dierenvriendjes- pad'; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandelen; Kerkplein 1,14.00 uur: Rondleiding door Oosterschel- demuseum. DUIZENDSTE DIGITALE AANGIFTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65