9 €15 €100 VRAAG EN AANBOD PT WAT MAG 'T KOSTEN? Andy Spaan (47) uit Vlissingen zat in 2004 voor het eerst in een tuktuk in Bangkok. Toen hij er een kon kopen, twijfelde hij geen moment. Waarom staat dit exemplaar dan toch op Marktplaats? Op plaatsen waar je in Neder land taxi's aantreft, staat het in veel Aziatische landen vol met tuktuks. Dat is volgens Vlissin- ger Andy Spaan een van de weinige overeenkomsten tussen een taxi en een tuktuk, want de beleving is totaal anders. „Meerijden in een tuktuk is een ervaring op zich." Al tijdens zijn eerste ritje in Bangkok valt Spaan de behendigheid van de chauffeurs op. „Ze glippen overal tussendoor. Hoe sneller ze je vervoeren, hoe meer ze kunnen verdienen." Als medeorganisator van tattoo- conventies komt Spaan regelmatig in Bangkok. Zo ook in 2008, als twee vrienden voor het eerst kennismaken met de tuktuk. „Ik zocht bewust de kleinste uit en zei tegen mijn vrien den: pakken jullie deze maar, dan kom ik achteraan. Ik gaf de chauffeur een extra tientje met de opmerking dat hij wat meer gas moest geven. Ze vertrokken op hun achterwielen. Je DE CONCURRENTIE had die gezichten moeten zien toen ze uitstapten." Een jaar geleden kreeg Spaan de mogelijkheid zelf een tuktuk te ko pen. Hij kende geen twijfels. „Van de vorige eigenaar begreep ik dat deze jarenlang dienst heeft gedaan als ver voersmiddel tussen twee campings in de Achterhoek. Hij vertelde ook dat de tuktuk is gebouwd in 1979 in de Tuktukfabriek in Bangkok." Spaan noemde zijn aanwinst de Tuktuk Li mousine. Er zitten twee banken ach terin, waar slechts één gebruikelijk is. De 'limousine' werd vlak na aan koop eerst voorzien van een likje Je had hun gezichten moeten zien toen ze uitstapten verf. „We hebben er allerlei kleuren en een nieuwe vernislaag op aange bracht. Zeg nou zelf, hij ziet er toch kleurrijk uit?" De tuktuk trekt so wieso volop de aandacht. „Je hoort hem vanaf een halve kilometer af stand aankomen. Als we met de tuk tuk door Vlissingen reden, trokken we volop kijkers." Portugal Het is dat Spaan geen functie weet voor de tuktuk in Nederland, anders had hij hem graag gehouden. „Ik liet hem heen en weer rijden tussen mijn tattooshops in Portugal. Omdat ik daar een andere tuktuk heb gevon den, is deze overbodig." En er is nog een reden dat verkoop noodzakelijk is. „Voor iemand van mijn omvang is het vrijwel onmogelijk om achter het stuur plaats te nemen. De chauf- feursstoel is niet gemaakt voor 2 me ter lengte en 180 kilo aan gewicht. Wie weet meldt zich iemand die hem als trouwauto wil gebruiken of voor een taxibedrijf." woensdag 18 oktober 2017 Na de maaltijd, bij de koffie of juist vóór het zuipfestijn: een fles likeur gaat er altijd wel in. Maar tegen welke prijs? Liza Wever (25) en Marente Smit (22) uit Middelburg: „In de zomer drinken we Baileys of gin, maar in de winter is een fles likeur on misbaar. Een gezelligheids drankje om lekker op te warmen. Mede dankzij likeur kom je in november en december al in de kerstsfeer. Voor een fles hebben we 15 euro over. Dan moet het om een speciale gelegenheid gaan. Aan zomaar een feestje tussen door geven we minder uit." Jeroen van der Hofstede (37) uit Middelburg: „Ik ben chef kok en kan je vertellen: daar komt nogal eens een drankje aan te pas. Mijn dag begint regel matig om 12 uur 's nachts, dus alcohol ontbreekt dan niet. Voor een fles likeur heb ik gemiddeld 25 euro over. Op gezellige avonden mag dat meer zijn. Dan is 100 euro voor een fles in een club geen pro bleem. Ik be stel ook regel matig drank bij de biertaxi in Middelburg." Hein Schee pers (20) uit Vlissingen: „Voordat we met een groep van vijf man op stap gaan, is een fles likeur ideaal om alvast in te drinken. Pure likeur, dus niet gemengd met een ander drankje, vind ik lekker. Sterker nog, het is mijn favoriete sterke drank. Naar het be drag kijk ik meestal niet, belangrijkste is dat er min stens een liter in zit. Als we de fles met z'n vijven opdrin ken, delen we de kosten." Te groot voor de tuktuk Hans Puik —Andy Spaan M Andy (links) maakte van de tuktuk een kleurrijk geheel. FOTO RUBEN OREEL Object Tuktuk limousine Verkoper Andy Spaan uit Vlissingen Prijs 3.500 euro Gezien op Markt plaats Vierper- soons tuk tuk, 1.250 euro, Oot- marsum (Markt plaats) M Oude drie wieler, 250 euro, Maas tricht (Markt plaats) Tuktuk in koeprint, 2.800 euro, Muiderberg (Marktplaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53