Maandelijks 100 euro voor boeken 44 5 VOORU Mijn geld en ik De Tefal glijdt soepeitjes naar het zilver met even strakke strijkresulta ten. Helaas worstelt het ding met één onvolkomenheid. Als de stoomfunc- tie aanstaat en de gebruiker een klein beetje druk zet op de plank, brengt de bout tijdens het strijken een ge luid voort dat het midden houdt tus sen een gorgelend espressoapparaat, een knetterende popcornpan en een stel opgesloten cavia's. „Dit geknars en geknor is niet bepaald ontspan nend", oordeelt Gerrit droogjes. DE UITSLAG „Nee, ik geef muziekles, piano en zang, en ben dirigent van een aantal koren. Daar haal ik mijn inkomen uit. Een kinderboek maken vond ik vooral leuk om te doen. Ik heb Ne derlands gestudeerd, maar daar heb ik nooit mijn brood mee verdiend." „Ja. Na het derde jaar Nederlands ben ik op twee richtingen aan het conser vatorium begonnen, toen deed ik dus drie opleidingen tegelijk. Nederlands deed ik vooral om later meer zeker heid op een baan te hebben, maar ik heb het geluk dat ik altijd in de mu ziek heb kunnen werken." Ik heb het geluk dat ik altijd in de muziek heb kunnen werken „Jawel, maar dit is de eerste keer dat ik aan zoiets grootschaligs meewerk. Ik heb weieens benefietconcerten ge geven, maar dat was niet voor een landelijke stichting." „Meestal geef ik wel iets, maar ik kijk wel naar welk doel het is. Ik vind het belangrijk dat er niet te veel geld naar de organisatie gaat, in plaats van naar het goede doel." „Aan iets leuks doen met de kinde ren. Persoonlijk geef ik het meest uit aan boeken en muziek. Ik hecht eraan legaal aan spullen te komen, dus dat houdt in dat je ze moet kopen. Ik denk dat ik een boek of zeven per maand koop. Creatieve mensen zijn vaak slecht met geld, dus mijn man doet de financiën. We werken met strakke budgetten, ik kan ongeveer too euro per maand uitgeven aan boeken, daar ga ik ook nooit over heen. Veel is trouwens ook werkgere- lateerd." „Soms wel, ja. Dat is vrij ouderwets, maar ik heb liever iets fysieks in mijn handen. Dat heb ik met boeken ook. Ik lees liever vanaf papier dan op het internet." „Mijn vleugel. Ik heb 'm vorig jaar ingeruild tegen mijn oude piano. Ik word er nog iedere keer gelukkig van als ik erop speel. En ook mijn leerlin gen vinden 'm prettig." „Ja, voor de kinderen. Dat ze later kunnen studeren. Ik denk dat stude ren een stuk duurder wordt en dat het steeds moeilijker wordt om te be talen. Moeilijker dan we nu gewend zijn in ieder geval. Daar maak ik me weieens zorgen over. Verder sparen we voor onze oude dag. We hebben mensen om ons heen die best veel zorg nodig hebben, dus we willen wat achter de hand hebben als er iets gebeurt. Ik heb er moeite mee hoe de zorg nu is geregeld. De verdeling van rijkdom zou best wat eerlijker mo gen." „Ik had het er laatst nog over met ie mand die in de zorg werkt. Iemand die een topfunctie bij Shell heeft krijgt wel een traplift, maar de lokale kruidenier niet. Als je altijd hard hebt gewerkt mag je daar van mij best van genieten, maar qua zorg zou er geen verschil moeten zijn. Daar heeft ie dereen evenveel recht op." woensdag 18 oktober 2017 PZ Deze test is afgenomen in sa menwerking met Besteproduct.nl. Voor meer testgegevens, kijk op besteproduct.nl 1. Koenic KSI 270 €26,99 Ietwat zwaar, maar met een uitstekend strijkresultaat. Mooi design ook: strak, stevig en voorzien van duidelijke lampjes. 2. Tefal FV3730E0 €29 Een groot wa terreservoir, maar wel een kleine vulopening. Strijkt soepel en netjes, maar - als je druk zet tijdens het stomen - met luid ruchtig tegensputteren. 3. Domo D07047S €29,99 Aan de zware kant voor een mara- thonstrijk. Pres teert uitstekend in de hoekjes, maar lijkt soms iets te vaak over een plooi heen te moeten. En die vulopening mag groter. 4. Tristar ST-8137 €28 Een grote in houd, maar piep kleine vulbeker. Spettert soms- ook tijdens het strijken. Wel verrassend goed strijkresultaat voor zo'n compact lichtgewicht. 5. Bestron AST 2200 €22,93 De goed koopste van het stel en dat merk je. De knopjes zijn stroef of juist te soepel. De bout lekt bovendien. Desondanks geen onaardig resultaat voor deze prijs. Liesbeth Coppens (38) uit Waal wijk schreef het prentenboek Daar wonen 1.000 dromenmakertjes, maar leeft van haar werk als mu ziekdocent. Jarry Popelier Werkje fulltime als kinderboeken schrijver? Je hebt altijd in de muziek gewerkt? —Liesbeth Coppens Een groot deel van de opbrengst van je kinderboek gaat naar stich ting Kika. Ben je altijd begaan ge weest met goede doelen? Je doneert altijd als aan de deur gecollecteerd wordt? FOTOSANDER VERHOEVEN Waar geef je het liefst geld aan uit? Je koopt nog cd's? Wat was je beste aankoop? Spaar je ergens voor? Wat schort aan de verdeling van rijkdom? Lies beth Coppens volgde drie stu dies tegelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49