4 t 4 HEKS'N Strijkgoed Of je nu houdt van strijken of er gruwelijk tegenop ziet: in de meeste huishoudens ontkom je er niet aan. Ons panel duikt in de wasmand met vijf budgetbouten. mmm Kleingeld Voedsel Eet niet te veel insecten APP Hou het uitlenen bij Voor u getest Wél met verse kruiden bereid ssrSsTr rofi'gfl 'Er© VjJ W Je zou het niet zeggen als je GerritNijhuis ontmoet, maar achter zijn pretoogjes gaat een eigenaardigheid schuil. Een eigenaar digheid waarmee hij door sommigen op handen wordt ge dragen, maar in andere kringen eer der als een zeldzame diersoort wordt beschouwd. „Ik houd van strijken", geeft Gerrit zonder schroom toe. „Ik vind het ontzettend ontspannen. Als ik mijn hoofd leeg wil maken, ga ik de zolder op met een volle wasmand. Altijd al gedaan. Toen mijn vrouw er achter kwam, dacht ze ook: die mag blijven." Glunderend: „Maar andere mannen vinden dat ik volkomen van het padje ben." Niet alle panelleden zijn bevangen door de strijkplankenkoorts. Zo wor stelt Albertina de Vries met een ge streepte bloes in een gordijn van stoom. „Ik ben gewoon niet zo'n Als ik mijn hoofd wil leegmaken, ga ik met een volle wasmand naar zolder huishoudelijk type", zegt ze. „Strij ken vind ik zonde van mijn tijd. Na een uur zitten de kreukels toch weer in je overhemd. Aargh, nu beslaat mijn bril weer door al die stoom." Hand op de knip Het moge duidelijk zijn: strijken is voor onze panelleden een gevalletje you love it or hate it. Een ideale dwars doorsnede van de maatschappij dus voor deze strijkboutentest. Het panel test vijf modellen: de Bestron AST 2200, de Domo DO7047S, de Koenic KSI270, de Tefal FV3730E0 en de Tristar ST-8137; geselecteerd door de collega's van vergelijkingssite beste- product.nl. Met een prijs tussen de 20 en 30 euro zijn ze alle geschikt voor huishoudens met de hand op de knip. Voor strijkprof Willemien Dijk- man-Jansen is deze prijsklasse even wennen. Normaal glijdt ze in haar huiskamer in het Gelderse Eefde - de testruimte van vandaag - de was van haar klanten glad met een model dat het tienvoudige heeft gekost. Het ding heeft een automatische ontkal- ker, zelfregulerende stoomfunctie, ingebouwde brandvlekbeveiliging en een waterreservoir van maar liefst 1,8 liter. Stuk voor stuk functies die onze budgetbouten ontberen. Spetters Het verschil wordt direct duidelijk met de eerste strijkbout. De Bestron ligt lekker in de hand, strijkt best aar dig de plooien weg, maar kampt met kleine mankementen. De draaiknop ONS PANEL voor de temperatuur schiet bijvoor beeld gemakkelijk door, terwijl het stoomknopje juist slap en moeilijk te verstellen is. Bovendien lekt het ding tijdens het stomen flink wat drup pels op het wasgoed. Een laatste plaats is het oordeel. Het blijkt echter niet de enige bout waarmee een potje strijken ontaardt in een bescheiden waterballet. De Tefal, Domo en Tristar strijken naar behoren, maar de te kleine vulope ningen zorgen tijdens het bijvullen eveneens voor geknoei. De laatste strijkt bovendien met consumptie; er vliegen geregeld wat spetters in de rondte. Aargh, nu beslaat mijn bril weer, door al die stoom. Strijken is zonde van mijn tijd Geknor Gelukkig hebben we nog één ijzer op de plank met een ruime vulopening. Ook de Koenic vertoont zo nu en dan echter wat lekkage. Het lange snoer en strakke design worden wel gepre zen. En de resultaten zijn bovendien kreukloos. Unaniem wordt de bout tot winnaar verkozen. woensdag 18 oktober 2017 PZ Insecten eten? Albert Heijn verkoopt ze al. Eet er alleen niet meer dan 45 gram per keer van, adviseert de Ne derlandse Voedsel en Warenautoriteit. Insec ten bevatten chitine in hun poten en skelet en dat kan klachten veroor zaken. miljoen mannen was in 2016 economisch niet zelfstandig, meldt het cbs. Wil je niet vergeten aan wie je wat hebt uitgeleend? Download dan de app IOU - debt ma nager. Daarmee houd je bedragen én goederen bij die anderen van je leenden, maar ook met welke afschrij vingen en aflossin gen je rekening dient te houden. Het panel van de vo rige week gepubli ceerde test kruidenbo ter concludeerde dat vermoedelijk in geen van de zeven blind ge teste kruidenboters verse kruiden waren verwerkt. De producent van Heks'n Boter heeft echter laten weten dat daarin wel degelijk verse kruiden zijn ver werkt. net een ttk)e najie Soepel strijken zonder spetters T Drie ervaren strijkers en een strijkhater aan het werk. FOTO KOEN VERHEIJDEN Matthijs Meeuwsen 44 —Gerrit Nijhuis 0 -// n Willemien Dijkman- Jansen (34) Strijkprof achter Strijkservice Willemien. Albertina de Vries (40) Zelfverklaard strijkhater. Gerrit Nijhuis (69) Zeldzaam soort: De Man die Strijkt Zonder Tegenzin. Boukje ter Veer (49) Als huishoudhulp overal een ervaren strijker. 44 —Albertina de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48