1 wr 2 (J| 3 3 Osram LED Retrofit Classic Calex 74510 7W helder Ikt Flair LED filament peervorm 6W helder TIPS: De basis: Het gesprek doorvraag naar talenten, kom ik al tijd op vaardigheden die niet in hun cv staan." Dus ben je in je vrije tijd jeugdvoorzitterbij een sportclub? Dan heb je leidinggevende kwalitei ten. Help je in het verzorgingshuis? Grote kans dat je over veel inlevings vermogen beschikt. Benut bij je zoektocht ook andere social media- kanalen, naast Linkedln. Vincent: „Op Facebook worden volop vacatu res gedeeld en mensen getagd. Maar dan moeten jouw vrienden wél we ten dat je op zoek bent naar een nieuwe baan." Dergelijke Facebook-aanbevelin- gen zijn zeer effectief, weet Vincent. „Werkgevers hebben het liefst aan bevelingen van mensen die ze al ken nen. En vrienden willen je altijd hel pen. De betekenis van Twitter neemt snel af. En via Instagram zul je niet een nieuwe baan vinden, maar je kunt je er wel mee profileren." Daarbij zegt Vincent: wees zicht baar en laat in real life én op social media zien wie je bent. Jouw profie len moeten tiptop op elkaar afge stemd zijn. Profileer je je jezelf als plichtsgetrouwe boekhouder? Dan staat het slordig als je op Instagram laveloos schittert op wilde feesten. En nee, het is niet gek jezelf op vi deo te presenteren. Vincent: „Video selectie hanteren - Zeeman doet dat bijvoorbeeld - is een nieuwe trend die groter zal worden, verwacht ik. Op basis van je taalgebruik, persoon lijkheid en mimiek krijgen bedrijven een beter beeld van je dan alleen op basis van een cv. Vind je het verve lend om jezelf te filmen? Dan moet je beter oefenen. Want als je jezelf goed wilt presenteren: oefenen, oefenen, oefenen." Toch, een een keurige sollicitatie brief en een goed cv zijn ook belang rijk, zegt Esmeralda Korteweg van De Gelukkig Loopbaan. „Er zijn nog steeds bedrijven die dat belangrijk vinden. Cv's worden tegenwoordig in eerste instantie elektronisch ingelezen, daar komt geen mens meer aan te pas. Een werkgever voert bijvoorbeeld vijf zoektermen in over gevraagde oplei ding of kwaliteiten. En als die niet alle vijf in jouw cv staan, beland je di rect op de stapel 'afgewezen'." Maak je cv zo makkelijk mogelijk: maximaal 2 A4-tjes. „Een recruiter moet in één oogopslag kunnen zien wat je hoogste diploma is en wat je Cv's worden eerst elektronisch gelezen, daar komt geen mens maar aan te pas relevante werkervaring is." Er wordt gezegd dat recruiters in gemiddeld 9 seconden beoordelen. Korteweg: „Een werkgever die 200 brieven krijgt op een sollicitatie, kan geen 10 minuten aan elke briefbesteden." Moodboard Korteweg noemt nog een aanpakvoor je volgende sollicitatie: maak een moodboard op A3-formaat van jezelf, met een paar goede foto's, wat tek sten die typisch bij jou passen en neem het mee onder je arm. „Het maakt het sollicitatiegesprek makke lijker en je werkgever krijgt een beter beeld van jou. Op zo'n moodboard mag je je successen laten zien, maar ook je kwetsbaarheid. Je maakt jezelf geloofwaardiger als je vertelt waar je je verder in wilt ontwikkelen." woensdag 18 oktober 2017 GO lamp bij 25.000 branduren in zeven jaar 142,50 euro. Een ledlamp daarentegen maar 20,50 euro. De Consumenten bond testte ledlam pen met grote fitting van bekende lampen fabrikanten en huis merken. Ze keken naar energiezuinig heid, maar ook naar de kwaliteit van het licht. Vooral de kleur- weergave viel tegen. Bart Rost Vanaf €6,99 Beste uit de test Lichtopbrengst en rendement zijn goed. Kleurweergave is ruim onvoldoende. ,=t Vanaf €10 Stralingshoek is zeer goed. Ook onvoldoende kleurweergave. Vanaf €4,50 Beste koop Lichtkleur is ruim vol doende. Ook een onvoldoende voor kleurweergave. O co cn b Sollicitatiebrief, cv, Linkedln-profiel én openbare social media-profielen moe ten overal dezelfde persoonlijkheid uit stralen. Zeur nooit op social media. Aaltje Vincent: „Bedrijven hebben een hekel aan zeurpieten. Dus doe dat niet op Twitter, Linkedln of Fa- cebook." Lieg niet in je cv. Heb je vanwege een burn-out twee jaar niet gewerkt? Wees daar eerlijk over. Korteweg: „Je kunt het zelfs ge bruiken om te vertellen wat je ervan hebt ge leerd." Bel naar aanleiding van de vacature. Kor teweg: „Je hoort een stem van het bedrijf waar je solliciteert. Let daarin op de woorden die niet in de vacature tekst staan. Ik denk dat maar 1 op de 10 sollicitanten vooraf even belt. Een gemiste kans. Wie meer weet, staat met 1-0 voor." Ga bij jezelf na of je past bij het bedrijf. Verdiep je in de functie én het bedrijf, des noods door een keer het bedrijfsrestaurant in te lopen zodat je de dresscode en om gangsvormen tussen collega's ziet. Korte weg: „Een voorbeeld: bij Coolblue zijn ze ge wend losjes te com municeren. Je kunt je in een sollicitatie zo voordoen, maar je houdt jezelf voor de gek als dat lollige niet in je zit." Doe eens gek met social media: je kunt ook 'tinderen voor een baan', onder meer via de app OTSO. In de eerste minu ten wordt beslist of het klikt met een solli citant. Korteweg: „Wees je bewust van je houding als je wordt opgehaald bij de lift, als je koffie krijgt aan geboden." Let op de signalen die je uitzendt. Imago- coach Sascha Bertus: „Non-verbale signalen komen geloofwaardi ger over dan verbale. Die signalen kunnen ook in je kleding zitten. Als het in een bedrijf gebruikelijk is casual gekleed te gaan, ter wijl jij daar op sollicita tiegesprek in je rode mantelpakje verschijnt, zend je de boodschap uit: ik pas niet bij jullie." 44 —Esmeralda Korteweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47