'Plezier staat centraal' Heijens beoogd voorzitter Hoe gaat het in zijn werk? II ZEELAND 11 PROCEDURE behalen van hun doelen. Dan kun je het hebben over een sporter die bepaalde prestaties nastreeft, maar ook mensen die gezond richting hun oude dag willen gaan. Ik heb gezien wat een impact het op men sen heeft als ze moeite hebben hun doelen te behalen. De beslissing om te stoppen met fluiten was dan ook ergens ook een hele makkelijke. Ik kan nu de benodigde energie in Ik ben en blijf voorzitter van de Scheidsrechters- vereniging Walcheren mijn nieuwe passie stoppen, men sen helpen een betere versie van zichzelf te worden." Helemaal verdwijnen uit de voet balwereld doet Thoonen overigens niet. „Ik ben en blijf voorzitter van de Scheidsrechtersvereniging Wal cheren. Ik hoop hierin mijn steentje te kunnen bijdragen aan de ont wikkeling van jong talent in de re gio." Nic Heijens zit sinds 2012, na de tot standkoming van de fusie tussen zaterdagclub AZVV en zondagclub Axel, voor sponsorzaken in het be stuur. „Ik ken de club goed", bena drukt hij. Bovendien weet Heijens als bedrijfsleider van verhuurbe drijf Arentis wat besturen inhoudt. Jack Kouwijzer werd in 2012 (tij delijk) voorzitter van de fusieclub, Jack Kouwijzer zou twee jaar voorzitter zijn maar zit nu al in zijn vijfde seizoen met de afspraak dat het voor twee seizoenen zou zijn. „Het is inmid dels meer dan vier jaar geworden, want we zijn al begonnen aan het vijfde seizoen. Er is in die tijd veel bereikt", weet hij. De keuze voor Kouwijzer bij de start van de nieuwe club FC Axel was logisch, omdat hij veel bestuur lijke ervaring heeft. De bijna 70-ja- rige Terneuzenaar was in het verle den al liefst dertien jaar voorzitter van zondagclub Breskens en daar voor leidde hij drie seizoenen VC Vlissingen, waar hij aantrad na het faillissement van profclub VCV Zeeland. Minder druk Kouwijzer zal zijn opvolger bij FC Axel de eerste periode met raad en daad bijstaan. „Ze zullen me hier nog regelmatig zien, maar het is toch anders als je geen functie bin nen de club hebt. Dan zit er minder druk op." Het woord 'spijt' staat niet in het woordenboek van Toon Vermeu len. Op z'n veertiende stopte hij met voetballen. Vermeulen koos voor wielrennen. „Als je iets goed wil doen, moet je kiezen." Tot zijn 35ste kon hij - zoals hij zelf zegt - mee in het peloton. „Ik had geen zijwieltjes nodig", lacht de inwoner van Kloetinge. „Af en toe koerste ik om de prijsjes." Achteraf constateert Vermeulen dat zijn hart eigenlijk meer bij voet bal ligt. Zoon Tim zette ongeveer achttien jaar geleden zijn eerste stapjes op de grasvelden van Kloe tinge. Sindsdien is de oud-wielren ner steevast op het Wesselopark te vinden. Hij en zijn vrouw Erica be heren al enkele jaren de kantine. Ook zoon Tim en dochter Bo dra gen geregeld hun steentje bij. De vrijwilligersactiviteiten van Vermeulen begonnen met de ver koop van koffie en worst rondom duels van het eerste elftal. Ook gaf hij training aan zijn zoon. „Pas toen ze niemand konden vinden, zei ik 'ja'. Het is lastig om je zoon of doch ter te trainen. Zowel voor ouder als kind. Je mag je zoon niet voortrek ken en niet achterstellen." Door de jaren heen beklede Ver meulen verschillende taken als vrijwilliger. Het is geen uitzonde ring dat hij op zaterdag van 7.15 tot 22.00 uur rondloopt op het sport park. Ook doordeweeks is hij dage lijks op de club te vinden. Zijn ta ken variëren onder meer van het openen en sluiten van de velden en kleedkamers, tot biertjes tappen, wedstrijden fluiten en vlaggen, de velden sproeien in de zomermaan den en schoonmaken. Het meest geniet hij van de jonge kinderen 's morgens vroeg. „Zij houden echt van het spelletje. Nie mand gaat het veld in met de ge dachte: ik ga iemand onderuit trap pen. Het is geweldig om enkel te hoeven fluiten bij losse veters." De kantinebeheerder ziet zich zelf als één van de gezichten van de club. „Je dient altijd netjes te zijn naar tegenstanders toe." Plezier staat bij Vermeulen centraal. „Ik vraag nooit aan iemand: 'Wat heb- ben jullie gedaan?'. Ik zeg altijd: 'Heb je lekker gevoetbald?'. Door de jaren heen ging Ver meulen steeds meer van de voet balclub houden. „Ondanks dat de vereniging erg groot is, voelt het toch als een 'clubje'. Na elk seizoen twijfel ik om door te gaan in de kantine. Door vermoeidheid spelen kleine irritaties op. Maar na drie weken Frankrijk is dat gevoel al weer verdwenen. Dan mis ik het 'houten kotje' en vooral de mensen weer." woensdag 18 oktober 2017 WA - Joost Thoonen en volgt 'passie' Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blijven. Die enthousiaste vrijwilligers verdienen een podium. Stem ook! Heeft jouw club ook een echte clubheid? Laat het ons weten! Ga naar pzc.nl/clubhelden en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt, maak je zelf kans op een lotenpakket van Nederlandse Loterij t.w.v. 50,-. Stemmen kan t/m 31 oktober. Nic Heijens moet Jack Kouwij- zer opvolgen als voorzitter van FC Axel. Het huidige bestuurslid sponsorzaken moet vandaag tij dens de algemene jaarvergade ring van de zaterdag-tweede klasser alleen nog de instem ming van de leden krijgen. „Dat is een formaliteit", wist Heijens te vertellen. Aector Doorns Axel Tot de C-pupillen voetbalde Toon Vermeulen (54) bij Kloe- tinge. Hij ruilde destijds zijn voetbalschoenen in voor de wielrenfiets. Jaren later keerde hij terug bij de plaatselijke ver enging, toen zoon Tim voor de balsport koos. Direct zette Ver meulen zich in als vrijwilliger, „ledereen zou dat moeten doen." Len Wolters Kloetinge Clubheid Toon aan 'zijn' bar bij Kloetinge. foto mechteldjansen ADVERTENTIE SAMEN VOOR DE SPORT Nederlandse Loterij wil sport en beweging voor iedereen mogelijk maken. Hoe? Door jaarlijks een deel van haar opbrengst af te dragen aan NOC*NSF, die het bedrag - in 2016: 42 miljoen euro - verdeelt over 74 sportbonden. Pieter van den Hoogenband, ambassadeur Nederlandse Loterij: "Ik zie wat de afdracht van Nederlandse Loterij betekent voor veel clubs, voor veel verenigingen. Contributie wordt laag gehouden, facilitei ten worden bijgehouden. Een schoner zwembad, een goed voetbalveld en een schone kleedkamer." We kunnen allemaal sporten. We worden gezonder en ge lukkiger. De inzet van de vele clubvrijwilligers is onmisbaar voor de sport. Daarom onder steunt Nederlandse Loterij de Clubhelden van de Amateursport. LOTERIJND5E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39