VV Yerseke start intern onderzoek naar incident O O) 0) O 10 2 Wim Kieft komt naar sponsoravond MZC Legrand keert terug bij Oemoemenoe Reseda wint derby na heuse thriller Succesvol WK voor Nina Meppelder Joost Thoonen (30) heeft zijn laatste wedstrijd als scheidsrechter gefloten. Hij gaat zich richten op zijn eigen bedrijfje. AFSCHEID JOOST THOONEN De sponsorcommissie van MZC'n heeft Wim Kieft weten te strikken voor de jaarlijkse sponsoravond van de zaterdag-tweedeklasser. De oud-profvoetballer komt op dinsdag 7 no vember naar Zierikzee, waar hij in het onder komen van sponsor Omoda ondervraagd zal worden door presentator Jan-Dirk Stouten, die in het verleden jarenlang voor RTV Rijn mond werkte. Wim Kieft voetbalde tussen 1980 en 1994 voor Ajax, Pisa, Torino, PSV, Bor deaux en opnieuw PSV. Hij speelde 43 inter lands, waarin hij elf keer scoorde en behoorde in t988 tot de selectie die het EK won. In 2014 werd het door Michel van Egmond geschre ven boek Kieft uitgebracht. Het was dat jaar het best verkochte boek in Nederland. Rugbyer Laurent Legrand keert per direct te rug op het oude nest bij Oemoemenoe. De 25- jarige Middelburger traint eerst mee om zijn conditie op peil te brengen en hoopt eind no vember weer wedstrijden te kunnen spelen. In 2014 vertrok Legrand bij de Middelburgse ereklasser. Hij koos voor een avontuur bij het Belgische Dendermonde. Met die ploeg werd hij in het voorjaar nog landskampioen. Daarna reisde de rugbyer af naar Nieuw-Zee- land, om daar een aantal maanden te spelen. Omdat hij na terugkeer geen club vond die bij hem paste, koos Legrand voor een rentree bij zijn jeugdliefde. In de vierde divisie driebanden speelden Re seda en 's lands Welvaren/AVH/VSS een bloedstollende wedstrijd, waarin de thuis ploeg in Sas van Gent op het nippertje aan het langste eind trok: 5-3. Drie caramboles verschil na vier partijen was het eindverdict in de tweestrijd met dien ver stande dat het krijtje de goede kant opviel voor Reseda. Voor de pauze hield Carlo van Dam namens de thuisploeg drie puntjes over op Willem Smid en speelden Hans de Witte en Martijn Hendriksen gelijk. Na de thee won Johan van der Dussen met twee punten ver schil van Peter Smulders en kwam Peter Baetsle er twee tekort tegen Boy Vader. Voor Nina Meppelder is het WK taekwondo in Dublin zeer succesvol verlopen. Met het Nederlands team won de 24-jarige Katten- dijkse in Ierland afgelopen weekeinde brons, nadat ze vorige week individueel al wereld kampioen werd. Noury Mahassen (19) uit Middelburg viel bui ten de prijzen in de Ierse hoofdstad. Meppel der en Mahassen komen allebei uit voor Taek wondo Middelburg. Kerkhove Ellemeet Een wedstrijd zonder incidenten bestaat niet voor een scheidsrechter in het voetbal. Aldus Joost Thoonen (30) uit Oostkapelle. Toch kwam diezelfde Thoonen hier aardig in de buurt van tijdens zijn laatste wed strijd als actief scheidsrechter. „Af gelopen vrijdag stond ik voor het laatst op het veld. Ik mocht de wed strijd tussen PSV en FC Twente in de eredivisie voor dames (1-0) flui ten. Ik heb maar één gele kaart moeten trekken en de wedstrijd verliep prima. Gelukkig maar, want je wil toch op een goede manier af scheid nemen. Op dit niveau had ik nog maar twee keer eerder gefloten, maar de KNVB gunde me een mooie afscheidswedstrijd. Als as sistent-scheidsrechters had ik voor de gelegenheid mijn goede vrien din Natascha Krijt en Jaimy Pleijte, een erg talentvolle jongen uit Mid delburg. Het was een bijzondere avond. Zeker ook omdat je opeens tussen een paar van de Europees kampioenen rondloopt. Een gewel dige ervaring alles bij elkaar, waar door stoppen toch nog wat moeilij ker wordt." De passie voor het fluiten is Thoonen dan ook absoluut nog niet verloren. Desondanks is de keuze om te stoppen een weloverwogene geweest voor de Gelderlander van origine. „Sinds deze zomer ben ik gestart met mijn eigen bedrijfje, waarin ik mensen begeleid op het gebied van voeding en levensstijl. Daarnaast werk ik nog veertig uur als werkvoorbereider bij een bouw bedrijf in Middelburg. Als ik mijn eigen bedrijfje goed van de grond wil krijgen, kan ik alle tijd gebrui ken. Er zat dus weinig anders op dan het fluiten te laten vallen. Je bent er toch minstens een dag in de week mee bezig. Toch sluit ik zeker niet uit dat ik in de toekomst de fluit weer oppak hoor. Het blijft mooi om te doen." Na eerst zelf gevoetbald te heb ben, rolde Thoonen in 2008 eigen lijkbij toeval in de scheidsrechters - wereld. „Mijn toenmalige schoon vader, Bart Wattel, was en is nog steeds scheidsrechter. Hij heeft me enthousiast gemaakt om de fluit ter hand te nemen. Daar ben ik hem nog altijd dankbaar voor, want ik Toch sluit ik niet uit dat ik in de toekomst de fluit weer oppak. Het blijft mooi. heb een prachtige tijd gehad. Mijn eerste wedstrijd was tussen Dau- wendaele Bi en Dosko Bi. Bijna ie der jaar mocht ik een niveautje ho ger gaan fluiten, tot aan de hoofd klasse. Of ik ooit heb geroken aan het betaald voetbal? Ik ben absoluut in de buurt gekomen, maar heb het niet gered. Mijn leeftijd zal er zeker mee te maken gehad hebben. Ik heb er een jaar uitgelegen door een bles sure en ben op relatief late leeftijd begonnen met fluiten. Een andere reden is dat ik in het verleden heb gesukkeld met overgewicht. Ik heb jarenlang gejojood met mijn ge wicht. Afvallen ging me gemakke lijk af, maar de kilo's vlogen er ook razendsnel weer aan. De laatste ja ren ben ik vrij stabiel qua gewicht. In totaal ben ik een kilo of vijfen twintig kwijt geraakt, Dit heb ik mede te danken aan mijn coach, de oprichter van het bedrijf Active Lifestyle Club. Nu ga ik mij via mijn bedrijf ook focussen op dit concept. Ik merk dat veel mensen in mijn omgeving moeite hebben met het „Hoewel we tot op heden nog geen mail of brief van Bevelanders heb ben ontvangen, willen we toch graag reageren op de berichtge ving", schreef het bestuur van Yer seke gisteravond. „Wij nemen na drukkelijk afstand van eventuele respectloze of racistische uitlatin gen die door supporters geroepen zouden zijn." De club is meteen begonnen de situatie zo duidelijk mogelijk in kaart te brengen. „We zijn een in tern onderzoek gestart naar wat er mogelijk heeft plaatsgevonden." Afhankelijk van de uitkomst hier van zal de vereniging ingrijpen. „Indien nodig nemen wij gepaste maatregelen." Bovendien herhaalt het bestuur van Yerseke in het statement wat voorzitter David Bakker gisteren ook al vertelde in deze krant. „Tij dens of na de wedstrijd is noch door spelers, begeleiders of aanwezige bestuursleden van Bevelanders, noch door de scheidsrechter mel ding bij ons gemaakt van het inci dent." Arslanlar zelf en diens trainer Huseyin Dogan lieten eerder al we ten niet kwaad te zijn op Yerseke of spelers van het eerste elftal van die vereniging. „Wij als Bevelanders verwijten de club en spelers niets", aldus Dogan. „Het was puur een groepje toeschouwers dat zich niet gedroeg", voegde de spits toe. woensdag 18 oktober 2017 VOETBAL RUGBY Laurent Legrand in actie voor Dender monde. FOTO FRANKY DUMEZ BILJARTEN TAEKWONDO WA Tennisster Lesley Kerkhove (foto) uit Zierikzee heeft samen met de Wit-Russische Lidziya Marozava de kwartfinale be reikt op het WTA- toernooi van Luxemburg. Het duo versloeg Ma dison Brangle (USA) en Nicola Geuer (Dui) met 6- 2 6-1. Die zege le vert 60 punten op voor de WTA-dub- belranglijst. Kerk hove bezet mo menteel de 95ste plaats. H Biljart Vereniging Onder Vrienden raakte in twee jaar tijd twee keer haar locatie kwijt. Na Sportcentrum Kraaienstein in Burgh Haamstede moeten de biljar ters ook het veld ruimen in Grand Hotel ter Duin. Het einde voor de 14 leden tellende club leek nabij, maar nu is onder dak gevonden in 'Dorps Uus' in El lemeet. Daardoor blijft Schouwen- Duiveland vijf biljartclubs rijk. Arbiter zwaait af Bas Dingenouts Oostkapelle - Joost Thoonen Voetbalvereniging Yerseke is een intern onderzoek gestart naar het incident rond Bevelan- ders-speler Cahit Arslanlar. De spits zei afgelopen zaterdag tij dens de topper in de derde klasse A racistisch bejegend te zijn door supporters van de thuisploeg. Daniel Vervelde Vlissingen a Joost Thoonen (midden), hier in actie als scheidsrechter bij Jong Zeeland - Thoolse Selec tie, afgelopen juni, met Bart Wattel (links) als assistent, foto PAUL TEN HACKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38