9 Concerten die mij zijn bijgebleven zijn die van Typhoon en Wolvenhand woensdag 18 oktober 2017 -Ron de Witte, vaste bezoeker PC Ook grote namen treden graag op in De Spot, zoals Typhoon, foto nous photography Ron de Witte, vaste bezoeker 'Het is voor mij een soort huiskamer' „Ik kom al heel wat jaartjes in De Spot. Twee keer per maand wel. Het is een soort huiskamer voor me geworden. In het begin speelden er vaker beginnende en onbekendere bandjes. Tegenwoordig staan er vaker grotere namen en soms zelfs theaterachtige voorstellingen. Het aanbod is veel breder geworden en ik vind dat een goede ontwikkeling. Het be tekent wel dat ik strenger moet selecte ren, want er zijn elk weekeinde wel meerdere goede optredens. Vroeger kon ik spontaan binnenkomen en me laten verrassen. Nu moet ik me meer verdie pen in wie wanneer komt en op tijd een kaartje kopen." „De concerten die mij het meest zijn bij gebleven, zijn die van Typhoon en van Wovenhand. Daar had ik vooraf al veel over gehoord maar ze hebben me allebei zeer verrast." „Ondanks de trap naar boven is De Spot goed toegankelijk voor mij. Ik zit in een rolstoel, maar ik kan met de lift naar boven. In de zaal is een verhoging aan de zijkant waarvandaan ik het podium goed kan zien. En omdat het een klei nere zaal is, kent iedereen elkaar, dus mensen houden rekening met mij. De Spot werkt met heel veel vrijwilligers maar functioneert toch heel professio neel. Ze 'spelen' niet dat ze een poppo dium zijn, ze zijn het echt." Pascal Parent, oud-vrijwilliger licht en geluid 'Van De Spot naar Lowlands en Defqon' „Defqon. Sensation. Lowlands. En vol gende week doe ik het licht voor Kinde ren voor Kinderen, en in november voor Qlimax in het GelreDome. Dit is wat ik graag wilde gaan doen en dat is gelukt. De Spot heeft het gemakkelijker ge maakt om mijn doel te bereiken." „Ik was 18 toen ik een oproep zag voor vrijwilligers bij De Spot. Ik studeerde al podium- en evenementtechniek en bij De Spot kreeg ik alle vrijheid om ervaring op te doen. Ik was er in het begin wekelijks te vinden. Als ik wilde oefenen, hoefde ik de sleutel maar te vragen. De begelei ding was heel fijn maar ik heb ook veel zelf mogen ontdekken. Gewoon door het te doen." „Ik ben drie jaar vrijwilliger geweest. Het was een mooie opstap. Ik leerde met heel weinig spullen mooie dingen te maken. Dat zie je nu terug in mijn werk als licht- en videoprogrammeur bij Ten- feet in Utrecht. Ik hou van grote contras ten." „De opzet van De Spot met veel ruimte voor vrijwilligers is heel goed. Ook naar bands toe. Vrijwilligers hebben nooit een slechte dag. Die zijn open, positief en hebben altijd zin in hun werk. De laatste jaren ben ik niet meer in De Spot ge weest. Ik heb wel weer contact om de huidige vrijwilligers iets te leren over lichttechniek, in de vorm van een work shop of zo." Sjef Hermans (r) tijdens een optreden, foto nous photography Sjef Hermans, muzikant en oprichter Songs From The Heart, elke derde donderdag van de maand 'Alles wordt ongemerkt goed geregeld' „Zonder De Spot zou Songs From The Heart nooit zijn gelukt. Ik had al langer een idee voor een mu zikale avond waarin verschillende muzikanten die elkaar niet of amper kennen, met elkaar samen spelen. In de vijfjaar dat dit initiatief bestaat, heb ben al meer dan 260 muzikanten meegedaan. En er zijn wel zes of zeven bands uit ontstaan." „Songs From The Heart verbindt mensen en daar is De Spot een prima plek voor. ledereen, de vaste krachten en de vrijwilligers, staat ten dienste van de muzikanten. Alles wordt ongemerkt goed gere geld. Het is een geoliede machine, ondanks - of nee, misschien wel juist dankzij die vele vrijwilli gers." „De Spot begon als een jongerensoos en is lang zaam uitgegroeid tot een heel goed poppodium. Je kunt er tien keer achter elkaar binnenstappen en je ziet tien keer een ander publiek en een andere muziekstijl. Met Songs From The Heart hebben wij ook een ouder publiek naar binnen gebracht. Daarom wil ik ook dat er tafeltjes staan, met kaars jes. Een nachtclub-idee. Dat wordt gewoon gere geld. Als muzikanten voelen wij ons er echt thuis. De sfeer is altijd goed, net als het geluid en het licht. Dat wordt door muzikanten doorverteld. Ook buiten Zeeland weten ze hoe goed De Spot is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37