POV bezorgd over teloorgang VVV II Kunst op de campus 7 Marja Verschoor is blij verrast dat haar glasappliqué Groeikracht na het verdwijnen van de mavoschool Prins Willem Alexander een nieuw leven tegemoet gaat in het gebouw van Campus Vlissingen. VLISSINGEN De Vlissingse POV- fractie is bezorgd over het verdwij nen van het VVV-kantoor na vol gend najaar. Dat het toeristisch in formatiepunt van j anuari tot t mei 2018 ook al is gesloten, bevalt de partij ook niet. De POV vindt het 'niet acceptabel dat er nog slechts zes maanden een fysiek informatiepunt in het cen trum van Vlissingen beschikbaar is voor de vele toeristen die onze stad bezoeken'. Toerisme is één van de economische speerpunten van de stad, maar de 'citymarketing' die voor opwaardering van dat speer punt moest zorgen, blijft uit, stelt fractievoorzitter Pim Kraan. Na het verdwijnen van de bibliotheek uit het centrum is het verdwijnen van een VW-kantoor 'wederom een aderlating', voegt hij er aan toe. Kraan wil van burgemeester en wet houders weten of ze op de hoogte zijn van het voornemen van de WV-organisatie om zich terug te trekken uit de Vlissingse binnen stad. Het college kondigt in de be groting voor volgend jaar weliswaar aan dat de subsidierelatie met de VW wordt afgebouwd. Maar de POV vraagt zich af of met de toeris tische organisatie is gesproken over continuering van 'de broodnodige balie- en verwij sfunctie', die ze tot Ontbreken van informatiepunt toeristen is niet acceptabel nu toe vervult. Kraan wil ook weten of de gemeente nog huur moet be talen voor de ruimte aan het Spui- plein als de VW is vertrokken. Hertsens bleek de glasappliqué een goed hart toe te dragen. De architect die haar werk én een groot mozaïek van de Zeeuwse kunstenaar Andries Minder hout wilde slopen, kreeg zijn congé. Verschoor verklaart de achter liggende gedachten achter de glasappliqué. „Het was mijn tweede opdracht na het afstude ren aan de kunstacademie, ik was 23. Een ruig en robuust werk, be staande uit verschillende stukken en lagen glas met verschillende kleuren. De appliqué drukt de groeikracht uit van de jeugd, de leerlingen die de mavo bezoch ten. De verschillende vormen en kleuren laten zien dat iedereen mag zijn wie hij of zij is." De kunstenares herinnert zich dat ze de arbeiders van de be kende Amsterdamse glasfabriek Tetterode destijds tot wanhoop dreef. „Wilde ik het toch net weer even anders van vorm of kleur dan eerder bedacht. Of moest er nog net een klein stukje anders gekleurd glas op om het werk let terlijk en figuurlijk meer reliëf te geven." Aangemoedigd door de inte resse van Anton Hertsens en zijn dochter geeft ze de campusbe heerders nog een tip, of meer een opdracht, mee. „Die gele deuren passen echt niet bij Groeikracht." Hertsens geeft geen krimp, is het zelfs hartgrondig eens met Ver schoor. „Die deuren moeten toch nog eens fris geschilderd worden. Als ze wit zijn, komt het kunst werk nog beter uit." Kunstenares Marja Verschoor woont al een tijd in Voorscho ten, maar komt jaar lijks een of twee we ken naar Vlissingen. Om uit te waaien en 'te genieten van het zachte Zeeuwse licht'. Verschoor (75) bracht een groot deel van haar jeugd door in Vlissingen en kreeg na haar afstuderen aan de Rotterdamse kunstacademie veel opdrachten in Zeeland. Als specialiste in 'monumen tale en toegepaste kunst' maakte ze vaak omvangrijke werken. In Vlissingen fabriceerde ze naast het glasappliqué onder meer een grote wandschildering in de Pe- truskerk, glasmozaïeken in het voormalige gemeentehuis en de Verbandkamer van Koninklijke Maatschappij de Schelde en me taalplastieken in (voormalige) Walcherse scholen. Een aantal van die werken is met de gebou wen waarin ze een plek vonden, verdwenen. De vormen en kleuren staan voor de diversiteit en verscheidenheid van mensen Verschoor vindt het dan ook prachtig dat Groeikracht de ver bouwing van de voormalige mavo tot campusgebouw overleefde. De kunstenares werd door Vlissinger Rinus Kaljouw op het tweede le ven van haar kunstwerk gewezen en ging deze week kijken. Campusbeheerder Anton Waarom een keuken bij SSK kopen... quooAEP pavoor V 6-999W UbJ woensdag 18 oktober 2017 -Pim Kraan, POV WA A Marja Verschoor is blij dat haar glaskunstwerk Groeikracht nog net zoveel kracht uitstraalt als 53 jaar geleden. „Alleen die gele deuren nog eens schilderen." fotosdirk-jangjeltema Tweede leven voor Groeikracht in glas René Hoonhorst -Marja Verschoor, kunstenares A Ook een groot mozaïek van Andries Minderhout in de entree van de campus aan de Adriaen Coortelaan is gespaard voor de overlevering. Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken V Korte lijnen Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL KELLERKEUKENS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35