LPV wil gratis openbaar vervoer voor 70-plussers zonder auto Dirndls en Lederhosen in Arsenaal 6 Hoop op omnisportclub Oostkapelle Jtm Vrijwilligers vinden voor be stuursfuncties in sportverenigin gen wordt steeds lastiger. Dat is niet alleen een Oostkapels pro bleem realiseert sportdorpcoach Wilbert Koole zich. Hij stond in 2013 aan de wieg van Sportdorp Oostkapelle, het eerste in Zeeland. „Het is ook voor ons moeilijk mensen te vinden die structureel willen helpen. Dat kost best veel tijd. Gelukkig hebben we wel ge noeg vrijwilligers om activiteiten als de ATB-tocht op 4 november te organiseren. Maar er is meer nodig om de boel draaiend te houden. En dat willen we zeker." „Ik zie echt nog wel toekomst in sportdorp Oostkapelle. De activi teiten trekken genoeg belangstel ling. De jaarlijkse mountainbike- tocht bijvoorbeeld, trok vorig jaar 375 deelnemers. We houden die tocht over 30 of 45 kilometer, za terdag 4 november weer. We krij gen steeds meer een regiofunctie. Zo trok de loopgroep eerst alleen vrouwen uit Oostkapelle, nu ko men ze net zo goed uit omrin gende dorpen. Ook de bootcamp Het sportdorp heeft zelf geen identiteit, het is geen vereniging trekt deelnemers van ver buiten Oostkapelle." „De voetbalvereniging en sport vereniging Dok hebben onder hun leden een enquête uitgezet om te peilen hoe zij tegenover het sa mengaan van hun clubs staan. Fu seren tot één grote ommsportver- eniging met één bestuur. Wij zou den ons daar als sportdorp goed bij aan kunnen sluiten. Het sport dorp heeft namelijk zelf geen identiteit, het is geen vereniging. Samen kunnen we veel meer be reiken." „We gaan ook verder samen werken met de Veerse sportam- bassadeur Henriëtte Swartjes om te bekijken of en hoe we beachvol- leybaltoernooitjes kunnen opzet ten. Afgelopen zomer hadden we voetbal, volleybal en tennis op het strand, maar dat trok niet heel veel belangstelling." Over anderhalve week krijgen de dorpsbewoners een vragenlijst in de brievenbus. Koole: „We verspreiden die 26 ok tober huis aan huis in aanwezig heid van sportwethouder Chris Maas. We willen weten waar be hoefte aan is. Misschien komen daar nieuwe sporten of andere manieren van bewegen uit voort. Vier jaar geleden hebben we dat ook gedaan. Daar kregen we zo'n 330 reacties op. Inmiddels hebben zo'n 100 mensen de vragenlijst al digitaal ingevuld." De gemeente Vlissingen zou zich kunnen onderscheiden door in woners van zeventig en ouder gratis openbaar vervoer aan te bieden, stelt Hirdes. Veel ouderen blijven nu noodgedwongen ach ter de geraniums zitten, omdat ze geen goed gevulde portemonnee en geen eigen auto hebben, hoort de LPV'er in zijn omgeving vaak. Door het ontbreken van sociale contacten vereenzaamt een groot deel van de oudere bevolking, leerde Hirdes van landelijk onder zoek. Veel ouderen vereenzamen, omdat het openbaar vervoer te duur wordt Als raadslid weet Hirdes beter dan wie ook dat artikel 12-ge- meente Vlissingen zuinig aan moet doen. Hij wil dan ook geen gratis openbaar vervoer aan alle 70-plussers aanbieden. Ouderen met een eigen auto of een redelijk vermogen, komen wat hem be treft niet in aanmerking. En voor ouderen met een handicap zijn er al regelingen. Vlissingen hoeft ook niet van tevoren een vast be drag uit te trekken voor het gratis vervoer, maar kan per rit achteraf betalen aan Connexxion. Hoeveel zo'n regeling gaat kos ten, moeten gemeente en ver voerder komende maand onder zoeken, stelt Hirdes voor. Zijn voorstel moet niet als proefbal lonnetje voor de verkiezingen worden gezien. En ook niet als een gift aan hemzelf, zegt de LPV'er lachend. „Ik ben wel 77, maar ik rijd nog in een eigen auto en ontvang naast mijn AOW pen sioen. Ik kan dus geen aanspraak op gratis openbaar vervoer ma ken." Het eerste Oktoberfest Walcheren levert Vlissin gen vrijdag een feestje van formaat op. Hoewel het bier rijkelijk zal vloeien in het Arse naaltheater moet het vooral 'ge- mütlich' blijven. DJ Do, bekend van De Ski hut, Die Super Tolle Schlager Schwestern, Monique von Beers (Das Alpen Madchen), Feest DJ Mathijs, Andy de Witt en J&J - 2 Men Company moeten er vrijdag voor zorgen dat het eerste Okto berfest Walcheren inslaat als een bom. Figuurlijk dan, want de or ganisatie wil graag dat het enorm 'los geht' in het Arsenaal theater. Maar het feest moet wel doordrongen zijn van Deutsche Gemütlichkeit en Ordnung. Dus wel losgaan en feest vie ren, maar niet op de banken en prachtig aangeklede, lange tafels dansen, niet met bier gooien en geen Dirndls lastig vallen. Voor luid zingen, vrolijk bier en wijn drinken en lustig dansen is wel alle ruimte, zegt Martin Kauf- mann, één van de organisatoren. „In tegenstelling tot veel steden en dorpen kent Walcheren nog geen Oktoberfest. Daar brengen we met een feest met alles d'r op en d'r aan nu verandering in." IN DE REGIO Wandelen met een gids Kleimasker maken Excursie naar eendenkooi MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 18 oktober 2017 WA Sportdorp werkt aan de toekomst Het uur U voor sportdorp Oost kapelle nadert. Hoe ziet de toe komst er uit? Waar liggen de sportieve behoeftes van de dorpsbewoners? Fuseren de twee grootste sportclubs in het dorp tot één grote omnisport- vereniging? Vragen waarop de komende maanden het ant woord moet worden gevonden. Annemarie Zevenbergen Oostkapelle -Wilbert Koole, sportdorpcoach B en W van Vlissingen moeten een onderzoek instellen over de mogelijkheid voor gratis open baar vervoer voor armlastige 70-plussers zonder eigen auto. Dat idee lanceert LPV-raadslid Wim Hirdes. René Hoonhorst Vlissingen -Wim Hirdes, LPV René Hoonhorst Vlissingen Voor het hele programma en kaarten: oktoberfest-walche- ren.nl OOSTKAPELLE Werkgroep Land goed Wandelingen Oostkapelle biedt belangstellenden vandaag en zondag 29 oktober een wandeling door Oostkapelle met gids. De gids komt zelf uit Oostkapelle en vertelt verhalen en interessante we tenswaardigheden over het dorp. De wandeling begint om 13.30 uur vanaf infopunt 't Wachter- tje bij de Dorpskerk. Deelname kost twee euro voor vol wassenen en 1,50 euro voor kinderen. Opgeven kan tot de I SUSHI avond voor de wan deling tot 20.00 uur via connieburgs- @zeelandnet.nl onder vermelding van naam en tele foonnummer. MIDDELBURG Claudine Horemans van De Sleutel in Middelburg geeft vandaag een kin derworkshop over het maken van een kleimasker. Na af loop worden de kunstwerken ge droogd en gebak ken. Kosten zijn 15 euro. Opgeven via www.desleutel.net. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer maakt morgen een excursie naar een denkooi slikke- bosch bij Oostka pelle. De excursie begint om 15.00 uur bij het hek van de Slikkebosch aan de Vroonweg. Kosten: 5 euro, kinderen de helft. Aanmelden is verplicht en kan via www.staatsbosbe- heer.nl/activiteiten. Meer informatie via 06-10943647 DUIZENDSTE DIGITALE AANGIFTE GOES De geboorte van kinderen digitaal aangeven vanuit het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is popu lair. Ruim een jaar geleden werd het voor de eerste keer ge daan en gisteren was baby Tirza al de duizendste die via de tablet werd aangegeven. Vader en moeder Mark en Simone Matthijsse uit Meliskerke waren er blij mee. „Na de geboorte van ons vorige kind moest Mark vanuit Meliskerke terug naar de gemeente Goes rijden om aangifte te doen. Dit is makkelijker." In het ADRZ vinden per jaar ongeveer 1.500 bevallingen plaats. Burgemeester Herman Klitsie van Goes kwam Tirza en haar ouders gelukwensen, foto mechteld jansen AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, vanaf 17.30 uur - Pilates KOUDEKERKE Duinstraat 2, 09.00- 10.00 uur: Qi ging les; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal; MIDDELBURG Ontmoetingskerk, 09.00-11.00 uur: Kledingbeurs in kle- dingkelder; Het Zwin 1, 09.30 uur: Activiteit 'Zingen met je kind' bij Leger des Heils; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Wekelijkse Koffie- inloop voor bewo ners van Wijk Dau- wendaele; Cinema Middelburg, vanaf 13.00 uur: Cinekid, met vertoning 'Molly monster' en 'De ge heime club van soepstad'; Zeeuws Museum, 13.00- 13.45 uur: Rondlei ding door de 'pre sentatie Handwerk'; Zeeuws Museum, 13.30 uur: Familie rondleiding 'Grieze len in het museum' en activiteit 'Mon stertjes maken'; Koudekerkseweg 139,13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, 19.30- 22.00 uur: Lezing 'een kosmische kijk op het leven'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 12.00-16.00 uur: Outdoor Event 'Na ture Trail' bij Terra Maris; 12.00-15.30 uur: Herfst-knutsel- club; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30- 14.30 uur: Wandel activiteit voor seni oren; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, overdag: Ex positie 'Vlissingen ontmoet Italië' Westkapelle Polderhuis, 13.00- 16.30 uur: 'Leuke dingen doen mid dag' voor kinderen, waaronder reuzen- bellenblaas en schilderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34