Belgische bedrijven azen op arbeidskrachten uit Zeeland 4 De Zeeuws arbeidsmarkt is krap. Vacatures staan steeds langer open. Dat wordt de komende jaren alleen maar erger. We komen de ko mende vijfjaar 6.000 arbeidskrach ten te kort. En nu hengelen ook Vlaamse bedrijven steeds vaker naar personeel uit Zeeland. Onder de vlag van uitkeringsin stantie UWV en Eures, het Euro pees loket voor beroepsmobiliteit, lieten zeventig Zeeuwse werkzoe kenden zich maandag in Terneuzen informeren over een baan in België. Compleet met Belgisch speciaalbier en Vlaamse frieten. Ze waren uitge nodigd omdat ze bij de UWV-in- take zich bereid hadden getoond ook in het buitenland te willen wer ken, mochten ze in Zeeland niet aan de slag raken. Onder meer staalpro ducent ArcelorMittal uit Gent gaf een inkijkje in het aantal beschik bare vacatures. Ook de autofabriek van Volvo in Gent ziet graag sollici tanten uit Zeeland op gesprek ko men. „Dat gaat vaak over een baan als productiemedewerker. Volvo Gent neemt graag Nederlanders in dienst vanwege hun arbeidsmo raal", zegt Toine Witters, manager werkgeversdienstverlening bij UWV als ook manager bij Eures. Vlaamse werkgevers vinden een gemotiveerde werknemer belang rijker dan een goudomrand cv. Het zijn geen diploma-fetisjisten. Wit ters: „Als iemand minder bagage heeft of niet de juiste opleiding, dan willen bedrijven investeren in scho ling. Het gaat hen vooral om de mo tivatie van de werknemer. Uitein delijk levert dat het meeste op, den ken ze. Wat dat betreft zijn Zeeu wen in trek: harde werkers, bereid om te leren, nuchter, verantwoor delijk en gedisciplineerd." Met de groeiende export van ar beidskrachten schiet Zeeland zich mogelijk in eigen voet. Moet UWV Zeeland daar wel aan meewerken Het gaat hen vooral om de motivatie van de werknemer nu Zeeuwse werkgevers steeds moeilijker geschikt personeel vin den? Witters vindt van wel. „In feite is de grensstreek één arbeidsmarkt regio. Het gaat ons erom werkzoe kenden aan een baan te helpen. Als dat over de grens is omdat werkge vers daar iets minder naar het pa piertje en meer naar de mens kijken en ook nog eens goede secundaire arbeidsvoorwaarden bieden, dan is dat zo. Dat weegt kennelijk op tegen de grotere reisafstand voor woon werkverkeer. Bovendien geldt voor Zeeuws-Vlamingen dat het aan trekkelijker is om naar Gent te rij den dan elke dag te moeten betalen voor de Westerscheldetunnel. Als je net wat meer verdient dan het mi nimumloon is dat niet op te bren gen. Tegen werkgevers in Zeeland zeg ik dus: vraag jezelf af waarom Zeeuwen bij Volvo in Gent gaan werken!" UWV Zeeland gaat nu verder praten met de zeventig werkzoekenden die de informatie bijeenkomst bezochten. Witters: „Iemand die in Vlaanderen wil gaan werken, moet je goed begeleiden. Door de fiscale en juridische ver schillen tussen beide landen, moet een grensarbeider tal van keuzes maken. Betaal ik belasting in België of Nederland? Welke gevol gen zijn ervoor mijn pensioen? Wij bieden hulp bij deze vragen." 112 NIEUWS Getuigen ruwe rijder gezocht Drugsdealer aangehouden Vrouw gewond bij aanrijding woensdag 18 oktober 2017 COLIJNSPLAA Het was niet meer dan een tussenstop. Een kleine dertig platbo dems deden gisteren de haven van Colijns- plaat aan om een nieuwe lading bieten aan boord te nemen. Daarna gingen ze snel verder richting Zierikzee, waar de tweede etappe van de jaarlijkse bietentocht ein digde. De 22ste editie begon maandag met een tocht van Goes naar Yerseke. Vanuit die laatste plaats werd gisteren vertrokken. Vandaag gaat de vloot richting Sint-Anna- land. Morgen staat de laatste etappe rich ting Steenbergen op het programma. FOTO MECHTELD JANSEN Vlaamse werkgevers werven in toenemende mate personeel uit Zeeland. Frank Balkenende Terneuzen - Toine Witters, UWV en Eures MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een in cident dat plaatsvond vlak voor de ernstige aanrijding op de Langevieleweg in Middelburg vrijdagavond. Daarbij raakten een vader en zijn zoontje zwaarge wond. Volgens de politie reed tussen 19.00 en 19.15 uur op de weg tussen Dis hoek en Middelburg een personenauto waarvan de bestuurder het niet zo nauw nam met de ver keersregels. De politie denkt dat er een verband is met het ongeluk in Middel burg en zoekt getuigen. SINT-MAARTENSDIJK Een 42-jarige drugsdealer uit Sint-Maartensdijk is maan dagmiddag op de Markt in zijn woonplaats aangehou den. Hij werd rond 17.30 uur op heterdaad betrapt toen hij cocaïne verkocht. In eerste instantie werd de koper aangehouden. Daarna kon ook de dealer worden opgepakt. In zijn auto werd cocaïne en hen nep aangetroffen. Daarna is er ook nog een huiszoe king gedaan in een woning in de Wilhelminastraat. Daarbij is hennep gevon den. De man is aangehou den en naar het politiecel lencomplex in Breda ge bracht. Hij is verhoord en mocht gisteren naar huis. KLOOSTERZANDE Een 68-jarige vrouw uit Kloos- terzande heeft gisteroch tend haar enkel gebroken toen ze werd aangereden op de Kerklaan in Klooster- zande. De vrouw was aan het fiet sen toen ze omstreeks 11.00 uur ter hoogte van de kerk werd geraakt door een auto. Daardoor kwam ze ten val. De automobilist(e) is door gereden. De politie is daarom op zoek naar men sen die het ongeluk heb ben zien gebeuren, of die meer weten over de auto of de bestuurder. Wie informatie heeft kan contact opnemen met de politie via telefoonnummer 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32