Huisschilder stal medaille van oud-atlete 3 ten naar Terneuzen bovendien veel te hoog. „We betalen 8oo euro per schooljaar voor het busabonne ment. Wij hebben het geluk dat we het financieel op kunnen brengen, maar ik vind het een absurd bedrag. De kinderen van onze buren gaan in België naar school: zij reizen met z'n tweeën voor 380 euro door het hele land." Bijna de helft van de ou ders van leerlingen uit de omgeving van Oostburg en Hulst zouden het onderwijs in België serieus over wegen, als de middelbare scholen zich in Terneuzen zouden concen treren. Dat bleek deze week uit de resultaten van een enquête van de Taskforce Voortgezet Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen. De taskforce maakt een toekomstplan om het voortgezet onderwijs in de regio in stand te houden. De familie Meeuse heeft zich niet op het Vlaamse onderwijs georiën teerd. Joëlle: „Onze zoon was pas elf toen hij naar het voortgezet onder wijs ging. We wilden hem niet he lemaal uit zijn vertrouwde omge ving halen. Maar ik kan me goed voorstellen dat andere ouders wel overwegen om hun kind naar een school in België te laten gaan." Hoe werkt het voortgezet onderwijs in Vlaanderen? Greetje Smit (67) uit Kerkwerve had in de zomer drie mannen voor schilderwerk over de vloer. „Ik liet in augustus mijn muren en pla fonds verven door een schilder en twee van zijn werknemers", vertelt Smit. „Ze zijn daar een hele dag mee bezig geweest. Aan het eind van de dag hielp de schilder mij nog even met het ophangen van mijn schilderijen." Het huis van Smit hangt vol met medailles, omdat zij en haar man, die in november vorig jaar overleed, aan veel atletiekwedstrijden mee deden. „De schilder was geïnteres seerd in de medailles en hij wilde graag mijn gouden plak zien. Ik wilde hem toen pakken, maar ik kon hem niet meer vinden. Er wa ren die dag al meer dingen plotse ling verdwenen en daarom vroeg de schilder aan zijn Poolse werknemer of hij er achter zat. Hij reageerde erg beledigd en zei dat hij dat absoluut niet gedaan had." Twee dagen later bedreigde de Pool samen met drie handlangers de vrouw en kinderen van de schil der. Daardoor kwam hij overduide lijk als verdachte in beeld. „De schilder sloeg hem toen neer om zijn familie te beschermen. Daarna pakte de politie de Pool op. Hij Er waren die dag al meer dingen plotseling verdwenen bleek ook nog een valse identiteits kaart te hebben, die hij had gekocht in Rotterdam. Maar goed, met zijn arrestatie had ik mijn medaille na tuurlijk nog niet terug." k r Een week later werd Smit opge beld door de schilder. „Hij vertelde me dat hij mijn medaille had gezien op Marktplaats. Er stond een Rot terdams telefoonnummer bij. Ik wilde de politie waarschuwen, maar de schilder besloot om de man zelf op te bellen. Het ging om een 65-plusser. Hij had de medaille gekocht op een rommelmarkt. Het was een heel aardige man en hij schrok erg van het verhaal. Hij had geen idee dat hij een gestolen me daille had gekocht. Hij stelde met een voor dat de schilder de medaille zou komen ophalen in Rotterdam. Zo gezegd, zo gedaan. En dus heb ik toen de medaille van hem terugge kregen." De dader zit vast in de gevangenis in Rotterdam. Hij wordt verdacht van diefstal en het plegen van iden titeitsfraude. Er loopt een rechts zaak tegen hem. woensdag 18 oktober 2017 school is de moeite waard M Jairo Meeuse stapt de bus uit in Hulst. De scholier heeft er net een rit op zitten vanuit Terneuzen, waar hij het gymnasium volgt. Ver volgens stapt Jairo op de fiets en rijdt naar huis in Sint Jansteen. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Het voortgezet onderwijs heet in Vlaanderen 'secundair on derwijs'. Na de eerste graad, die twee jaar duurt, maken leerlingen een keuze uit vier richtingen: algemeen, kunst, techniek of beroepsgericht. Op een middelbare school in Vlaanderen ben je in veel geval len langer bezig dan in Neder land. De opleidingen duren min stens zes jaar. De praktische richting (beroepssecundair on derwijs) zelfs zeven jaar. De diploma's van elke richting geven toegang tot het hoger onderwijs. In Vlaanderen doen leerlingen niet alleen eindexa men (attest), maar leggen na elk leerjaar een toets af. Als een leerling slaagt (A-attest), dan mag hij of zij door naar het vol gende leerjaar. Scholen in Vlaanderen mogen geen inschrijfgeld vragen, maar ouders betalen wel mee aan onder meer materialen, uitstap jes, maaltijden en vervoer. In België reisje als scholier (tot 24 jaar) voor 204 euro het hele jaar met de bus door het hele land. Als Nederlandse ouders hun kind aanmelden op een Vlaamse school, dan bepaalt de school of en in welk leerjaar het kind kan beginnen, en in welke studierichting. Het is niet nodig om een Nederlands studiebe- wijs gelijkwaardig te laten ver klaren. 08.10 uur Aankomst op school in Terneuzen Een schilderbeurt kwam oud-at lete Greetje Smit (67) uit Kerk- werve duur te staan. Een huis schilder ging met haar gouden medaille van het Nederlands kampioenschap atletiek in 1997 aan de haal. Maar via Markt plaats heeft ze hem nu gelukkig weer terug. Jari Klapwijk Kerkwerve - Greetje Smit, oud-atlete J Greetje Smit heeft haar me daille terug, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31