'Ik had zoiets wel verwacht' 25 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE De Tour van 2018 is zwaar, hectisch en volgepropt met vernieuwingen. Maar de wedstrijd is niet per se geschikt voor het lijf en de kwaliteiten van Tom Dumoulin. De Tourvan 2018 is een test voor alle facetten Ach en wee, wat was het saai. Er gebeurde soms etappes lang minder dan niets. Het was afgelopen juli net alsof je keek naar groeiend kunstgras. Bij de AS O - de organi sator van de Tour - riepen ze om het hardst dat het helemaal niet saai was, maar met terugwerkende kracht weten we dat ze zelf ook in de auto zaten te gapen. Want de komende Tour is - op papier - compleet anders. De ASO heeft het roer omge gooid, zo bleek gisteren bij de pre sentatie van het parkoers van de Tour van 2018. De strategie van 2017 - zo min mogelijk selectiemo menten - is losgelaten. In plaats daarvan is een Tour ontworpen vol met hinderlagen. Het begint al in week één, met etappes langs de kust (waaieralarm!), een ploegen tijdrit en heuvelachtige passages door Bretagne. Op dag negen staat G Tour de France 2018 BAUKE MOLLEMA er zelfs een kleine Parijs-Roubaix op het programma, met maar liefst 21,7 kilometer stenen. In de finales van de etappes van de eerste Tour helft zijn verder extra bonificatie secondes te verdienen. Listig De passage door de Alpen (inclu sief aankomst op Alpe d'Huez) is zeer zwaar, daarna voert het par koers de renners via enkele listige overgangsetappes naar de Pyre neeën. Daar krijgen de renners op nieuw enkele bergetappes voorge schoteld, waaronder een spekta kelstuk van slechts 65 kilometer lang. De Colombiaanse klimgeit Nairo Quintana zei na afloop van de presentatie: „Veel bergetappes, een korte tijdrit, dit parkoers is wel wat voor mij." Sprinter Mark Ca vendish was minder tevreden: „De zwaarste Tour die ik ooit heb ge zien, zeker voor sprinters." De opeenvolging van zware bergetappes is niet los te zien van de opkomst van een nieuwe gene ratie Franse klimmers, zoals Thi- baut Pinot, Romain Bardet en Warren Barguil. Verder doet de organisatie een poging om de hegemonie van Chris Froome en zijn Sky-ploeg te doorbreken: de etappes zijn moeilijker te controleren. Froome, die gisteren de Vélo d'Or kreeg uitgereikt als be ste wielrenner van het jaar: „Het is een enorme uitda ging. De Tour van 2018 is een test voor alle aspecten van het wielrennen. We krij gen onverharde wegen, kasseien, winderige etappes en zware berg etappes voor de kiezen." De tijdrijders worden karig be deeld in de Tour van 2018: er is slechts één individuele tijdrit van 31 kilometer. Die is ook nog eens zeer heuvelachtig en ligt vlak voor Parijs, wat de klimmers bevoor deelt. Niet iets waar Girowinnaar Tom Dumoulin blij van wordt. Zijn ploegleider Aike Visbeek: „Het is een mooi, uitdagend par koers. Maar vanuit het perspectief van Tom is het niet in ons voor deel. Er zijn weinig tijdritkilome ters en veel zware bergetappes. In de ploegentijdrit is niet veel te winnen op ploegen zoals Sky, maar wel genoeg te verliezen. De etappe naar Roubaix is wel zwaar der dan gedacht, dat is een voor deel voor Tom. Maar al met al hangt het heel erg af van de om standigheden. Als het hard waait en regent in de eerste anderhalve week, dan kunnen we een gat slaan. Maar als het droog is en het waait nauwelijks, dan is deze Tour wel heel erg gemaakt voor de klimmers. Als ze een tweestrijd hadden willen maken tussen Froome en Tom, dan hadden ze een ander parkoers moeten uittekenen. We gaan dus zeker niet per se naar de Tour met Tom, hoe graag wielerfans dat ook zouden willen. We wach ten met het maken van de keuze tot het parkoers van de Giro is gepresenteerd, daarna beslissen we wat we doen." Voor wie wil weten welke grote ronde Dumou lin in 2018 rijdt zit er maar één ding op: afwachten. Het parcours van de Giro wordt eind volgende maand bekendgemaakt. woensdag 18 oktober 2017 GO Tour 2018: uitdagend en vol met hinderlagen Thijs Zonneveld Parijs DAG ETAPPE KM 1 7 jul Noirmoutier - Fontenay 189 2 8 jul Mouilleron - La Roche 186 3 9 jul Cholet - Cholet 35 4 10 jul La Baule - Sarzeau 192 5 11 jul Lorient - Quimper 203 6 12 jul Brest - Mür de B. 181 7 13 jul Fougères - Chartres 231 8 14 jul Dreux - Amiens 181 9 15 jul Arras - Roubaix 154 16 jul Rustdag 10 17 jul Annecy - Le Grand-B. A 159 11 18 jul Albertville - La Rosière A 108 12 19 jul Bourg-St-M. - Alpe d'Huez A 175 13 O C\l Bourg d'Oisans - Valence 169 14 21 jul St-Paul-Trois-C. - Mende 187 15 22 jul Millau - Carcassonne 181 23 jul Rustdag 16 24 jul Carcassonne - Bagnères A 218 17 25 jul Bagnères - St-Lary-S. A 65 18 26 jul Trie-sur-Baïse - Pau 172 19 27 jul Lourdes - Laruns A 200 20 CO c\] St-Pée-sur-N. - Espelette 31 21 29 jul Houilles - Parijs 115 7 t/m 29 juli, 3329 km Arras Roubaix Brest c5lT Breta Quimper Lorient0 La Baule Noirmoutier- en-l'lsle Mür-de- Bretagne Fougères Dreux Amiens Houilles Ft® Parijs Chartres Cholet La Roche sur-Yon St-Pee- sur- Nivelle Mouilleron- St-Germain Fontenay- le-Comte 10 Le Grand- Bornand Annecy a Albertville La Rosière Valence Mende ne Bou rg-St-M au rice QJ 9 AIpe d'Huez Bourg d'Oisans St-Paul- Trois-Chateaux 115 Carcassonne Millau Trie-sur- Baïse Espelette "16 Laruns Saint-Lary-Soulan LBagnères-de-Luchon kilometer lang is de 17de etappe van Bagnères naar Saint-Lary-Soulan. Een uiterst korte bergrit, die voor veel spek takel moet zorgen. ROTTERDAM Met gematigd enthousi asme volgde Bauke Mollema in China het nieuws over het parkoers van de Tour van volgend jaar. De 30-jarige renner van Trek- Segafredo, die kop man Alberto Conta- dor afscheid zag nemen, behoort zeker tot de deelne mers. „Ik heb de pre sentatie zelf niet ge zien, maar ik heb wel alles voorbij zien komen op internet. Veel bergetappes, weinig tijdritkilome ters, ik had wel zoiets verwacht. Het is van alles wat, met die eerste ander halve week erbij. Wind, korte klimme- tjes. Ik heb de be slissing om de Tour te rijden al enige tijd geleden gemaakt, onafhankelijk van het parkoers. De Tour ligt me sowieso beter dan de Giro. De periode in het jaar, de manier van koersen die wat slo pender is. Of ik blij ben met dit par koers? Jaaaoh, zeker wel." - Chris Froome (32), winnaar Vélo d'Or

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25