O 1-2 Bart Nieuwkoop bijt zich vast in ondankbare taak tegen Sjachtar L 22 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE De kans dat Feyenoord nog overwintert in Europa, is minimaal. Ook Sjachtar Donetsk bleek te sterk (1-2). Toch waren er ook lichtpunten te noteren in de aanloop naar het duel met Ajax komende zondag. Kort Promes Shakespeare ontslagen Craig Shakespeare heeft maandag voor de laatste keer dit seizoen op de bank gezeten bij Leicester City. Het bestuur van de En gelse voetbalclub besloot gisteren de trainer weg te sturen. Leicester heeft na acht wed strijden pas zes punten. Assistent Michael Appleton zit zaterdag als trainer op de bank. Vitesse mist Matavz Vitesse-trainer Henk Fraser kan morgen in het Europa League-duel bij Zulte Waregem geen beroep doen op aanvaller Tim Matavz. De Sloveen ontbreekt wegens privé-om- standigheden. Zulte Waregem en Vitesse zijn beide nog puntloos in de groep. Zweden - Italië in play-offs Zweden stuit op Italië in de play-offs voor het WK van volgend jaar in Rusland. Zwe den eindigde in de groep in punten gelijk met het Nederlands elftal, maar werd op ba sis van een beter doelsaldo tweede. De an dere play-offs zijn: Kroatië - Griekenland, Denemarken - Ierland en Zwitserland - Noord-Ierland. De duels worden tussen 9 november en 15 november afgewerkt. Danny Makkelie leidt topper Arbiter Danny Makkelie (foto) leidt zondag de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax. Makkelie floot nog nooit een Klassieker. Flitsen Quote van de dag 'Hij had alles inde hand, zó sneaky!' Play-offs o slap als de start was tegen het oppermach tige Manchester City in de eerste thuiswed- I strijd van het miljoe nenbal, zo flitsend schoot Feyen oord gisteravond uit de startblok ken tegen de kampioen van Oe kraïne. Al in de allereerste minuut bediende Steven Berghuis de ach ter de defensie gekropen Jean-Paul Boëtius, maar de linkerspits kreeg de bal niet tussen de palen. Nadat ook spits Nicolai Jorgensen al een poging had gewaagd, was het echter wel raak. Tonny Vilhena haalde van buiten het zestienme tergebied hard uit, keeper Andrei Pijatov kon de zwabberende bal niet klemmen en de attente Steven Berghuis knikte de rebound keurig in het lege doel: 1-0. De Kuip jubelde in de weten schap dat het zich eindelijk kon op maken voor een avond waarin de kampioen van Nederland eens geen speelbal was van een Europese (sub)topploeg. Al bleek de voor sprong van Feyenoord voor Sjachtar Donetsk het sein om de regie in handen te nemen. Met een voor hoede als een mierenhoop, zo vaak doken de Brazilianen Bernard, Mar ios en Taison op verschillende po sities op. Halverwege de eerste helft was het Bernard die een steekballe tje van landgenoot en uitblinker Fred op waarde schatte. De Zuid- Amerikaanse aanvaller gleed soepel langs keeper Brad Jones en zorgde voor de gelijkmaker. In deel twee werd het meer en meer een slijtageslag. Iets waar trai ner Giovanni van Bronckhorst ui teraard rekening mee had gehou den, zijn ploeg moet sowieso tot de bodem gaan om in Europa über haupt een kansje te hebben om de punten te pakken. Van Beek Maar de coach had met het trio Bart Nieuwkoop, Sven van Beek en Ni colai Jorgensen drie spelers laten starten waarbij vooraf de vraag ge rechtvaardigd was hoe lang ze het zouden volhouden. „Ik kijk niet al naar Ajax, ik wil van Sjachtar Do- In het stadion waar hij op 14 mei tijdens de kampioenswedstrijd te gen Heracles voor het laatst had gespeeld, stond Nieuwkoop tot ve ler verrassing plots weer in de ba sis. Met de keuze om de 21-jarige Zeeuw tegen Sjachtar Donetsk plots voor de leeuwen te gooien nam trainer Giovanni van Bronck horst noodgedwongen een bewust risico. De spoeling was dun qua verdedigers. Niet voor niets zat Lutsharel Geertruida gisteravond op de bank, een 17-jarige verdedi ger die eigenlijk 's middags met de Onder-19 tegen zijn leeftijdsgeno ten van Sjachtar had moeten spe len. Voor Nieuwkoop, hersteld van zijn hamstringblessure, was het ui teraard een prachtig podium om te rug te keren. Maar kwam die ren tree niet een beetje te vroeg voor de rechtsback die tot dusverre een rampzalig seizoen heeft beleefd? GROEPF/ Programma woensdag 18 oktober 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL De 019 van Feyenoord heeft in de UEFA Youth League (de Champions League voor jeugdelftallen) met 4-0 gewonnen van Sjach- tar Donetsk. Door de eerste overwinning van Feyenoord blijven Napoli (vier punten) en ManCity (zes punten) in het vizier. Bayern München-trainer Jupp Heynckes kan bij zijn rentree in de Champions League vanavond thuis tegen Celtic geen beroep doen op Javi Martinez. De 29-jarige Span jaard is nog geblesseerd aan zijn rechter schouder. - Royston Drenthe zegt in Quote dat hij miljoenen mist uit zijn tijd bij Real Madrid. De linksback zette niets op papier met zaakwaarnemer Sigi Lens. I De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Jerold Promes een schorsing van twee wed strijden opge legd. De verde diger van VVV kreeg zondag een rode kaart als invaller in het door zijn ploeg verloren duel met PSV (2-5). I De vrouwen wedstrijd tij dens de Tour de France - La Course - wordt volgend jaar op één dag verre den. Tourbaas Christian Prud- homme (foto) meldde giste ren de datum: 17 juli. I Bondscoach Pinto van Hon duras noemt het 'onmense lijk' dat zijn ploeg het thuis- en uit- duel met Aus tralië om een WK-ticket bin nen zes dagen afwerkt. O a <0 Overwinteren Mikos Gouka Rotterdam FEYENOORD - SJACHTAR 7. Berghuis 1-0 1-1 24. Bernard 1-2 54. Bernard Jones Opstellingen Pijatov Nieuwkoop 61. Toornstra Butko Ordets Van Beek 76. Kramer Rakitski Ismaily Haps Marios Amrabat Fred Vilhena Taison El Ahmadi Stepanenko Berghuis Bernard 70. Kovalenko Jorgensen 66. Larsson Ferreyra Boëtius Scheidsrechter: Undiano Mallenco Toeschouwers: 43.500 Nicolai Jorgensen ver beeldt de teleurstelling bij Feyenoord. FOTO ANP Een heldenrol zat er bij zijn ren tree voor Feyenoord niet in. Maar Bart Nieuwkoop verliet het veld in de Kuip gisteravond wel met luid applaus nadat hij het tegen Sjachtar Donetsk een uur had volgehouden. Wietse Dijkstra Rotterdam Gisteren Feyenoord - Sjachtar 1-2 Manchester City - Napoli 9. Sterling 1-0,13. Jesus 2-0, 73. Diawara (str.) 2-1. 2-1 Woensdag 1 november 20.45 uur Sjachtar - Feyenoord Napoli - Man. City gespeeld w g v 1 Manchester City 3 3 0 0 Pt 9 (v-t) (8-1) 2 Sjachtar Donetsk 3 2 0 1 6 (4-4) 3 Napoli 3 10 2 3 (5-5) 4 Feyenoord 3 0 0 3 0 (2-9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22