Jagger zingt Bauer Eigen programma voor Hélène 21 Wat Mick Jagger en Frans Bauer met elkaar gemeen hebben? Ze zingen allebei Heb je even voor mij. De Brabantse volkszanger kan niet méér vereerd zijn na de muzikale ode van de legendarische voorman van The Stones op Instagram. Heel Holland Bakt op televi sie aan de slag ging. En vervol gens ook met een enorm pand langs het spoor in Oisterwijk. De bakkerij bevindt zich in het monumentale pand van een voormalige leerlooierij en bevat veel glazen wanden, zodat je het team van de meester-patissier en meester- boulanger aan het werk kunt zien. „Dat wilde ik graag. Dan moetje wel overdag werken, want anders lopen mensen langs en ligt de bakker te slapen." Bierbrood leent zich daar ook uitermate goed voor door de ambachte lijke bereidings wijze. „Het deeg voor bierbrood moet ook een nachtje slapen. Dit brood wordt zonder stress gemaakt. Je zou zeggen: waarom doet niet iedereen dit? Albert Heijn komt hier weieens kijken, maar dat kunnen zij niet. Je moet alles met de hand doen." Robèrt is haast zelf een attractie geworden. Mensen komen langs in restaurant Kafé Van Leer, de winkel of doen een cursus. Willen natuurlijk even op de foto met het vermaarde Heel Holland Bflfet-jurylid. „In eerste instantie schrikken mensen als ze me zien. Hij is er echt! Als men sen bijvoorbeeld een taartje komen bestellen, dan zeg ik: zal ik je even rondleiden? Ik vind het leuk om over mijn vak te vertellen. Zie ik daarna op Facebook dat ik er zo normaal onder ben gebleven. Ik ben ook niet veranderd. Ik heb geloof ik niet in de gaten dat ik zo bekend ben." HILVERSUM Met hetRTL-pro- gramma Match winner Pro maakt presentatrice Hélène Hendriks, een van de voetbalexperts van Fox Sport, op maandag 30 oktober haar debuut bij RTL7. In zeven afleve ringen voelt zij voormalige top- voetballers, onder wie Dirk Kuyt en Ruud van Nistelrooy, in de vorm van een quiz aan de tand over hun carrière. Hélène Hendriks: „We nemen het op in een truck. We rijden naar de spelers toe en dan worden zij door mij geïnterviewd in een intieme studio waar de camera's verdekt staan opgesteld. Ik ben niet op zoek naar de bekende verhalen. De ruzie tussen Ruud van Nistelrooy en de voormalige coach van Man chester United, Alex Ferguson, kennen de liefhebbers bijvoor- beeld wel. Ik ben geïnteresseerder in wat er daarna met die twee is gebeurd. Hebben zij elkaar nog weieens ontmoet?" „Ik stel in elke uitzending elf vragen over hun carrière. Als zij de vragen goed beantwoorden, krij gen zij een geldbedrag dat naar een goed doel gaat dat ze zelf heb ben gekozen. De vragen gaan wat dieper dan de gebruikelijke vragen tijdens interviews na wedstrijden. Zo wil ik van Van Nistelrooy en Van Basten, twee spitsen, weten wat de overeenkomsten in hun karakters zijn." „Dat is een zaak voor Fox, waar ik in vaste dienst ben, en RTL. Ik ben afhankelijk van wat mijn brood heer mij laat doen. Het moeten wel programma's zijn die bij mij passen. Een programma als Eigen Huis en Tuin is niet aan mij be steed. Ik kijk er wel naar, maar ik hoef het niet te presenteren." - Ab Zagt Het is een even grappig als aan doenlijk filmpje. Stones-voor- man Mick Jagger die in zijn kleedkamer een paar keer Heb je even voor mij meezingt, als een soort toegift na het optreden van de band in Gelredome afge lopen zondag. Op de achter grond klinkt de muziek van de Frans Bauer-hit die al sinds 2002 hele volksstammen laat hossen. De Brabantse zanger kon zijn ogen niet geloven toen hij maandagnacht de video voorbij zag komen op het Instagram- account van de oude rocker. „Van alle lied jes heeft hij er een van mij uitgeko zen", zegt hij verbouwereerd. Hoe ze uitgere kend bij zijn nummer zijn uitgekomen, weet hij niet. „Ik ben zo ve reerd. Het laatste wat je verwacht is dat de namen Frans Bauer en The Rol ling Stones ooit in één zin zouden val len." Hij ziet zichzelf nog thuis zitten als klein manneke. The Rolling Stones op tv, op de radio. Toen al een hitmachine. „Wat zij neerzetten was onbe reikbaar voor iedereen. Iedere Nederlandse artiest is een lilli putter naast hen. Er is niemand op de wereld die geen respect heeft voor wat zij laten zien", zegt Bauer. Hij valt even stil. „Fransje, een jongen uit een woonwagenkamp in het mini- plaatsje Fijnaart, bezongen door zo'n icoon." Het is niet voor het eerst dat Jag ger een lokale artiest aan de borst drukt. De Rolling Stones- frontman (74) bereidt zich stee vast minutieus voor op zijn con versatie met het concert publiek. Hij laat bij elke tourneehalte teksten in de taal van het land opstellen en vraagt lokale mede- jwerkers om actuele l'.SlifeSj^lanationale verwijzin- V -;gen. Zo informeerde fhij eind september in kde Amsterdam ArenA in het ['Nederlands naar de prestaties fivan Ajax. 'Just checking', re ageerde hij op het op het geloei vanuit de menigte. Op Pinkpop in 2014 grapte Jagger over de nieuwe coiffure van Ron Wood: 'Wie is jouw kapper? Roy Donderrrrs?' De tv- stylist reageerde aanzienlijk minder jubelend op de naams vermelding dan zijn provincie- genoot Bauer. Donders meldde ^droogjes niet eerder van Jagger ^gehoord te hebben. Hoe het kan dat Jagger zijn talen zo goed spreekt? Een- ivoudig: op zijn autocue staan zijn aankondigingen fone tisch uitgeschreven. Een oplet tende bezoeker in ArenA las over de schouder van de zanger mee: 'Hallo Amsterdam. Huu gggaat hat matt yullie?' Zo'n Instagramfilmpje als Heb je even voor mij is wel zeer uit zonderlijk. Dat verdient een be dankje, vindt Frans. „Ik ga een brief sturen naar zijn manage ment met een cd van mij erbij. Ik hoorde in de wandelgangen dat Mick op Spotify meerdere liedjes van me beluisterde. Dat is toch magisch?" - woensdag 18 oktober 2017 PC Hoe ziet het programma eruit? Hélène Hendriks FOTO RJR FOTOGRAFIE Wat wil je vooral van de spelers weten? Smaakt Matchwinnaar naar de presentatie van meer soort gelijke programma's? Zondagavond is de grote finale van Heel Holland Bakt met Hans, Marjolein en Gwenn. Wie mag zich de beste thuis- bakker van 2017 noemen? Een spannen dere finale dan ooit tevoren, volgens jurylid Robèrt van Beekhoven. „Het heeft alles in zich. Een lach en een traan. Tot op de laatste seconde blijft het span nend wie gaat winnen." Zelf gaat hij thuis 'lekker op de bank' kijken, al vindt hij het 'heel erg naar' om naar zichzelf te kijken. „Vijf jaar geleden vond ik het echt moeilijk, nu gaat het wel. Maar het is niet leuk." Marlies van Leeuwen Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21