heeft haar medaille terug Honderden vervroegd vrij op grond van omstreden regeling minuten heen en minuten terug. Voor Jairo is reizen naar school geen probleem. Walcheren Honderden criminele vreemdelingen hebben de afgelopen jaren hun celstraf niet volledig hoeven uitzitten. Dat leren gegevens die deze krant heeft opgevraagd bij het ministerie van Veiligheid en Justitie. Door een regeling die in april 2012 van kracht werd, kunnen vreemde lingen een deel van hun celstraf ontlopen door te kiezen voor terug keer naar hun thuisland. Over die regeling van 'strafonderbreking' ontstond dit jaar ophef nadat een Pool was vrijgelaten die verant woordelijk was voor het doodrijden van een 2-jarig meisje en haar grootouders in Meijel. De man had tot woede van de nabestaanden 15 maanden cel gekregen en mocht ook nog eens na krap negen maan den de cel uit om naar zijn zwan gere vriendin in Polen te gaan. De nu demissionaire staatssecretaris Klaas Dijkhoff (VVD, Asiel) be loofde de regeling aan te scherpen, maar dat is nog niet gebeurd. In 2015 en 2016 zijn in totaal on geveer 800 criminele vreemdelin gen op eenzelfde manier eerder uit de cel vrijgelaten. Dit jaar gaat het tot dusver om meer dan tweehon derd gevallen. Het gaat zeker niet alleen om kruimeldieven: het betreft ook ple gers van delicten waar meer dan drie jaar cel op staat, zoals drugs smokkelaars en zedendelinquen ten. Over welke misdrijven het precies gaat, kan het ministerie niet aangeven. Volgens de regeling moeten de criminele vreemdelingen in ruil voor hun vrijheid wel aantoonbaar het land verlaten en minimaal de helft van hun straf hebben uitgeze ten. Ook moeten ze terug de cel in als ze opnieuw naar Nederland ko men. Het ministerie van Veiligheid en Justitie schermt ermee dat het vaak lukt criminele vreemdelingen uit te zetten, maar dat blijkt dus in veel gevallen het gevolg van de keuze van de crimineel zélf. Volgens het departement gaat het om bijna de helft van de gevallen. De meest voorkomende nationaliteiten zijn Surinamers, Albanezen en Polen. Dijkhoff heeft gezegd dat hij de regeling wil aanscherpen, zodat strafonderbreking niet meer moge lijk is als de 'belangen van slachtof fers en nabestaanden' in het geding zijn. Aanscherpen van de regels, zoals toegezegd, zal er dit jaar niet meer van komen Die taak komt nu op het bordje van de volgende minister of staats secretaris te liggen. Dijkhoff waar schuwde al dat dit niet voor januari 2018 een feit zal zijn. Geld Goed De juiste foto en dresscodevoor je sollicitatie 19°C Nieuwsmedia Greetje Smit heeft haar gouden plak van het NK atletiek in 1997 terug. De medaille werd deze zomer uit haar huis gestolen. Via Marktplaats kwam de 67-jarige oud-atlete echter weer in het bezit van de medaille. De vermoedelijke dader zit vast in een Rotterdamse gevangenis.ZEELAND 3 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Criminele vreemdeling zit celstraf vaak niet uit Tobias den Hartog Den Haag P6&ZEELAND 2 ZEELAND2 Zuidoosten nog warm woensdag 18 oktober 2017 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1