Oeps! Secondelijm in plaats van oogdruppels Vluchten uit de vuurzee )P gelegen De beste locatie voor de beste prijs! jgjfe. corendon 13 Holiday Inn Resort Aruba PORTUGAL BOSBRAND corendon nl 023 75106 06 19 Daarvoor pleit oogarts Ri chard Zegers van het Dia- konessenhuis in Utrecht in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Kort voor de zomer zag hij een patiënt bij wie per on geluk secondelijm in plaats van de bedoelde zalf, in het oog was beland. „Hij was in grote paniek. Ik werd gebeld vanaf de spoedei sende hulp. Daar wisten ze niet ze moesten wat te doen. Bij de jongeman zat een van de ogen he lemaal dichtgelijmd. Iedereen die een haartje in het oog heeft, of een zandkorrel, weet hoeveel pijn dat al kan doen, laat staan als iets hards als lijm schuurt over het hoornvlies. Na twintig minuten werken met een pincet en een schaartje was er een opening tus sen de oogleden, waardoor ik ver- dovende vloeistof in het oog kon druppelen. Pas daarna kon de rest losgemaakt worden. Daarbij moesten de wimpers geëpileerd worden. Dit was voor mij ook spannend, omdat de patiënt moeilijk stil kon blijven zitten." Het was voor Zegers ook aan leiding de literatuur in te duiken op zoek naar vergelijkbare voor vallen. Die bleken er wel te zijn, maar niet in groten getale. Wel zijn er jaarlijks gevallen van men sen, ook kinderen, waarbij onbe doeld de ogen dicht worden ge plakt. De Utrechtse oogarts ver moedt dat er meer incidenten met ogen zijn, maar dat betrokke nen zich niet altijd melden uit schaamte. „Ze zijn bang voor heel dom aangezien te worden." Zo dom is een vergissing echter niet altijd, aldus Zegers. „Veel ge bruikers van oogdruppels zien immers niet optimaal en de flesjes en tubes lijken ook nog op elkaar." Zegers verzamelde een kleine collectie secondelijm en lijm voor het plakken van kunstnagels. De gelijkenis is inderdaad treffend. „Zo moeilijk kan het niet zijn ze een ander kleurtje te geven, of een afwijkende vorm en om te beginnen ten minste een kinder sluiting. Natuurlijk moeten men sen de lijm apart en zeker uit de buurt van kinderen bewaren, maar de fabrikanten kunnen ook helpen ongelukken te voorko men." Zegers weet dat niet alleen met oogdruppels, maar ook met druppels voor bijvoorbeeld de oren fouten gemaakt worden. Met de 20-jarige Utrechter die zich voor de zomer met het dicht geplakte oog meldde, gaat het in tussen weer goed. Hij heeft geen blijvend oogletsel aan het inci dent overgehouden. UTRECHT De Utrechtse foto graaf Anna van Kooij (39) be leefde hachelijke momenten in Portugal. Ze wilde foto's maken van zwartgeblakerde bomen, maar werd omringd door bos branden. „Telkens als ik dacht dat ik de zwarte rookwolken achter me liet, zag ik ze links of rechts. Ik wist niet idee of ik de goede kant opreed. Dat was het engste." Van Kooij had voor zondag een hotel geboekt in het dorpje Laborins. Toen ze daar aankwam, kwam de rook dichterbij. Bewo ners verzamelden zich op straat, huilend, in paniek. „Ik trapte het gaspedaal in, keek naar de lucht: waar is het helder? Als ik onder weg aan mensen vroeg hoe ik veilig gebied kon bereiken, was het antwoord: dat weten wij ook niet. Ik voelde me eenzaam en bang." Het hotel is afgebrand. De fotograaf had overi gens nooit de intentie om bij de vlammen te komen. Ze is gefasci neerd door verlaten ge bieden. „De zwartgebla kerde bossen stralen rust en leegte uit. Dat wilde ik vastleg gen." Van Kooij heeft 'enorm met de slachtoffers te doen'. Zeker 36 mensen kwamen om het leven. Palm Beach Nov. nu v.a€799 Dec. nu v.a€799 Jan. nu v.a€999 Feb. nu v.a€1099 Mrt. nu v.a€1099 LI vl iea-f me-1 LET OP... BESPAAR NOG MEER! woensdag 18 oktober 2017 GO Fabrikanten van nagel- en se condelijm moeten hun produc ten voorzien van een veilig heidssluiting en in vorm en kleur onderscheidend maken van medische producten zoals oogdruppels. Roeland Franck Utrecht Richard Zegers toont hoeveel de verpakkingen op elkaar lijken, foto angeliek de jonge Direct aan een van de mooiste stranden van Aruba Palm Beach Gratis wifi (ook op de kamer) 3 zwembaden Ook All Inclusive boekbaar Ruime kamers Sfeervolle levendige omgeving Beoordeeld met een 9.0 Winterzon Onze prijsknallers zijn inclusief KLM-vlucht. Dus u mag GRATIS 23 kg bagage meenemen en u betaalt aan boord NIET EXTRA voor maaltijden drankjes en uw personal entertainmentsysteem.' One happy island Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13