Experts naar Malta Porno, voetbal en jihad op laptop Nederlandse IS-bruid EUWS 11 Catalonië haalt uit naar Madrid y bolderman. A - 5 Met optredens van f Kir' L W.'{B i*. pp*-**»-- BMM^^ Ifsf ARRESTATIE VALLETTA Nederlandse foren sisch experts helpen mee met het onderzoek naar de dood van de Maltese journalise Daphne Caruana Galizia. Zij stierf maan dag toen haar auto werd opgebla zen met een krachtige bom. Volgens de Maltese autoriteiten zijn de Nederlandse experts giste ren aangekomen. Ook agenten van de Amerikaanse opsporingsdienst FBI helpen mee met het onder zoek. Michael Farrugia, minister van Binnenlandse Zaken, bedankte de Nederlandse regering via Twitter voor de hulp. Volgens Matthew Caruana Galizia, zoon van de omgekomen onderzoeksjournalist, is zijn moeder vermoord omdat ze cor ruptie in de Maltese politiek wist te openbaren. Caruana publi ceerde daar regelmatig over op haar site. Premier Joseph Muscat noemde de bomaanslag 'een barbaarse aanval op de persvrijheid'. Hij kondigde onmiddellijk een onder zoek aan. „Ons land verdient gerechtigheid", zei hij. Volgens de Belgische krant Het Nieuwsblad gaat het vermoedelijk om de laptop van de uit Gouda afkomstige Ilham Borjani. Uit de zoekgeschiedenis van de vrouw, die volgens Het Nieuwsblad een van de echtgenotes is van de van Antwerpse Syriëstrijder Bilal Al Marchohi, blijkt dat zij onder meer zocht naar voetbaluitslagen van Ajax. Ook stond er een enorme hoeveelheid porno op de computer, waaronder filmpjes met de titels 'Make him your teacher' en 'Enjoy first time sex'. Daarnaast zocht ze bakrecepten op en keek ze naar Pirates of the Caribbean-füms. Andere zoekresultaten blijken minder onschuldig. Zo googelde ze in de weken voorafgaand aan haar arrestatie lezingen van IS-geestelij- ken. Daarbij volgde de vrouw ont wikkelingen rondom de terroristi sche aanslagen in Barcelona, Cam- brils en in Istanboel op de voet, en alle gebeurtenissen rondom de Bel gische Syriëstrijder Frederick Cale- bout. Ook zocht ze op Wikipedia de oorlog in Afghanistan en bekeek ze YouTube-filmpjes van Ameri kaanse aanvallen op de Taliban. Daarnaast had de vrouw veelvou dig contact met ene Abou Moussa. Het is nog niet bekend of het hier gaat om Azzedine C. (34), alias Abou Moussa, de hoofdverdachte in het Haagse jihadproces. De frequentie waarmee de vrouw naar specifieke IS-gerela- teerde informatie zoekt, neemt toe naarmate haar arrestatie dichterbij komt. Ze toont steeds meer inte resse in jihadisten die willen terug keren naar Europa. Op 24 augustus zoekt de vrouw onder meer op 'I love to leave isis' en 'teruggekeerde jihadisten'. Haar laatste zoek opdracht voor haar arrestatie is: 'What do ypg do with isis terrorist', hoogstwaarschijnlijk omdat ze ver moedt dat haar arrestatie nabij is. YPG is een van de milities binnen het leger die tegen IS strijden. Volgens The Daily Beast zou de vrouw op dit moment in een kamp in de stad Kobane verblijven, op de grens met Turkije. Als dat klopt, is het uitgesloten dat het hier gaat om de Nederlandse Ilham Borjani uit Gouda. Zij verblijft in het aparte IS- deel van vluchtelingenkamp Ain al Issa, zo'n 80 kilometer van Kobane. Anita Meyer Marianne Weber Jan en Anny Vertrekdatum: 20 november Alle (non-) en alcoholische drankjes ook tijdens optredens inbegrepen!- BIJ DE PRIJS INBEGREPEN woensdag 18 oktober 2017 GO Corsica M Corsicaanse nationalisten kondigden in 2000 aan aan slagen in Frankrijk te gaan plegen om zo onaf hankelijkheid af te dwingen. FOTOEPA Faeroer Kinderen vieren op de Deense Fae roer Sint Olav- dag, een soort onafhankelijk heidsdag vol dans, festivi teiten en na tionale trots. FOTO GETTY IMAGES Spaanse Basken roe pen om demo cratie en stre ven naar onaf hankelijkheid van Spanje en hereniging met Frans- Baskenland. In Noord-lta- lië streeft een deel van de bevolking naar zelfstandig heid, omdat het niet wil be talen voor het arme Zuiden. FOTO GETTY IMAGES BARCELONA Regering en be volking van Catalonië reageren woedend op de arrestatie door de Spaanse politie van Jordi Sanchez en Jordi Cuixart, de leiders van de twee belangrijk ste onafhankelijkheidsbewe gingen, Omnium Cultural en ANC. Volgens een woordvoer der van de Catalaanse rege ring gedragen de Spaanse overheidsinstanties zich erger dan onder dictator Francisco Franco. Duizenden Catalanen gingen gisteren uit protest de straat op. Madrid geeft Catalonië tot morgen 10.00 uur de tijd antwoord te geven op de vraag of de regio de onafhankelijk heid heeft uitgeroepen. In het geval van een bevestiging of het uitblijven van een antwoord zal premier Rajoy maatregelen nemen om het illegale besluit ongedaan te maken. Een harde schijf in handen van de Amerikaanse site The Daily Beast toont wat er allemaal staat op een in beslag genomen laptop van een Nederlandstalige jihadbruid. Bonne Kerstens Rotterdam/New York Bolderman Excursiereizen en de Bonte Wever maken het voor iedereen mogelijk te genieten van deze onvergetelijke muziekreis. Met deze reis slaan zij de handen ineen voor een unieke belevenis: een 100% muziekreis met fantastische optredens, all-inclusive verblijf in De Bonte Wever, heerlijk eten én excursies naar de mooiste steden en hunebedden. Het programma: Maandag: Dwingeloo - Schoonoord - Assen Dinsdag: Ochtend vrij, middag hunebedden en Orvelte, avond gezelligheid met Marianne Weber Woensdag Dagtocht Friesland, in de avond feesten met Anita Meyer Donderdag: Groningen, middag vrij, avond optreden van Jan en Anny Vrijdag: Assen - Zwolle Transfer via de Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. 4 overnachtingen in het 4-sterren Hotel De Bonte Wever Alle optredens (Marianne Weber, Anita Meyer, Jan en Anny) Muziekband Moeflons Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet y 3x lunchbuffet in het hotel Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment)* Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen Entertainment Wifi in het hotel gratis Excursies, exclusief entreegelden Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Tol- en parkeergelden Toeristenbelasting Baskenland Noord-ltalië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11