7 Buurten Eens was Beldert de haven van Dreischor, totdat ook die zijn functie verloor. Wat overbleef was een handjevol huizen en een idyllisch dijkje met uitzicht over de wijngaarden van de Wijn hoeve. SD A Buurtschap Beldert is een van de kleinste van Schouwen-Duive- land. Er staan slechts zes huizen en een houtzagerij. Het dijkje, waar Tineke en Frits Scheurleer op nummer t wonen, is volgens hen het oudste dijkje van Zeeland. Het is een deel van de grote dijk die doorliep naar Sir- jansland. „Beldert was de haven van Dreischor. Waar nu de hout zagerij staat, was vroeger water. Vanuit de schuur, waar ik mijn kantoor heb, werden de schepen geladen. De ronde gaten die je nu nog ziet, gebruikten ze daarvoor", vertelt Frits. Hij heeft er wat boek jes met oude foto's van Dreischor bij gepakt. Daarop is te zien dat er vroeger een groot stoomgemaal naast hun woning stond. Ook wa ren er meer huizen, maar net als het gemaal zijn die al lang verdwe nen. In 1991 kochten Frits en Tineke deze woning. Eerst voor de vakan tie, later om zich permanent te vestigen. Tineke: „We wilden een huis waar je omheen kon lopen. Het is een prachtige plek met een mooi uitzicht. En dit was ook nog te doen in verband met de afstand naar werk. Ik werkte in Capelle aan den IJssel. Toch word je dat op een gegeven moment wel zat, dus ik was blij dat ik een baan in Zie- rikzee kon krijgen." Een goede manier om in te burgeren, zo bleek. Maar ook het café in Drei schor dat toen nog bestond, le verde het stel nieuwe contacten op. „We gingen er iedere vrijdag naar toe. Dat kwam ook omdat het hier dan zo koud was. Deden we alvast de kachel aan en dan gingen we naar de kroeg", herinnert Frits zich. Zo leerden ze veel mensen kennen in het dorp. Het leidde er uiteindelijk ook toe dat Frits een van de oprichters van Wijnhoeve de Kleine Schorre werd. Vanuit hun huis kijk je uit over de wijn gaard die er ieder seizoen weer an ders uitziet. Tineke geniet daar erg van. „Ik vind het in het voorjaar mooi als het groen wordt, maar wanneer in de herfst alles ver kleurt, vind ik dat ook prachtig. En de luchten hier zijn mooi, je ziet het weer over het land aankomen." Aan de overkant van de weg is al sinds 1975 een houtzagerij geves tigd met daarnaast het karakteris tieke huis in houthakkersstijl. René Perkins woont er sinds tien jaar met zijn vrouw en zoontje en runt er zijn houthandel. Maar liefst vijfentwintig miljoen plan ken worden er op jaarbasis ver werkt. „Eigenlijk ben ik vooral aan het werk en kom ik voornamelijk in het dorp vanwege de school waar mijn zoon op zit. Er is na- Je moet altijd op pad als je iets wilt hebben. Twee auto's voor de deur is een must tuurlijk niet zo heel veel qua voor zieningen in Dreischor. Wij vin den het heel fijn dat de school er in ieder geval nog is. Die zorgt voor een sociale binding. Er zijn ook veel leuke initiatieven, er wordt van alles georganiseerd." Omdat Beldert tegen Dreischor aange plakt zit, wonen hij en zijn buren niet helemaal geïsoleerd. „Je zit hier niet meteen midden in de polder. Ik vind het een prachtige plek om te wonen. En dat huis, ja, dat kent iedereen wel. Ik ben er ook nog steeds niet op uitgekeken. Steeds als ik er naar kijk, zie ik wel weer iets nieuws dat er bijzonder aan is." Voor het boodschappen doen en andere zaken zijn zowel René en zijn gezin als Tineke en Frits wel gericht op Nieuwerkerk of Zierik- zee. Frits: „Je moet altijd op pad als je iets wilt hebben. Twee auto's voor de deur hebben is een must. Want als de een aan het werk is, komt de ander nergens zonder auto." De auto brengt meteen een minpuntje te berde. Tineke: „De auto's zitten razendsnel onder de vogelpoep van de spreeuwen. Wanneer hij gewassen is, zit hij binnen twee dagen weer helemaal onder. Ik kan er straks wel meteen een sopje over halen, zo kan ik toch niet naar de Jumbo?" dinsdag 17 oktober 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: BELDERT Tineke en Frits Scheurleer wilden een huis waar ze omheen konden lopen, foto's marieke mandemaker 'Je ziet hier het weer over het land aankomen' Mariska Den Hartog -Frits Scheurleer René Perkins runt een houthandel aan huis. gem. Schouwen-Duiveland A Creatievelingen zijn er ook in Beldert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60