Naar school in België Grond van Eastman is niet voor ander bedrijf Geen asbest gevonden bij Amels Holland Neeltje Jans 2 Afgelopen weekend overleed Ezra Trinidad in het Goese zwembad Omnium. Zijn familie en school gedenken de 13-jarige jongen. „Nu schittert hij door zijn afwezigheid, dat is heel triest." HERDENKING LEERLING Commentaar Zeeuws-Vlaanderen heeft een probleem met middelbare scholen. In het oosten en in het westen van deze regio hopen ouders dat het voortgezet onderwijs niet in Terneuzen wordt geconcentreerd. Dat in Hulst en Oostburg scholen blijven. Eind deze maand komt een breed samengestelde werkgroep met advies. Iedereen beseft dat er iets moet gebeuren, zeker nu het Zwin Col lege in Oostburg financieel kopje-onder dreigt te gaan. Er zijn te weinig nieuwe leerlingen. Maar wat er precies kan worden gedaan is nog niet helemaal duidelijk. De overheid is wel heel stellig over extra geld: dat komt er pas als de Zeeuws-Vlaamse scholen maxi maal samenwerken. Dan denk je toch al snel aan één grote onder wijsinstelling in Terneuzen. Opmerkelijk veel ouders uit de omgeving van Hulst en Oostburg waarschuwen dat dit voor hen geen goede oplossing is. Hun kinde ren zullen wellicht naar Belgische scholen uitwijken. Als dat mas saal gebeurt, komt de uitholling van het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen in een stroomversnelling. Toch zal de werk groep de Belgische optie zeer serieus moeten meewegen. Met de kwaliteit van het Vlaamse onderwijs is niets mis, de taalverschillen zijn geen grote belemmering. Dus de werkgroep moet goed kijken naar de mogelijkheden over de grens. Die kunnen bepalend zijn voor de keuzes die in Nederland worden gemaakt. In de gezond heidszorg is het normaal geworden de grens weg te denken. Zo moet het ook in het onderwijs gaan. Uiteindelijk draait het om de vraag of jongelui op een redelijke afstand van huis voldoende keu zemogelijkheden hebben. Zeeuws-Vlaanderen hoeft de schooljeugd niet de grens over te ja gen. De regio moet zelf goed voortgezet onderwijs houden. Daar moet de werkgroep dus vooral op inzetten. Maar betere voorlich ting over de mogelijkheden in België hoort er zeker bij. Voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen moet grens wegdenken Bovendien is de Eastmangrond ge zien de milieuwetgeving ook niet geschikt voor vestiging van alle soorten bedrijven. Dat antwoorden B en W van de gemeente Middel burg op vragen van de LPM. Die fractie ziet op Arnestein mogelijk heden voor de vestiging van trans portbedrijf Wielemaker, dat zich aan de Trekdijk wil vestigen. De raadsfractie vraagt verder waarom een stuk agrarische grond van vijf hectare in het oostelijk deel van Arnestein niet benut kan wor den voor vestiging van Wielema ker. Die gronden hebben een be- drijfsbestemming. Volgens het col lege is de bereikbaarheid van dat Wielemaker kan niet op grond van Eastman vindt het college van B en W van Middelburg perceel niet optimaal. Bovendien wil grondeigenaar Kluijfhout daar niet weg. De stortplaatsen ten noorden van industrieterrein Ramsburg ziet het college ook niet als optie voor be drijfsvestiging. Die hebben een grote natuur- en landschappelijke waarde, aldus het college. ALMANAK Ze was er helemaal klaar voor, die Walcherse. Haar eerste wan delmarathon. Nieuwe schoenen, een scherpe blik op buienradar in de week voorafgaand aan het wandelen, en de hoogwaterstanden in haar hoofd. Maar na een dik uur wandelen kwam er een eerste waanbeeld. Ter hoogte van werkeiland Neeltje Jans was haar even ont gaan dat daar geen pijlers te zien zijn. „Lopen we nu dan onder- langs?" Joep van Damme is 'veelbelovend' Kunstwerk in Herengracht Onderzoek naar beveiliging MIDDELBURG Drie nieuwe zaken in het centrum Vrijdagavond wordt in Goes een stille tocht gehouden voor Ezra Trinidad, de 13-jarige jongen die zaterdag in zwembad Omnium overleed als gevolg van een epileptische aanval. De tocht begint bij het wijkcen trum De Spinne, op het plein voor de Lidl. „Een toepasselijke plek", zegt een tante, „Ezra wachtte daar altijd als we boodschappen deden en hij niet mee naar binnen wilde." Deelnemers komen vanaf 19.15 uur samen bij het centrum, de stoet vertrekt om 20.00 uur. De familie vraagt mensen die meelopen om een witte wensballon mee te ne men. De begrafenis zal zaterdag plaatsvinden in Goes. Volgens de familie zullen leerlingen hun na men op het deksel van de kist zet ten en wordt er een herdenkings boekje gemaakt. Vrijdagmiddag organiseert het Goese Lyceum - de school van Ezra - een besloten samenzijn voor personeel en ouders. Locatie directeur Adri de Gans vertelt dat de school een draaiboek heeft klaar liggen voor het geval een leerling plotseling komt te overlij den. „Maar", zegt hij, „daarin is al les gericht op een overlijden in of in de nabijheid van de school. In het geval van Ezra ligt dat anders, hij overleed in het zwembad. Bo vendien is het herfstvakantie, dat maakt het moeilijk om mensen te bereiken." Rector mevrouw C. Biesterbosch Het personeel van jachtenbouwer Amels Holland is gisteren weer aan de slag gegaan. Afgelopen weekend maakte moederbedrijf Damen Shipyards bekend dat op de werf geen asbest is gevonden. Het werk op een deel van de werf werd donderdagochtend stil gelegd, omdat in een loods gebruik was gemaakt van met asbest ver ontreinigd straalgrit van Euro- grit. Het grit wordt gebruikt om verfresten, vuil of roest van een oppervlakte te stralen. Honderd vijftig medewerkers moesten daardoor noodgedwongen naar huis. Onderzoek heeft uitgewezen dat er in de loods geen asbest ligt. Het personeel is gisterochtend toegesproken en vervolgens weer aan het werk gegaan, aldus woord voerder Arold de Vries van Damen Shipyards. Het concern beraadt zich nog op een schadeclaim tegen Eurogrit. Niet alleen personeel van Amels Holland werd donderdag uit voor zorg naar huis gestuurd. Dat ge beurde ook met honderd mede werkers van Damen Schelde Naval Shipbuilding op Vlissingen- Oost. Damen maakte vrijdag al be kend dat daar geen asbest is gevon den en dat de mensen weer aan het werk kunnen. dinsdag 17 oktober 2017 ii De onbebouwde grond van East man in Middelburg is niet ge schikt als vervanging voor een bedrijventerrein aan de Trekdijk. De vier hectare op industrieter rein Arnestein zijn bedoeld voor eventuele uitbreiding van East man Chemicals zelf. Annemarie Zevenbergen Middelburg Tip? redactie@pzc.nl ARNEMUIDEN Joep van Damme (17) uit Arnemuiden staat in de jonge 100 van de website ondertussen.nl. Dat is een lijst van de meest veelbelovende en inspire rende jongeren tot en met 25 jaar. Joep lan ceerde dit jaar zijn eigen boek over haken en breien. Andere genomi neerden zijn onder an dere voetbalster Lieke Martens en rapper Boef. Stemmen op de meest veelbelovende persoon kan tot zondag 23.59 uur. MIDDELBURG Aan de Herengracht in Middelburg liggen sinds kort zeven witte, houten bladeren in het water. Beeldend kunstenaar Juul Kortekaas uit Mid delburg plaatste de bla deren in samenwerking met de gemeente als kunstwerk naar aanlei ding van het gedicht Ter viel'ne een keer een bladtjen' van Guido Ge- zelle uit 1859. Kortekaas maakt vaker kunstwer ken met als thema blade ren of bloemen. VLISSINGEN Vlissingen maakt tot nu toe geen gebruik van particuliere beveiligers voor handhavingszaken, maar het college van B en W is bereid te onder zoeken of inzet van zulke beveiligers wenselijk en haalbaar is. Het college wil wel weten of de gemeente op brengsten kan vergaren om de kosten te dek ken. Er zouden regelma tig klachten zijn over on voldoende handhaving. Afgelopen zaterdag openden Het Koffie- pand, Divali Middelburg en The Hair Doctors hun deuren. Het Koffiepand is een koffiebar aan de Korte Geere, Divali een winkeltje met spullen van over heel de wereld aan het Damplein en The Hair Doctors in de Geerepassage is gespe cialiseerd in ontharing. neemt afscheid van Ezra Jan van Damme Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30