Ezra was een heel beleefde en sprankelende jongen Operaties mislukken door bureaucratie en onderbezetting Fajah Lourens houdt ervan om met mensen aan de slag te gaan Walcheren Hart Ziel Klusjes voor kinderen? Het kan vanaf 2 jaar! Goes herdenkt Ezra Trinidad, de 13-jarige jongen die zaterdag in het Goese zwembad Omnium overleed als gevolg van een epilep tische aanval. Bij de ingang van het bad werd spontaan een herdenkingstafel ingericht, waar kaarsjes, bloemen en kaarten werden achtergelaten. zeeland 2 Dat blijkt uit interne stukken in handen van deze krant. Sinds de vorming van de Nationale Politie moeten agenten van de afdeling Af geschermde Operaties steeds vaker 'nee' verkopen. Daardoor hebben criminelen vrij spel en blijven ze langer uit handen van justitie. De Landelijk Eenheid - die ook verantwoordelijk is voor de aanpak van terrorisme en de beveiliging van het Koninklijk Huis - telt nu ruim too vacatures. „Alles meege rekend komen we 500 man tekort", stelt Richard van Bronswijk, voor zitter van de ondernemingsraad van de Landelijke Eenheid. Er wer ken zo'n 4.800 mensen. Sinds 2013 besteedt de Landelijk Eenheid de administratie noodge dwongen uit aan een landelijk Po litiedienstencentrum (PDC). Dat levert een 'bureaucratisch drama' op, zegt Bronswijk. Volgens de Ne- Collega's die een nachtkijker nodig hadden, hebben die in België moeten lenen derlandse Politiebond (NPB) zijn geheime operaties afgeblazen, om dat het te lang duurde om onder meer paspoorten, visa en speciale apparatuur te regelen. Een vooraanstaand lid van een motorbende, van wie bekend was dat hij op het punt stond een drugs deal te sluiten in het buitenland, kon niet worden gevolgd door een rechercheur, omdat die niet op tijd een visum kreeg. „Collega's die een nachtkijker nodig hadden, hebben zo'n ding bij de collega's in België moeten lenen", vertelt NPB-voor- zitter Jan Struijs. „Zij reden naar de Belgische grens om de spullen op te pikken." Agenten hebben weinig vertrou wen in de discretie van PDC-mede- werkers. „Zij weten lang niet altijd hoe ze moeten omgaan met ver trouwelijke informatie", aldus Struijs. „Zo kon het gebeuren dat het Volkswagen-leasebedrijf alle kentekens in handen kreeg van ob servatieauto's. „Dat hiermee de hele afscherming om zeep werd ge holpen, was niet bedacht." Volgens Bronswijk en Struijs zijn agenten 'het meer dan zat'. „Dit is vele malen aangekaart bij de korps leiding en de minister, maar er wordt te weinig gedaan", aldus Struijs. Een woordvoerder van de een heidsleiding laat weten dat 'de sig nalen bekend zijn'. „We hechten er waarde aan dit met de direct be trokken partijen te bespreken, en niet via de media. Er wordt keihard gewerkt om de vacatures op te vul len." »P7 Nieuwsmedia FOTO MECHTELD JANSEN - Locatiedirecteur Adri de Gans van het Goese Lyceum Geheime acties bij politie falen Geheime operaties om zware criminelen te arresteren, misluk ken door gebrek aan mankracht en bureaucratische rompslomp. Bij de Landelijke Eenheid van de politie kunnen agenten het werk amper aan. Koen Voskuil Peter Winterman Driebergen —Jan Struijs, voorzitter NPB dinsdag 17 oktober 2017 19°C Zonnige pzc.nl perioden Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1