Meer dan 230doden bij aanslagen Somalië Karei Doorman biedt hulp bsjJjLl^flTJUfj: fjj 201 7 BEATRIX NIEUWE DRAAI Een bom die in een vrachtwagen was verstopt, ontplofte aan een drukke straat in Hodan, een buurt met veel overheidskantoren en res taurants. Het Safari Hotel stortte door de explosie in. Er vielen vele doden en gewonden. De politie vreesde toen al dat het dodental flink zou oplopen omdat er nog veel doden onder het puin liggen van het pand en enkele andere gebou wen die zijn ingestort. De tweede aanslag gebeurde later even ver derop in de wijk Madina. Veilig heidstroepen was het verdachte rij gedrag van de chauffeur opgevallen. Zij hadden de achtervolging inge zet toen de bom ontplofte. Brandwonden Een dag na de aanslagen wordt de enorme schade duidelijk. De politie en artsen in de Somalische hoofd stad spreken al van 231 doden en minstens 200 gewonden. Veel slachtoffers hebben zware brand wonden opgelopen. „Ons zieken huis is overstelpt met doden en ge wonden. We zien mensen van wie de ledematen zijn weggerukt door de explosies. Het is verschrikkelijk en erger dan ooit", zegt Mohamed Yusuf, de directeur van Medina Zie kenhuis. President Mohamed Abdullahi Mohamed van Somalië kondigde drie dagen van nationale rouw af en voegde zich bij de duizenden men sen die de slachtoffers te hulp zijn geschoten. „Ik roep alle Somaliërs op te komen en bloed te doneren." Al-Shabaab De aanslag lijkt het werk te zijn van de extremistische groep al-Sha- baab. Die pleegt vaker aanslagen in Somalië en het buurland Kenia. De met het terreurnetwerk al- Qaeda verbonden groep wil in de Hoorn van Afrika een streng isla mitisch regime vestigen. De explosie komt twee dagen na dat de commandant van de Ameri kaanse strijdkrachten in Afrika een bezoek bracht aan de president van De aanslag met bommen in trucks is de dodelijkste ooit in het Afrikaanse land Somalië. Een 22.000 man sterke troepenmacht van de Afrikaanse Unie ondersteunt het Somalische leger in de strijd tegen al-Shabaab. Ook Turkije mengt zich in de strijd. Vorige maand opende het land in de Somalische hoofdstad zijn grootste overzeese basis. Daar moeten Turkse legerofficieren ruim tienduizend Somalische militairen gaan trainen. De bouw van de basis kostte ruim 42 miljoen euro. Er kunnen 1.000 soldaten tegelijk wor den ondergebracht en opgeleid. ROSEAU Het grootste schip van de Nederlandse marine, de Zr. Ms. Ka- rel Doorman, is vol hulpgoederen onderweg naar het Caribische ei land Dominica. Het eilandstaatje met 73.000 inwoners werd vorige maand op verwoestende wijze ge troffen door de orkaan Maria. Com mandant Sim Schot liet via Twitter zien wat zijn schip allemaal mee neemt voor de bevolking. „Binnen een dag de Karei Doorman beladen met meer dan 400 pallets rijst, blikken vis, bonen en bakolie", schreef de commandant. „Daar naast bergen bouwmateriaal als hout en golfplaten en trucks voor lokaal transport." De marine werkt nauw samen met andere organisaties, zoals het Wereldvoedselprogramma van de VN. Een ontspannen prinses Beatrix heeft zaterdag de Googermolen in Roelofarendsveen op nieuw in gebruik gesteld. De 300 jaar oude molen stond maanden stil vanwege groot onder houd. Beatrix is beschermvrouwe van de Vereniging De Hollandsche Molen, foto's robin utrecht Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 12 dagen Corsica en Sardinië 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Saas-Grund Mont-Blanc Express Zwitserland 10 dagen Italië Bloemenrivièra maandag 16 oktober 2017 Het dodental van bomaanslagen afgelopen zaterdag in de Soma lische hoofdstad Mogadishu is opgelopen tot 231. Meer dan 200 mensen raakten gewond. De gecombineerde aanslag is volgens de autoriteiten de dode lijkste aanslag ooit in het Afri kaanse land. Gerben van 't Hof Mogadishu Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. IJJIBIII - Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds b reserveringskosten Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7