OZCAN AKYOL effeweg.nl Supervoordelige busreizen! Op jacht naar het ACTIE! Noorderlicht! "«tg- BOEK NU! C 088 10 30 800 Man rijdt dood meisje in auto naar politie 6 MET HURTIGRUTEN!-© A Column Dit weekend las ik twee ver halen die afzonderlijk van elkaar grote euvels signa leerden: de canon van de Neder landse literatuur zou te wit zijn én ergens anders klaagden mensen uit het boekenvak over de hoofd personages in jeugdboeken - vaak 'witte kinderen' die over het alge meen Emma, Floor of Eva heten. En nooit Fatima of Youssra. Dat er te weinig kleur in de Ne derlandse Letteren doordringt, is een breed gedeelde conclusie, iets wat al twee decennia speelt en voorlopig niet zal veranderen. Er bestaat een stroming in de li teratuur die over opzet spreekt, alsof exoten moedwillig buiten de deur worden gehouden, een uit- vloeisel van navelstaarderij, maar veel realistischer is het om te zeg gen dat ze er gewoon niet zijn - de jongens en meisjes van kleur die literaire ambities én talent hebben om in een canon terecht te komen. Er zijn genoeg uitgeverijen en onderwijsspecialisten die snakken naar dergelijke geluiden, want als jeugdige lezers zich met protago nisten kunnen identificeren, zul len ze ook veel sneller gaan lezen dan wanneer boeken handelen over werelden die zij niet kennen. Allochtone jongeren kiezen niet snel voor een talige opleiding Alleen bij Effeweg.nl! 2 overnachtingen op het schip Hurtigruten voor een indrukwekkende cruise INBEGREPEN VERTREKDATA EN PRIDZEN MET VERTREKGARANTIE! GEEN AANBETALING! 'ÊL Mijn eigen romans worden bij voorbeeld veelal gekocht door jon gens met een Turkse achtergrond en witte kinderen die in een ach terbuurt zijn opgegroeid. Waarom? Omdat ze het snappen. Ik zie de meerwaarde van 'andere boeken' dus wel degelijk. Tegelijkertijd voelt het vreemd dat het magere aanbod van dit soort boeken meteen wordt omge zet in een polemiek. Iedere uitge ver wil een nieuwe en veelbelo vende auteur aan zich binden, als het niet uit idealistische motieven is, dan zeker uit kapitalistische overwegingen. Maar dan moeten zij zich dus wel aandienen. Er zijn onderzoe ken gedaan waaruit blijkt dat al lochtone jongeren doorgaans niet voor een talige opleiding kiezen - althans niet in de meerderheid. Als econoom, advocaat, of onder nemer hebben ze meestal bedui dend meer aanzien binnen hun ei gen kringen, een fenomeen dat ik ontzettend herken. verklaren dat nu de gemoederen bezighoudt. Vervolgens moet er worden gezocht naar een oplos sing - zo gaan die dingen. Maar misschien bestaat die in dit geval gewoon niet en moeten we het simpelweg overlaten aan de tijd. Toegegeven: veel heb je er niet aan, maar meer valt er ook niet van te maken. Het is nog een raadsel wat het 12- jarige meisje uit Hoogeveen pre cies is overkomen. De man, die een bekende is van de moeder van het kind, meldde zich zaterdag avond om 19.30 uur op het politie bureau in Assen. Bij de balie vroeg hij agenten om met hem mee te lopen naar zijn auto. In de auto bleek het dode meisje te liggen. De 46-jarige man werd meteen opgepakt. De politie verdenkt hem van betrokkenheid bij de dood van het kind. Zijn auto is voor onderzoek in beslag geno men. Het nieuws over de dood van het meisje is ingeslagen als een bom. Volgens burgemeester Karei Loohuis van Hoogeveen was het gezin van het kind niet bekend bij Jeugdzorg. Het meisje zat op Re gionale Scholengemeenschap Wolfsbos in Hoogeveen. Voor de leerlingen wordt vandaag iets ge regeld, zei de burgemeester giste ren. Ook op de school van de broer van het meisje worden kinderen en ouders geïnformeerd. Twee jaar geleden speelde zich een ander gezinsdrama in Hooge veen af: toen maakte de 8-jarige Sharleyne een dodelijke val van de flat waar ze woonde. Haar moeder wordt vervolgd voor de dood van het meisje. Afgelopen weekend werd Noord- Nederland opgeschrikt door nóg een gezinsdrama. In een huis in het Groningse Haren vond de po litie de lichamen van de 23-jarige bewoonster en haar 6-jarige doch tertje. De twee waren vermoord, vermoedelijk door een 20-jarige man uit Glimmen. Volgens de po litie is het een misdrijf 'in de rela tionele sfeer'. W Ook in Haren werd een kind vermoord, samen met haar moeder De verdachte komt uit Oost- Afrika, net als de moeder en haar dochtertje. Ze hadden alle drie een tijdelijke verblijfsvergunning. Het i-jarig kindje van de moeder - dat ook aanwezig was in de wo ning - was ongedeerd. Het 6-jarige slachtoffertje ging naar een school voor dove en slechthorende kinderen in Haren. De directeur van school meldde gisteren dat ouders en medewer kers op de hoogte zijn gebracht. Vandaag wordt met leerlingen ge praat over het gezinsdrama. maandag 16 oktober 2017 GO @ÖzcanAkyol errie om te witte literatuur Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u maken. U ziet het winterlandschap van Noorwegen uanaf het spoor en het water. Maar liefst 2 nachten verblijft u aan boord van de 'oude Post boot' Hurtigruten, één van de mooiste cruises ter wereld. Tijdens de gehele vaart kunt u genieten van adembenemende uitzichten. Wellicht spot u onderweg nog wel een walvis of wordt u wakker gemaakt om het unieke fenomeen het Noorderlicht te aanschouwen. We doorkruisen het land twee keer per trein. Het traject van Oslo naar Bergen wordt tot de mooiste treinreizen ter wereld gerekend. U doorkruist Noorwegen van oost naar west door een spectaculair landschap met als letterlijke hoogtepunt de Hardangervidda. Van Trond- heim naar Oslo rijdt de trein door de schitterende landschappen van het ruige Dovrefjell en het Gudbrandsdal, ook wel het 'dal der dalen' of 'Noorwegen in het klein' genoemd. 5 overnachtingen in 3*hotels 2 overnachtingen aan boord Hurtigruten in 2-persoonsbinnenhutten 7 maal ontbijt en 5 maal diner Treintickets Oslo - Bergen en Trondheim - Oslo Gidsen voor stadstours Oslo, Bergen en Trondheim Alle noodzakelijke overtochten Begeleiding door uw chauffeur reisleider Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Vervoer per Comfort Class touringcar c 10 november 949,- 1 3 januari 1099,- 10 februari 1099,- 16 februari1149, 23 februari 1149, 4 maart €1149, 9 maart1099, Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. w Het zou het probleem kunnen Een vermoord 12-jarig meisje uit Hoogeveen is afgelopen za terdagavond door haar ver moedelijke moordenaar afgele verd bij het politiebureau. De man - een bekende van het kind - is direct gearresteerd. Ook in Haren speelde zich een dodelijk drama af. Peter Winterman Assen/Haren Agenten bij het politiebureau in Assen, foto de vries media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6