Minicruise naar York of Leeds Eerste tekencafé in Fruitteeltmuseum in Kapelle )LEN 19 In het Fruitteeltmuseum in Kapelle tekenden acht deelnemers in opperste concentratie appels, peren en rozenbottels na Voor organisator Adrie Eversdijk is het een succes. P&OK in een lokaal achter de recep tie van het museum is het zaterdagmiddag doodstil. Als je goed luistert, hoor je hooguit een strijkend geluid van een potlood over een stuk papier. Of het raspen van een puntenslijper. Op tafel staan ap pels, peren, een pompoen en ro zenbottels. Met als doel deze zo natuurgetrouw na te tekenen. Het merendeel van de deelne mers doet dat met potlood, maar andere technieken zijn ook toege staan. Het idee voor een tekencafé is vorige maand ontstaan na het organiseren van een workshop bo tanisch tekenen. Vanwege de be langstelling smaakte naar meer. Enthousiaste tekenaars Dus besloot Adrie Eversdijk (79), die inmiddels eenentwintig jaar vrijwilliger is bij het Fruitteeltmu seum, een middag te organiseren voor enthousiaste tekenaars. „Aangezien we in het museum ook een handwerkcafé organise ren, dacht ik: waarom geen teken café? Daar is vast animo voor." De 85-jarige Els Riddersma uit Kapelle is een van de deelneem sters. Jarenlang is ze als vrijwillig ster actief geweest in het Fruit teeltmuseum en ze heeft er nog aardig wat contacten. Zo wist ze van de middag af. „Het is even wennen aan de kleurpotloden; meestal werk ik met aquarelverf. Moeilijker is het niet, wel anders. ]e bent constant die punten aan het slijpen. Voor het nauwkeurige werk moeten ze vlijmscherp zijn." Els tekent een takje met sierap- pels na. Die hangen in deze tijd overal aan de bomen, zegt ze. Adrie Eversdijk kijkt ondertussen geconcentreerd naar de rozenbot tels. „Het is nog niet zo makke lijk", zegt ze. „Je moet heel gede tailleerd werken. Ieder haartje moet je kunnen zien. Aan een te kening ben ik soms dagen bezig. Iedere dag een paar uurtjes, dat werkt heel ontspannend. Als ik aan het tekenen ben, vergeet ik even al mijn zorgen. Ik kan het Ik wil het tekencafé elke tweede zaterdag van de maand organiseren echt iedereen aanraden om te doen." Wie die middag inspiratie wilde opdoen, kon even het lokaal uitlo pen en de expositie van botani sche tekeningen in het museum bekijken. De tientallen werken zijn gemaakt door leden van de vereniging Botanische Kunste naars Nederland. Gesine Beermann-Kielhöfer is er daar een van. Ze is zaterdagmid dag ook deelneemster aan het te kencafé en geeft tussendoor de no dige tips. Botanische tekening Een goede botanische tekening moet volgens Beermann-Kielhö fer namelijk aan heel wat regels voldoen. Zoals het formaat van het afgebeelde fruit en de toegepaste techniek. Alleen kleurpotlood, pen en inkt, aquarel en grafiet zijn toe gestaan. Iedereen luistert aandach tig. Voor Adrie is de middag ge slaagd. „We hadden plaats voor maximaal twaalf mensen. Het zijn er acht geworden. Voor een eerste keer is dat niet slecht. Als de be langstelling blijft bestaan, wil ik het tekencafé elke tweede zaterdag van de maand organiseren." Boomgaard Deelnemers kunnen zelf fruit meenemen, of het in de boom gaard achter het museum plukken. Speciaal papier is voor vijftig cent per vel te koop, en een doos met kleurpotloden moet je zelf meene men." Bestel uw tickets op pzc.nl/minicruise FERRIES Prachtige historische steden in Noord-Engeland! maandag 16 oktober 2017 BE 'Als ik teken vergeet ik mij n zorgen' Timo van de Kasteele -Adrie Eversdijk, vrijwilligster Els Riddersma is bezig met haar eerste botanische tekening, foto johan van der heijden JOUW TRIP. JOUW SCHIP. De ideale bestemming voor een break! Wandel in York door de prachtige tuinen of breng een bezoek aan de grootste middeleeuwse kerk van Noord-Europa: York Minster. Het levendige Leeds staat daarnaast bekend als één van de beste shopbestemmingen van Europa. Hier kunt u heerlijk eten drinken en een kijkje nemen op het prachtige culturele erfgoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61