Koersen zitten elkaar dwars Bertie, Bonnie en Marga op COC-jubileumfeest Niet thuis 16 ZE Goede nazomer verleidt om Hoe heerlijk kan de herfst zijn. De zon scheen, de wind hield zich koest. Waardoor de gevoelstemperatuur hoger uitkwam dan de circa 22 graden die Zeeland officieel te beurt viel. DE PIT 40 JAAR SWINGEN Commentaar Zeeland heeft deze weken over promotie niets te klagen. De feel goodfilm Weg van jou maakte in de week van de pre mière veel tongen los. Het gros vindt het prachtig, een min derheid vindt dat de Zeeuwen er wat al te primitief in worden ge karakteriseerd. Maar goed, ook die laatste groep kan niet anders dan beamen dat beelden van de fietsende hoofdrolspeelster Katja Her- bers langs de Westerschelde pure reclame voor de streek zijn. Het gebied boven de Westerschelde werd zaterdag in de schijn werpers gezet tijdens de live-uitzending van Eurosport en Omroep Zeeland van de nieuwe wielerwedstrijd Tacx Pro Classic. Natuur lijk, sinds de Giro d'Italia en Tour de France de provincie aandeden weten we dat er altijd nog een overtreffende trap is van aandacht genereren. Maar toch, ook de beelden van de Tacx Pro Classic op onder meer de stormvloedkering waren weer schitterend. De Tacx Pro Classic ambieert na de Amstel Gold Race de tweede grote wielerklassieker van Nederland te worden. Het zou fantas tisch zijn als dit lukt, al was het alleen maar omdat Zeeland zich maar wat graag als fietsprovincie profileert. Fietsen wint aan popu lariteit, dus hoe meer van dit soort evenementen met uitstraling, hoe beter. Maar tóch lijkt de grens in zicht. Waar de Tacx Pro Classic (opvolger van de Ronde van Zeeland Seaports) zaterdag een mooie start maakte, wordt een dezer weken duidelijk of de ZLM Tour (in ternationale wedstrijd voor renners tot 23 jaar) volgend jaar nog wel bestaat. Beide organisaties vissen in hetzelfde kleine Zeeuwse vij vertje van sponsoren. ZLM Tour-voorzitter Kees Veerhoek luidde onlangs de noodklok; de organisatie heeft geldgebrek. Veerhoek gaf aan dat beide wedstrijden prima naast elkaar moeten kunnen be staan. De conclusie dat Zeeland daarvoor toch iets te klein is, lijkt dichterbij de waarheid. Hoe jammer dat ook is. Fietsen wint aan populariteit, dus hoe meer van dit soort evenementen, hoe beter ALMANAK Je kent het wel, zit je net lekker te genieten van de rust in huis, gaat de deurbel. Niet al te en thousiast liep de Schouwse daarom naar de voordeur. Toen ze die opendeed stond er een zeer vriendelijk drietal dat zich netjes voorstelde als Jehova's Getuigen. Normaal gesproken had de hond er al voor gezorgd dat vreemdelingen niet onge merkt de voordeur zouden be reiken. Maar deze keer hield het dier zich verdacht gedeisd. Net of het dacht: „Ik doe net alsof ik niet thuis ben." „Had ik dat ook maar gedaan", dacht het baasje wat wrevelig. Echtpaar gewond bij aanrijding Auto in sloot: bestuurder vlucht Duo verdacht van softdrugshandel NIEUWDORP Motorrijder raakt bij val zwaargewond Het weekeinde was perfect. Niet te warm om te fietsen, te klussen, te tuinieren of met de kinderen op stap te gaan, maar warm genoeg om tot bij het vallen van de avond nog te genieten op een terrasje. Johan Jobse en zijn vrouw Anne- miek uit Wezep puffen even uit tij dens een fietstochtje van camping Jansen in Zoutelande naar Arne- muiden. „We zijn donderdag geko men en blijven twee weken. Vrijdag de 27e weer naar huis, als het net weer koeler is. Nét de mooiste dagen gepakt!" Bij het klimbos in Burgh-Haam- stede zitten Janneke Haarhuis en Bas Stockmann uit Koudekerke even uit te rusten van de fietstocht. Hun kinderen Koen (6), Guus (5) en Olivier (3) genieten van een choco. Even verderop, op het terras van Duinzigt, houden Hennie van den Tillaart en Stoffel Westerweel uit Brouwershaven vanachter een drankje hun dertienjarige nichtje Becky Boerakker in het oog, die met de 4-jarige Saar Peverelli uit Arkel een clown beklimt. „Helemaal fan tastisch", vindt Becky Zeeland, zegt haar tante. Stoffel werkt op een cam ping. „Daar zit het vol nu." Vol was het ook op de wegen Zee- Nét de mooiste dagen gepakt! land in, en aan het eind van de dag de andere kant uit, toen de zonzoe- kers weer huiswaarts gingen. De combinatie met wegwerkzaamhe den aan de A58 was ongelukkig. Rond het middaguur kwam zelfs de oproep de A58 te mijden, waar een file van 12 kilometer ontstond. Rich ting Bergen op Zoom stond rond 21.00 uur nog vijf kilometer voor knooppunt De Poel. Ook op N289, N57 en N59 ontstonden files. Een ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk leverde daar tot laat nog vier kilome ter stilstaand verkeer op. MIDDELBURG Boerin Bertie, Bon nie St. Clair, Marga Bult en DJ No Sugar zijn de publiekstrekkers tij dens het jubileumfeest van COC Zeeland. Dat wordt zaterdag 21 okto ber van 21.00 tot 2.00 uur gehouden in poppodium De Spot in Middel burg. Het COC Zeeland komt al dertig jaar op voor mensen met een andere seksuele geaardheid. Tij dens het feest in De Spot wordt niet alleen stilgestaan bij dat jubileum, maar ook afscheid genomen van het GLAM! Café. Jarenlang was het COC-café aan de Lange Noord straat de uitvalsbasis van de holebi- gemeenschap (homo's, lesbi's en biseksuelen). In juni dit jaar werd het gesloten omdat de bezoekers aantallen terugliepen en er te wei nig inkomsten waren. Het COC Zeeland blijft activiteiten organise ren, maar er is geen vaste stek meer. Het afscheids/jubileumfeest is toegankelijk voor 'alle open min ded mensen die van een gezellig feestje houden', aldus de organisa tor Jurry Joosse. „We verwachten een man of driehonderd. Zorg dus dat je op tijd bent, want vanaf 23.00 uur gaat het los en als de kaarten op zijn, zijn ze op." Boerin Bertie draait dance trance, Marga Bult zingt songfesti valnummers en Bonnie St. Claire haar eigen, Nederlandstalig reper toire. DJ No Sugar draait tussen door 90's dance en feestmuziek. maandag 16 oktober 2017 ii GOES Salsa dan sen, biljarten, koersballen en kle ding ruilen. Bij buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes-Zuid ge beurt meer dan je denkt, zegt be heerder Ronny Menheere. Het buurthuis opende zaterdagmiddag de deuren voor het publiek vanwege het 40-jarig be staan. Gebruikers van het gebouw, zoals de biljartclub en leden van Mi- Salsa lieten zich zien. Menheere is te spreken over het verloop van de dag. „Als je het mij vraagt hebben we vandaag laten zien waar De Pit voor staat." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Tip? redactie@pzc.nl AXEL Bij een ongeluk op de Langeweg bij Axel (N258) zijn zaterdag avond laat een man (80) en vrouw uit Hulst ge wond geraakt. Het echt paar zat in een auto en botste daarmee tegen een vrachtwagen. Hulp diensten haalden de slachtoffers uit het be schadigde voertuig. Zowel de man als vrouw werd afgevoerd naar het ziekenhuis. De één naar Terneuzen, de ander naar Rotterdam. RILLAND De bestuurder van een witte Seat is zaterdag middag gevlucht nadat hij met het voertuig langs de A58 in de sloot was be land. Het ongeluk ge beurde even na twaalf uur ter hoogte van Ril land. De bestuurder ging ervandoor via het wei land. De politie stuurde via Burgernet een bericht uit om naar de man uit te kijken, maar dat leverde niks op. Hoe de auto in de sloot kon belanden is niet bekend. MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag twee 21-jarige mannen aangehouden op de Breeweg in Middel burg. Het tweetal wordt verdacht van handel in softdrugs. De mannen (uit Middelburg en Arn hem) trokken de aan dacht met de auto waarin ze roekeloos reden. Bij controle roken agenten een sterke hennepgeur en werden 25 zakjes met hennep aangetroffen. Aan de Luxemburgweg in Nieuwdorp is gisteravond rond 18.00 uur een mo torrijder ernstig gewond geraakt. Hij reed de kade af, maakte een flinke val en eindigde in het water. Het slachtoffer is per traumahelikopter afge voerd naar het ziekenhuis in Rotterdam. Oorzaak was vermoedelijk een storing in de motor. Zeeland geniet van perfect herfstweer Ondine van der Vleuten Burgh-Haamstede - Johan Jobse viert vakantie in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58