Nancy van de Ven is mannen de baas Snelle d'Hondt heeft aan seconde genoeg IJzendijke verliest flink door drie goals in laatste vijftien minuten Oemoemenoe dringt de top-zes binnen 17 bijdrage aan overwinning ploeggenoot Het parkoers was opnieuw uitge zet bij strandpaviljoen De Bran ding en werd onder de meest ideale weersomstandigheden ver reden. Van de Ven was prima op dreef bij de samengevoegde MX t en MX 2 klasse. De 19-jarige Ya maha-rijdster wist beide man ches, na spannende gevechten over twintig minuten en één ronde, winnend af te sluiten. In het zware zand nam Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg (winnaar in 2015) meteen na het vallen van het starthek in de eer ste manche kopstart. Lang duurde dit echter niet, want al halverwege de eerste ronde verloor hij de con trole over zijn machine en kwam ten val. Buiten de top twintig kon hij aan een inhaalrace beginnen. Van de Ven nam de leiding over en leek niet meer te worden be dreigd. Daar dacht de Belg Talion Ver- helst uit Lokeren toch nog anders over. Van buiten de top tien begon de 16-jarige KTM-rijder aan zijn opmars. Enkele ronden voor het eind wist hij de leiding over te ne men. Van de Ven beet zich in zijn wiel vast en het lukte de Zeeuwse bij het dubbelen van steeds meer achterblijvers opnieuw de leiding te nemen en die daarna niet meer af te staan. Van Kempen bereikte de finish nog als zevende, net voor Steven Ovaa uit Arnemuiden. De tweede manche leidde Van de Ven van start tot finish. Maar het bleef toch steeds spannend, want Verhelst werd opnieuw tweede. D'Hondt voegde zich na de start van de lange afstand, over 112000 meter, bij het groepje dat de wed strijd wel eens zou kunnen be heersen. En hij liet meteen zien in goede vorm te zijn. De Kuitaartse atleet liep snel en klopte Mark Verhage uit Zaamslag in de spurt met slechts één se conde verschil: 42 minuten en drie seconden om om 42 minuten en vier secondne. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Renate van Huffel uit Sint-Jansteen in een tijd van 52.12 minuten. De korte afstand, een loop over 5900 meter, leverde bij de man nen een zege op voor Chris de Smit uit Hulst in 22.06 minuten. Cathy Poppe uit Terneuzen was op deze afstand de snelste bij de vrouwen in 27.31 minuten. Gekend atleet Fons Warrens zag het allemaal met genoegen aan. Hoe d'Hondt naar de nipte overwinning liep, hoe Van Huffel de snelste vrouw werd. Ooit was hij zelf een gekend atleet in de Zeeuws-Vlaamse re gio, maar een verkeersongeval een aantal jaar geleden schakelde hem volledig uit om zijn geliefde atle- tieksport nog verder te beoefenen. Warrens volgt het nu allemaal van een afstandje en daarom was de inwoner van Kloosterzande za terdag gevraagd om het startschot voor de Bamisrun te geven. En dat deed hij met verve. zv De coureur van LottoNL-Jumbo trok zich niets van de Belg aan. Een verzorger van Roosens ploeg deed dat wel. Toen vervolgens ook om standers zich met het voorval gin gen bemoeien, leek het even te es caleren in de finishstraat op Neeltje Jans. Door kordaat optreden van an dere (verstandige) omstanders bleef het incident beperkt tot het nodige duw- en trekwerk. En ge lukkig maar, want een dergelijke smet had de eerste editie van de Tacx Pro Classic niet verdiend. formatie van Eric Vanhijfte kreeg voor de pauze goede kansen en had met 2-0 voor kunnen staan. In het tweede bedrijf ging het tempo bij de bezoeksters omhoog en werd het 0-1 uit een vrije trap. IJzendijke nam risico's en ging ach terin één-op-één spelen. Dit pakte niet goed uit, want Be Quick'28 maakte in het laatste kwartier nog drie doelpunten en bepaalde de eindstand op 0-4. Smerdiek-IJFC 1-4: Joelle Ots opende de score voor Smerdiek te gen IJFC en dit was tevens de rust stand. Het begin van de tweede helft was ook goed, totdat de 1-1 viel. Smerdiek bezweek en alles viel als een kaartenhuis in elkaar. Zaterdagvoetbal. Derde klasse. HVV24-RCS 1-0 (1-0): Dewi Mari- man 1-0. Vierde klasse. De Meeuwen-IJzen- dijke 21-3 (0-1): Fleur Rademakers 0-1, Ria Knetsch 1-2, Dewi Karelse 1-3- san van de Broek 1-0 en 2-0, Kelly van den Abeele 3-0 en 4-i.Terneu- zen-Be Raedy 4-1 (2-0): Annelien van Hecke 1-0 en 3-0, Debbie van Regenmortel 2-0, Annemiek de Steur 4-1. Vijfde klasse. HVV'24 -WVV'67 5- 4 (0-1): Chloe de Booy, Romy Burm en Marieke Kwast (3x). Vogel waarde-Grenswachters: uitg. MIDDELBURG De rugbyers van Oemoemenoe moesten de volle buit binnenhalen tegen hekken sluiter Hookers om zicht te hou den op de kampioenspoule en slaagden moeiteloos in die missie. Na een 29-11-voorsprong bij rust zegevierden de Middelburgers met 62-29. Oemoemenoe kende met een try van Tom Bailey en goed kick- werk van Greg Bannister een blik- semstart, maar vervolgens nam de thuisclub gas terug en konden de gasten op adem komen. Pas hal verwege de eerste helft voerden Yedney America, Joey Luitwieler en Leroy Kersten de voorsprong op, maar de gasten sprokkelden ook nog elf punten bij elkaar: 29- 11. Na rust scoorde Hookers nog maals tegen, maar daarmee kwam de spanning amper terug. Greg Bannister, Luke Williams en Yed ney America (2x) deelden de defi nitieve knock-out uit en zetten Oemoemenoe op een ruime 50- 19-voorsprong. Hookers kwam nog terug tot 50-26, maar uiteindelijk zorgden Tom Bailey, Jordan Kersten en Greg Bannister voor een dikver diende 62-26 zege, waarmee Oe moemenoe de top-6 van de ere klasse binnendrong. maandag 16 oktober 2017 Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen heeft bij haar debuut ook maar meteen de tiende Strandcross van Zoutelande op haar naam ge schreven. Eerder dit jaar won zij bij dezelfde organisatie ook al de Supercross van Aagte- kerke. Herman Heuvink Zoudelande Kloosterzande heeft met de Bamisrun weer een eigen trim- loop. Zaterdag kroonde Sander d'Hondt uit Kuitaart kroonde zich tot de eerste winnaar van het hardloopevenement. Wim de Vos Kloosterzande even niet geliefd Antwan Tolhoek uit Yerseke (links) deed veel kopwerk in het peloton. De voetbalsters van I Jzendijke hielden in de hoofdklasse goed stand tegen Be Quick'28, maar verloor uiteindelijk geflatteerd met 0-4. Smerdiek had in de eerste klasse eenzelfde scena rio als vorige week. Het kwam voor, maar verloor alsnog. Robin Hamelink, Aector Doorns en Eddy van der Hooft Vlissingen IJzendijke-Be Quick'28 0-4: De Vijfde klasse. Walcheren-Philip- pine 14-0 (6-0). Zondagvoetbal. Derde klasse. Hontenisse-Baardwijk 4-1 (3-1): Li-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45