De Nooijer schiet De Meeuwen naar koppositie Spui lijdt tegen SPS eerste nederlaag Overwerk voor Kloetinge 12 ZE TWEEDE KLASSE E OUDE BEKENDEN FC Axel-trainer Cees Houtepen is blij met de 0-0 tegen zijn oude ploeg, die hem'met de punt naar voren' verraste. zv Prinsenland-Arnemuiden ge staakt bij 0-3: Colin van Koeve- ringe, Jarco Boogaard en Leon van Belzen hielpen Arnemuiden aan de 0-3-voorsprong voordat het duel gestaakt werd. Kort voor rust zakte de Prinsenland-speler na hyperventileren plots in elkaar. Arbiter Quinten besloot na over leg met beide ploegen om niet te beginnen aan de tweede helft. Prinsenland- Arnemuiden werd gestaakt nadat een speler in elkaar zakte Loonstijn werd naar het zieken huis afgevoerd, is daar inmiddels uit ontslagen en maakt het naar omstandigheden goed. SSV'65-MZC'11 1-2: In de eerste helft werd een Zierikzeese goal wegens duwen afgekeurd en schoot Martijn van Grunsven een vrije trap op de lat. Na vijftig mi nuten hielp Masoud Osmanie MZC'n aan de 0-1. Uit een straf schop schoot Perry Bek de 1-1 bin nen. Tien minuten voor tijd kreeg ook MZC'11 een penalty. Martijn van Grunsven verzilverde de elf- metertrap. In de 82ste minuut liep Michel de Groote tegen zijn tweede gele kaart van de wed strijd op, waardoor SSV'65 voor de derde week op rij met tien man eindigde. Oostkapelle-DBGC 1-4: Oostka- pelle kwam via Wouter Verduijn nog wel op 1-0, maar daarna was er voor de ploeg van Jaimy van Bloppoel geen houden meer aan. Van Bloppoel kan bij Oostkapelle wegens trieste familieomstandig heden voorlopig niet meer be schikken over Arjen Pattenier en tegen DBGC vielen ook Rens Mal- jers en Jaime Marijs geblesseerd uit en kreeg Robbie de Nooijer in de 65ste minuut rood van arbiter De Pater. Saillant detail daarbij was dat de scheidsrechter op de reserveschoenen van De Nooijer de wedstrijd floot. Het gemis van die spelers liet zich voelen. Door goals van Jeroen Sep en Bas Mac- kloet leidde DBGC bij rust met 1- 2. Na de rode kaart voor De Nooi jer tilden Niels van de Kooij en Sep de score naar 1-4. De Meeuwen-Terneuzense Boys 3-2: Na een fout op Maas Boog aard legde scheidsrechter De Vos al na vier minuten de bal op de stip. Robin Dek faalde niet en te kende voor de 1-0. Menno de Nooijer liet het na om daarna de 2- 0 te maken. Terneuzense Boys kwam beter in de wedstrijd en via Bart van Fraeijenhove, die profi teerde van een dekkingsfout, werd het 1-1. In de 53ste minuut scoorde De Nooijer na een afvallende bal van zo'n twintig meter de 2-1, maar via Van Fraeijenhove kwa men de Boys weer langszij. In de 90ste minuut leverde goed door zetten van De Nooijer De Meeuwen de drie punten op. Nieuwdorp-Den Bommel 0-0: Den Bommel was in Nieuwdorp de betere partij, maar voor de tweede week op rij hield de Nieuwdorpse defensie de nul. Voor rust was het vooral Ruud la Grand die als doelman met enkele fraaie reddingen, waaronder één keer een reflex met de voet, zijn ploeg overeind hield. Spui-SPS 1-3: Het was een wed strijd waarin twee voetballende ploegen vol op de aanval speelden. SPS kreeg drie dotten van kansen en toen opende Christiaan Wisse de score voor de Zeeuws-Vlamin- gen. Spui kreeg kansen op meer en Ard-Jan de Jong trok de stand weer in evenwicht. Twee doel punten kort achter elkaar van Jel- mer Flikweert en Maurice Lind- hout nekten Spui. Cadzand-Smerdiek 1-2: Smerdiek speelde niet denderend en Cad zand hield het lang vol. Nadat Jan van Damme voor de openings treffer had gezorgd, werd in het tweede bedrijf alleen nog maar in eigen doel geschoten. Eerst ver schalkte Eric van Haaften zijn ei gen doelman en leek Cadzand op koers naar het eerste punt. Maar Sebastiaan van Holland prikte de bal ook in eigen doel en zo ging de zege toch naar Smerdiek. Soms moet je het resul taat koesteren. Dat rea liseerde Axel-trainer Cees Houtepen zich na het o-o-gelijkspel te gen Serooskerke maar al te goed. „Als er niet meer in zit, moet je te vreden zijn." Het duel in de tweede klasse E was in evenwicht, al kregen de Walchenaren na rust de betere kansen op de winst. De speelwijze van Serooskerke had Houtepen enigszins verrast. „Ze speelden met de punt naar voren. Dat was onder mij an dersom", zei de trainer die het af gelopen seizoen de Walchenaren trainde. Axel begon zonder Ivo Verstraeten (enkelblessure) goed aan de wedstrijd. Zijn vervanger Jorge Lando speelde ongewild een negatieve rol bij een afgekeurd Axels doelpunt. Daaraan ging een prima actie van Roy van Ham vooraf. De aan valler zette twee tegenstanders op het verkeerde been, omspeelde Se- rooskerke-doelman Jordi Suur- mond en schoot de bal naar het verlaten doel. Daar gaf Lando bijna op de doellijn staande de bal on nodig een laatste tikje. Assistent- scheidsrechter Wattel stak zijn vlag omhoog, want Lando scoorde duidelijk in buitenspelpositie. Scheidsrechter De Zwarte kon niet anders doen dan de treffer afkeu ren. Houtepen nam zijn achttienja rige speler in bescherming. „Jorge was te gretig." In de sterke begin fase schoot Jari Vyaene na een goede actie net over. Serooskerke antwoordde met een goede aanval langs de gevaarlijke Alex Jobse. De spits zag zijn inzet gekeerd wor den door doelman Stijn van Dron- gelen, die de geschorste Sjef van der Kinderen uitstekend verving. In de herkansing gaf de spits een harde voorzet, waarna de bal door Aron Wattel via de onderkant van de lat terugkwam. Frustratie Het waren de schaarse hoogtepun ten van de eerste helft. Het spel werd na rust rommeliger. Van de ploeg van trainer Gerrit Petersen ging wel meer dreiging uit. Zo kopte Björn Francke de bal voor open doel naast. Er werd te vaak voor de lange bal gekozen. Van Ham en Vyaene werden zelden bereikt. Het leidde tot wat frustra tie, waarbij Van Ham na balverlies tegenstander Beaudoin Haeck on- Als er niet meer in zit, moet je tevreden zijn met een gelijkspel deruit trapte. „Het was niet mijn bedoeling. Ik schrok ervan en keek naar de scheidsrechter welke kaart hij zou trekken." De kleur was geel. „Het was eigenlijk oranje, maar die kleur is er niet", merkte de scheidsrechter later in de be stuurskamer op. De schade viel mee. Haeck (ex - Zeelandia Middelburg), uitblinker bij Serooskerke, kon de wedstrijd uitspelen. Dat gold niet voor Jobse, die kort voor zijn wissel doelman Van Drongelen tot een moeizame redding dwong. Ook spits Wattel werd gewisseld. „Ze zaten allebei niet in de wedstrijd", vond Peter sen. De trainer gaf toe niet voor de winst te durven gaan met een ex tra aanvaller. Axel kreeg in de slotminuut nog een kans via Dennis Le Feber, vrij- gespeeld door Van Ham. Zijn inzet ging hoog over. „We moeten stap pen maken. Het is nog een lange weg, maar er wordt goed ge traind", stelde Houtepen vast. De trainer geeft ook de jeugd een kans. Zo speelde Pedro Uitdewille- „Het veldspel was niet goed", er kende Lourens. „Maar ik denk dat wij dertig ballen in het strafschop gebied van Bruse Boys hebben ge had en ook veel kansen hebben ge creëerd. Dat het beter moet is dui- Ben ik er wel voor verantwoordelijk dat ze zuipen op vrijdag of niet trainen? delijk, maar de drie punten zijn nu het belangrijkst." Waar Kloetinge na vier speelron den met tien punten de tweede plaats bezet, is promovendus Bruse Boys nog altijd puntloos. De ploeg is door de intikker van Dennis Hoep - na het mistasten met één hand van Lentink - van de hatelijke nul af als het gaat om doelpunten, maar dat was geen reden voor een feestje. Want hoewel het zonnetje zaterdag fel scheen, hing er ook een donkergrijze donderwolk boven sportpark Volharding. Dinsdag hield coach Marco Groe neveld zelfs al een crisisberaad. Hij was hij veertig minuten lang aan het woord. Hij stelde dat er sprake is van een motivatieprobleem. „Ik voel me daar verantwoordelijk voor", vertelde Groeneveld, die zichzelf ook direct een retorische vraag stelde: „Maar ben ik er eigen lijk wel verantwoordelijk voor dat spelers op vrijdag gaan zuipen of niet komen trainen omdat ze op maandag 16 oktober 2017 Met een late goal bezorgde Menno de Nooijer De Meeuwen thuis tegen Terneuzense Boys de overwinning. De ploeg uit Zoutelande is met negen pun ten uit vier duels alleen koplo per in de tweede klasse E. Het duel van Arnemuiden bij Prin senland werd zaterdag bij een 0-3-tussenstand in het voor deel van Arnemuiden gestaakt wegens ademhalingsproble men van Prinsenland-speler Joey Loonstijn. Klaas Verspoor Vlissingen Na drie overwinningen in de eerste drie speelronden leed Spui afgelopen zaterdag de eerste nederlaag in de vierde klasse B. De Zeeuws-Vlamin gen gingen in eigen huis met 1- 3 onderuit tegen SPS. Cadzand hield lang stand tegen Smer- diek, maar verloor ook. Robin Hamelink Vlissingen FC Axel en Serooskerke Aector Doorns Axel - Cees Houtepen „Laten we het even over de fei ten hebben", stelde Kloetinge- trainer Marcel Lourens voor toen hij uit de kantine van Bruse Boys stapte. In het clubgebouw werd gezegd dat de thuisploeg de 2-2 had verdiend en dat de Bevelandse eersteklasser er met de pet naar had gegooid. Er was op basis van de doelpogin gen inderdaad maar één ploeg die het verdiende om te winnen en dat ook deed: Kloetinge. Dat dat maar met 1-2 gebeurde, daar viel wel wat op aan te merken. Mitchell Minnaard Bruinisse - Marco Groeneveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40