Naïef verdedigend Goes pakt 'n punt bezorgt Vlissingen hoop vragen 11 ZE vogels sloot Hoek een bijzondere week af. Woensdag werd FC Lisse vanaf de strafschopstip verslagen, daarna volgde een feest in de kan tine. Kim van den Bergh: „Ik ben afgelopen week alleen vrijdag niet in Hoek geweest. Maandag en dinsdag getraind, woensdag naar Lisse en terug naar Hoek en don derdag weer getraind. Dat is best bijzonder als je bij een amateur club speelt." Het voetbal in Neder land bevalt de verdediger die over kwam van Harelbeke wel. „Het is leuk, echt leuk. Ik heb vorig jaar een kloteseizoen gehad. Ik mocht niet voetballen zoals ik kan voet ballen. Hier mag dat wel. Het voet bal leeft hier ook echt, dat heb ik de afgelopen weken wel gemerkt." De 2-o-overwinning noemde Van den Bergh een mentale boost. „We hebben dit seizoen al een paar keer een hoog niveau gehaald Ik ben een babbelaar in het veld, ben altijd aan het praten en coachen en goed voetbal gebracht. Vandaag hadden we er ook vier of vijf kun nen maken." Hoek liet echter een aantal enorme mogelijkheden lig gen, vaak met de onvermoeibare en razendsnelle Wilson als aange ver. Terwijl een derde doelpunt er maar niet in wilde, bleef Van den Bergh achterin op scherpte hame ren. „We hebben nu voor de eerste keer dit seizoen de nul gehouden. In de slotfase zag ik dat sommige jongens moe werden, maar ik wilde per se op die nul spelen. Voor een verdediger is dat lekker, net als voor een keeper." Die keeper was woensdag in Lisse de gevierde man maar be leefde zaterdag een vrij rustige middag. „Ik heb niet zo heel veel te doen gehad", keek Jordi de Jonghe terug. „Dat we de nul houden vind ik heerlijk. Dit is een mooie afslui ter van een prima week." De 4-3 van UDI'19 in de 89ste mi nuut zei eigenlijk alles over de manier waarop Goes gisteren ver dedigde. Nadat de thuisploeg de bal overnam op eigen helft, bleven vijf Goesenaren stilstaan op de helft van UDI'19. De diepe bal had een prooi voor doelman Brian Meulmeester kunnen zijn, maar ook hij bleef staan. Uit de voorzet die vervolgens werd gegeven, scoorde Sam Wassenberg met zijn borst. De centrale verdedigers Sherief Tawfik en Jan Paul van Hecke wa ren in Uden voor de zoveelste keer dit seizoen niet doortastend ge noeg. „Soms zeggen mensen we ieens dat Goes geen echte verde digers heeft", stelde Veenstra. „Vandaag hadden ze vast gezegd: 'Zie je wel. Ik had gelijk'." De vier tegendoelpunten kwa men voort uit voorzetten. De 1-0 na vier minuten kwam volgens Veenstra doordat UDI'19 met twee spitsen speelde. „We wisten niet hoe we daar mee om moesten gaan. Daardoor stond het één op één achterin." De omzetting naar 3-4-3 bracht echter weinig uitkomst. „Er was geen druk op de bal. De backs en buitenspelers leken te denken: geef de voorzet maar, dan zit mijn taak erop. Ook was er vaak geen verdediger in de buurt ter onder steuning." Aanvoerder Ruben Hollemans schaarde zich achter de woorden van zijn trainer. „We verdedigden kinderlijk eenvoudig. We dekten lucht en liepen vaak naast onze te genstander. Er moet altijd contact zijn. Ze moeten voelen dat je er bent." Ook tactisch gezien ging er defensief veel fout. „De afstanden waren te groot", vond Hollemans. „De aanvallers hinkten vaak op twee gedachten: inzakken of drukgeven. Op zulke momenten moet er beter gecoacht worden." Over het aantal kansen dat Goes creëerde, konden Veenstra en Hollemans niet ontevreden zijn. „We voetbalden bij vlagen heer lijk", stelde Veenstra. „Het tempo lag hoog en we durfden acties te maken voorin." Halverwege stond het 2-2, in de tweede helft scoor den beide ploegen nog tweemaal. Dat aantal had een stuk hoger kunnen liggen. Namens Goes faalde de ene na de andere speler in de slotfase in het strafschopsge- bied. Een minuut voor tijd leek UDI'19 de drie punten te stelen door de 4-3 te maken. In de bles suretijd maakte Goes alsnog 4-4. „Op het laatst brachten we het nog op om aan te vallen", had aanvoerder Hollemans gezien. „Voortaan moeten we het ook op brengen om daarna nog terug te sprinten." KARAKTERISTIEK zien het spelniveau van Vlissingen in de tweede helft - geen verras sing. Veel fatsoenlijke aanvallen vielen er niet meer te zien van Vlis singen. Mede daardoor verloor Vlis singen voor de tweede keer op rij een thuiswedstrijd. Twee weken geleden was OSS'20 met 0-2 te sterk. Toch heeft de ploeg van John Karelse slechts drie verliespunten minder dan de twee koplopers. Vlissingen kan dus gewoon bo venin meedraaien, alleen moet het dan wel antwoorden vinden op de vragen die gistermiddag boven het sportpark hingen. Waarom laat Vlissingen in één wedstrijd vaak twee gezichten zien? Hoe kan het dat de ploeg op vreemde bodem aan de lopende band scoort, maar op eigen veld zo moeizaam, met twee goals in drie duels? En waarom blijft de ploeg niet voetballen bij een achterstand, maar regent het dan lange ballen? „Als we achter komen lijkt het of iedereen ineens een stap extra wil gaan doen", zei Giovanni Siereveld. „Terwijl je juist op dezelfde voet verder moet gaan." Vasthouden aan je speelwijze dus en de gemaakte afspraken nakomen. Karelse liet Als we achter komen lijkt het of iedereen ineens een stap extra wil gaan doen gisteren tijdens de wedstrijdbe spreking zien wat de sterke en zwakke punten van Gemert waren. Hij had ook op papier gezet hoe Ge mert de vrije trappen en corners nam. Nadat Joost Habraken twee minuten voor rust de 0-1 had bin nengeschoten, kreeg Gemert na ruim een minuut in de tweede helft een corner. Het recept was be kend: lage bal richting de zestien meterlijn, de eerste speler laat de bal lopen, de tweede speler haalt uit. Zo ging het ook precies, alleen stonden een paar spelers van Vlis singen te slapen. Ruben Rocha Rodrigues haalde uit, Ralf Kemper tikte de bal aan de tweede paal bin nen (0-2). „Ongelofelijk. Het is vooraf ge woon besproken", zei Siereveld. „Al je goede intenties kunnen dan de prullenbak in." De nederlaag tegen Gemert was een wijze les voor Vlis singen, wist de ervaren Siereveld (33). Het probleem was vooral, zo zei hij, dat Vlissingen had verzuimd om zelf als eerste op voorsprong te komen. „Dan moeten zij komen en krijgen wij meer ruimte. Die ruimte was er nu dus niet." En dan blijkt dat sommige spe lers zich liever wegsteken en de bal niet meer vragen, waardoor je als team niet meer optimaal kunt functioneren. Het resultaat was een stortvloed aan - kansloze - lange ballen. Waarom steken die gasten zich op dat moment eigenlijk weg? Het was één van de vele vragen, waar ze in Vlissingen snel een ant woord op hopen te vinden. KARAKTERISTIEK maandag 16 oktober 2017 ze ook van de nul - Kim van den Bergh (32), verdediger van Hoek Zondag-hoofdklasser Goes nam gisteren in blessuretijd een punt mee uit Uden. Het duel met UDI'19 eindigde in 4-4. „Het is niet te hopen dat we iedere wedstrijd vijf doel punten nodig hebben om te winnen", sprak trainer Rogier Veenstra na afloop gefrus treerd. „Vier keer scoren in de hoofdklasse moét een zege opleveren." Len Wolters Uden UDI'19-Goes 4-4 (2-2). 4. Sidney Gakpo 1-0,19. Ru ben Hollemans 1-1, 24. Ray Kroon 1-2, 40. Sam Was senberg 2-2, 53. Daniel Wissel 2-3, 60. Mare Koot 3-3, 89. Sam Wassenberg 4-3, 90+2. Jan Paul van Hecke 4-4. Scheidsrechter: R.G.C.M. Schul (Leidschen- dam). Gele kaart: Dick Smits, Nick van Dijk, Tufan Koca (allen UDI'19). Aantal toeschouwers: 475. Goes: Brian Meulmeester; Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Rick de Punder; Tim de Win ter (55. Remon de Vlieger), Ruben Hollemans, Francis Kabwe Manengela; Erwin Faasse, Daniel Wissel en Ray Kroon (70. Boy de Jonge). -Giovanni Siereveld (33) VC Vlissingen-Gemert 1-2 (0-1). 43. Joost Habra ken 0-1, 47. Ralf Kemper 0-2, 83. Jarreau Manuhuwa 1-2. Scheidsrechter: J.H. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Coen Brouwers (Gemert). Aantal toeschou wers: 250. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Gio vanni Siereveld (76. Joey dos Santos), Milton Roeme ratoe; Quincy Gooding (59. Ibrahim Eryürük), Mart de Kroo, Khalid El Hattach (68. Menancio Weeda); Steve Schalkwijk, Yves Nyemb en Hoessein Bouzambou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39