Fris huwelijk wordt ordinaire vechtscheiding op het veld is er weinig van te merken 9 dankrondje voor het publiek begint, gaat de tweevoudig olympisch kam pioen op de foto met twee tegenstan der van Gantoise. „Dat gebeurt hier regelmatig." Juiste modus Paumen is dan aan het afbouwen, ze heeft het razend druk. Volgende maand verschijnt haar biografie Al tijd tot het uiterste, en daar komt veel bij kijken. Ondertussen is ze gaan sa menwonen. „Ik loop een beetje over, maar het is leuke energie." Ze staat zichzelf ook meer toe als het gaat om ontspannen. „Het klinkt debiel, maar nog steeds voel ik me soms schuldig als ik uit eten ga en een wijntje drink. Dat komt door het regime waarin ik heb gezeten. Vijf tien jaar lang deed ik alles op 200 pro cent en was dat nog niet genoeg. Nu is 100 procent geven ook oké. Ik moet de juiste modus nog vinden, maar het gaat steeds beter." Gedrag Als Paumen hoort dat Den Bosch van Laren heeft gewonnen, kan haar zon dag niet meer stuk. „Ik mis het wel, dat idiote gedrag bij die club. Elke training en elke wedstrijd tot het ui terste gaan, een beuk uitdelen, sli dings maken om een bal binnen te houden. Maar spijt heb ik niet. Dit is ook mooi", besluit Paumen. Een verhaal met alleen maar ver liezers. Zo typeert sportmarketeer Frank van den Wall Bake de klucht waarin Team Akzo Nobel en schipper Simeon Tienpont een week voor de officiële start van de Volvo Ocean Race verzeild zijn ge raakt. Wat anderhalfjaar geleden begon als een fris huwelijk, dreigt te eindigen in een ordinaire vecht scheiding. Vrijdagavond laat werd bekend dat Team Akzo Nobel, één van de twee Nederlandse boten voor de driejaarlijkse zeezeilwedstrijd die zondag in Alicante begint, niet verder wilde met Tienpont (35). Hij had volgens het verfconcern contractbreuk gepleegd. De Zuid-Hollander, die zou de buteren als schipper, reageerde verbaasd en boos en beschuldigde juist Akzo Nobel van contract breuk. Pogingen om alsnog tot el kaar te komen, strandden dit weekeinde. Schuldige Van den Wall Bake is vanaf het be gin betrokken geweest bij de deal tussen het bedrijf en Tienpont, als adviseur van de zeiler. Hij wijst duidelijk naar Akzo Nobel als schuldige. „Dit is een schoolvoor beeld van 'wie betaalt, bepaalt'. Ze hebben zich bij Akzo te veel be moeid met sporttechnische za ken. Marketingmensen van Akzo hebben niet de kennis en visie van een topsporter, zoals Ziggo de op stelling van Ajax niet bepaalt. Een aantal kleine meningsverschillen hebben uiteindelijk geleid tot een explosie, met enorme reputatie schade voor Simeon als gevolg." Duidelijk is wel dat Tienpont budgetten heeft overschreden. Hij kwam met zijn bedrijf Steam Ocean Racing een contract met Akzo Nobel overeen. De contrac ten met de bemanning zijn ook vanuit Steam geregeld. Maar de campagne pakte duurder uit dan begroot. Volgens Van den Wall Bake was dat met medeweten en instem ming van Akzo Nobel. Maar nadat eerder dit jaar ook al ruis op de lijn was ontstaan, was de maat nu vol. Donderdag werd Tienpont te ken nen gegeven dat Akzo de band met Steam wilde verbreken en zelf de regie wilde nemen. Daar- Lievergeen rechtszaak, maar behalve dat Simeon beroepszeiler is, was dit zijn droom mee ging de zeiler, die volgens Akzo wel had mogen aanblijven als schipper, niet akkoord. Er was nog wel vertrouwen in de kwali teiten van Tienpont, maar die wilde niet in een andere construc tie stappen. „Hoe ze dit hebben gedaan bij Akzo is qua timing pi kant", vindt Van den Wall Bake. „Ze stelden Simeon donderdag een ultimatum, terwijl ze wisten dat hij op zee zat voor de proloog." Hij sluit niet uit dat het komt tot een rechtszaak. „Liever niet, maar Simeon is wel een beroepszeiler. Behalve dat het om zijn salaris gaat, was dit ook nog eens zijn grote droom." Boegbeeld De kans is groot dat Team Akzo Nobel nu zonder Nederlanders van start gaat. Vorige maand koos oud-olympiër Annemieke Bes er voor over te stappen naar Team Scallywag, omdat ze geen garan ties kreeg over haar inzet in de race. Voor het eerst mag er dit jaar met gemengde equipes worden gevaren. Bouwe Bekking, schip per van Team Brunei, is nu het enige Nederlandse boegbeeld in de race die in juni finisht in Den Haag. Simeon Tienpont mocht aanblijven als schipper, maar in een andere constructie, foto volvo ocean race maandag 16 oktober 2017 PC Maartje Paumen is het stralende middel punt bij Royal Ant werp, waar ze nog al tijd even fanatiek is. Al merkt ze dat na vijf tien jaar „alles op 200 procent geven, nu 100 procent ook oké is." FOTO'S WILLEM VERNES/RIK SPE- Een week voor de start van de Volvo Ocean Race verkeert Team Akzo Nobel al in zwaar weer. Schipper Simeon Tien pont is buitenboord gezet en boos. Rik Spekenbrink Alicante Frank van den Wall Bake

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37