tik uit aan favoriet Marquez w Wie wordt Clubheid 2017? Recorddag in Amsterdam iHSSi 7 Federer nadert Nadal na winst BELONING Roger Federer heeft het mas- terstoernooi van Shanghai ge wonnen. De 36-jarige Zwitser overklaste gisteren in de finale zijn Spaanse rivaal Rafael Na- dal: 6-4 6-3. Federer vierde op het Chinese hardcourt zijn 94ste ATP-titel, zijn zesde al van dit jaar. De negentienvou- dig grandslamkampioen boekte zijn vijftiende overwin ning op Nadal. Federer heeft nu de laatste vijf ontmoetingen met zijn 'eeuwige' rivaal ge wonnen. Nadal, de huidige nummer één van de wereld, leidt in de onderlinge ontmoe tingen nog wel met 23-15. Met de seizoensfinale van volgende maand in Londen voor de boeg, kan Federer de Spanjaard voor het einde van het jaar van de mondiale troon stoten. De nummer twee van de wereld ranglijst snoepte in Shanghai weer iets van zijn achterstand af. „Flet was fijn om weer samen met je op de baan te staan", zei Federer tegen zijn Spaanse ri vaal én vriend. Daarmee refere rend aan hun gezamenlijk op treden op de Laver Cup. „Hope lijk komt er meer moois aan." 'Laatste ronde frustrerend' Opnieuw ongenaakbaar Na 2,5 jaar eindelijk winst mee kan komen met veel Afri kaanse lopers geeft hem veel ver trouwen, maar toch voelt hij zich fijner bij de geleidelijke weg om hoog. Bedachtzaam verkent hij zijn grenzen. Gemopper Gisteren had Nageeye pas laat door dat hij niet alleen zijn persoonlijk record van 2.09.34 flink kon gaan verbeteren, maar ook het nationaal record. Lang was het onrustig in zijn hoofd geweest. Khalid Chou- koud en Michel Butter, die als ha zen hun landgenoot hielpen met kopwerk tot de doorkomst halver wege, hoorden in hun rug bij vla gen gemopper. Nageeye vond dat het harder moest. Maar wellicht was het juist die start waarbij de turbo nog niet volledig werd aan gezet waardoor hij voor het eerst in zijn carrière nagenoeg een vlakke race liep. Met het Olympisch Sta dion in zicht wist Nageeye dat hij een aantal seconden onder het schema van Maase liep. Zijn lijf protesteerde hevig. „Maar ik dacht: nog even pijn lijden en dan kun je de rest van je leven genieten." Nu hij het nationaal record in handen heeft, droomt hij hardop van succes op kampioenschappen. Want nog meer dan tijden interes seren hem medailles. Elfde werd hij op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Volgend jaar in au gustus zal hij op het EK een van de topfavorieten voor goud zijn. Maar dat is voor later. „Ik heb nu gewoon het Nederlands record op de mara thon. Zo blij. Wat een gevoel." Het grote genieten dus. Gevierd met een dansje onder de douche. tijdens de vrije training al vroeg de snelste tijd. Een getergde Marquez ging op jacht om die ronde te ver beteren, maar sneed daarbij zich zelf in de vingers. Risico's Op het natte circuit werd de Span jaard in een bocht op spectaculaire wijze van zijn Honda geslingerd. De schade viel mee, maar het be vestigde nog maar eens dat beide coureurs risico's niet vermijden in hun strijd om de wereldtitel. Dat bleek ook gisteren tijdens een bloedstollende schouwspel. De race op het kletsnatte circuit in het Japanse Motegi mondde uit in een tweestrijd tussen Marquez en Dovizioso. Het meeslepende man- tegen-mangevecht stond bol van de inhaalacties en risicovolle ma noeuvres tot op de laatste meters. i De tweestrijd tussen Marquez en Dovizioso stond bol van de risicovolle manoeuvres Dovizioso trok uiteindelijk aan het langste eind, mede dankzij een foutje in de laatste ronde van Mar quez. Daarmee verkleinde hij het gat met koploper Marquez - met nog drie GP's in het verschiet - van zestien naar elf punten. Minstens zo belangrijk: de Italiaan liet zien in een rechtstreeks duel de sterkste te zijn. En dat was niet voor het eerst dit seizoen. Tijdens de GP in Oostenrijk was hij in een direct duel met Marquez óók al nét iets rapper. „Ik ben ongelooflijk blij", zei Dovizioso glimlachend na afloop. Van zijn rol als outsider wil hij voorlopig echter nog geen afstand doen. „Het zal erg moeilijk zijn om Marquez te verslaan in de titel strijd. Toch zal ik dat proberen, al heb ik vandaag tijdens de wed strijd geen moment aan de WK- stand gedacht." Ga naar pzc.nl/clubhelden ülll flï 'Wi lij Stem nu op die supervrijwilliger van jouw vereniging! maandag 16 oktober 2017 de douche De meeste aandacht ging na afloop uit naar het nationaal record van Abdi Nageeye, maar ook een ander felbe geerd record sneuvelde: het parkoersrecord in Amster dam. Het was de Keniaan La wrence Cherono die de 42ste editie won in 2.05.09, twaalf seconden sneller dan de vorig jaar door Daniel Wanjiru gelo pen toptijd. Het publiek kreeg voor het tweede jaar op een rij een spannende wedstrijd te zien, waarin ook diep in de finale nog meerdere kanshebbers voor de zege over waren ge bleven. Het is een beloning voor het beleid in Amsterdam: niet mikken op enkele uit schieters, maar een brede groep uitstekende lopers aan trekken. Een strategie die ge zien het succes, met liefst vijf lopers onder de 2.06, ook vol gend jaar zal worden gehan teerd. Bij de vrouwen was de Ethio pische Tadelech Bekele de sterkste in 2.21.53, snelste Nederlandse was Mireille Baart in 2.44.21. TENNIS GOLF Joost Luiten is bij de Open Italiaanse titel strijd in Milaan in de middenmoot geëin digd. Met een score van 69 slagen kwam hij op een totaal van 273, waarmee hij op de gedeelde 32ste plaats uitkwam. De Brit Tyrrell Hatton schreef het toernooi op zijn naam met 263 slagen (-21). „Mijn laatste ronde was heel frustre rend", aldus Luiten, die zijn aanval op de top 10 daarmee zag stranden. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (foto) won gis teren in Zonhoven ook de tweede wed strijd uit de Super- prestigereeks. Het was alweer zijn acht ste overwinning in negen optredens dit seizoen. Alleen Lars van der Haar ver sloeg hem éénmaal. TENNIS Maria Sjarapova heeft voor het eerst in 2,5 jaar weer een WTA-toernooi ge wonnen. Ze ver sloeg in Tianjin haar landgenoot Arina Sabalenka in de fi nale: 7-5 7-6 (8). De voormalig nummer één van de wereld stond vijftien maan den langs de kant met een schorsing vanwege gebruik van meldonium. Voor Sjarapova be tekende het haar 36ste titel in haar carrière. Abdi Nageeye komt euforisch binnen in 2.08.16 en verbetert daarmee het Nederlands record van Kamiel Maase. fotoanp NEDERLANDSE LOTERIJ STEM EN WIN VOOR JOUW CLUB! Maak zelf kans op een lotenpakkettwv.€50,dn BekijKdeactievoorwaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35