M PSV zweet een uur in De Koel E 3 Emotionele Van Beek:'Dacht dat ik nooit meer zou voetballen' RENTREE pioen van Oekraïne, wetende dat Feyenoord met de Deen een klasse beter is dan zonder de topscorer van vorig seizoen? Of kijk je al naar de Klassieker zondag tegen Ajax, waar nieuw puntenverlies desas treuze gevolgen kan hebben? „Ik wil altijd spelen", zegt Jorgensen. „Maar het zou heel dom zijn om met die blessure terug bij af te zijn. Tegen Sjachtar misschien wederom 30 tot 40 minuten. En dan komt Ajax. Maar dat zeg ik, de trainer be slist." De situatie in de Kuip is op nieuw zorgelijk, maar Feyenoord wanhoopt niet. Het schot tegen de paal van Jorgensen, het was al snel weer een teken van klasse. „Die keeper mag daar thuis dank baar aan terugdenken", zegt Jor- gensen. „Hij had werkelijk geen idee waar de bal was, steekt een hand uit en tikt hem tegen de paal. Het is onze situatie nu, maar we hebben zoveel kwaliteit dat we het gaan omdraaien." Jorgensen kreeg een enorm ap plaus bij zijn entree, net als Sven van Beek. De verdediger met wie hij nog nooit een offi ciële wedstrijd voor Feyenoord speelde „We hebben zijn lij densweg van nabij ge zien, maar hij speelde alsofhij die anderhalfjaar alles heeft gespeeld. We zijn trots op hem." Hij had werkelijk geen idee waar de bal was, steekt een hand uit en tikt hem tegen de paal zoen waar we with fire startten", zegt Jorgensen. „Maar er is niemand die zegt dat we het nu al hadden moeten doen, het kan ook vanaf zondag tegen Ajax." Klassieker De Klassieker. Het sentiment in Rotterdam is bekend. Maar er is nog een midweekse puzzel die Van Bronckhorst voor hem heeft liggen op zijn bureau. Verlies dinsdag avond thuis tegen Sjachtar Donetsk betekent halverwege de groepsfase van de Champions League al een roemloos einde van een Europees avontuur waar jarenlang naar werd gesnakt. Breng je Jorgensen tegen de kam- Natuurlijk was Cocu gelukkig met de nieuwe uithaal van zijn ploeg en weet hij dat er meer nodig is om de zon uit het hoofd van Nicolas Isi- mat-Mirin te krijgen, maar de coach had zich veel vaker moeten opwin den dan hem lief was. De zweet druppels op zijn voorhoofd hadden niet alleen te maken met het zo merse temperatuurrecord op 15 ok tober. PSV kon na een vroege voor sprong aan de bak, omdat de Frans man zijn handen niet thuis hield in het penaltygebied en na rust een landerige fase kortstondig door trok. Tien minuten voordat Cocu sprak, stond ook Jürgen Locadia met een neutraal gezicht de pers te woord. De ruime overwinning was prettig en voelde goed aan, maar hij had zichzelf ten doel gesteld om va ker dan één keer te scoren. „Daarom ben ik toch niet helemaal tevreden. Ik wil er na die eerste dan zo graag nog een maken. Nee, ik wil niet te snel blij zijn", zei hij over zijn sco ringsdrift. Cocu boog het hoofd en luisterde even mee bij zijn interview en hoorde dat het goed was. „Hij is heel hongerig en dat is goed, maar je moet daar ook niet in doorslaan", zei Cocu erover. „Ik zie het als iets positiefs en Jürgen moest vandaag weer vanaf een andere positie spe len en maakt opnieuw een uitste kende goal. De gretigheid spat er van af en daarover kun je als trainer alleen maar tevreden zijn." Met 2-5 winnen bij VW is prima, maar het moet en kan nog steeds beter, zo oordeelde Cocu. Hij ziet genoeg verbetermarge. Achterin vallen de goals nog te vaak en PSV heeft soms moeite met vechtvoet- bal, maar weet de afgelopen maand wel raad met de kansen. PSV heeft vooral profijt van de manier waarop Gaston Pereiro zich op het veld ma nifesteert en beweegt. De Uruguay- aan presteert vanaf zijn nieuwe po sitie als nummer tien nu ook buiten de topduels om en dat verschafte PSV gisteren lucht bij VW. Breekpunt was de rode kaart die de Venlose invaller Jerold Promes na een uur spelen kreeg bij een 2-2 stand. Tegen tien man trok PSV de wedstrijd naar zich toe. - - maandag 16 oktober 2017 ROTTERDAM De tranen in zijn ogen, zijn stem zacht, af en toe gebroken. Op een paar meter van het Maasge bouw is de emotie bijna voel baar. Sven van Beek (23), die 76 weken niet in actie kwam in de eredivisie, viel tegen PEC Zwolle geweldig in. De verde diger wil er best over praten, maar het lukt hem nauwelijks. „Die reactie van het publiek toen ik inviel", zegt hij zacht jes. „Dat kwam uit het hart van de supporters, dat voel je hoor. Mentaal heb ik zo'n zware periode achter de rug, ik heb serieus gedacht dat ik nooit meer zou voetballen. Dan had ik weer maanden ge revalideerd en dan volgde er toch weer een operatie. Ik heb het mentaal heel erg moeilijk gehad. Nu sta ik er weer, daar ben ik zo blij mee." Van Beek viel sterk in, met het mes tussen de tanden. Maar die bijna anderhalf jaar toekij ken heeft hem veel gedaan. „Natuurlijk wil ik tegen Sjach tar weer spelen", zegt hij. „Maar ik weet eigenlijk niet eens hoe lang ik al kan spe len." De voetbalwereld is bik kelhard. Wie geblesseerd is, hoort er eigenlijk niet meer bij. Van Beek vecht in de Kuip tegen de tranen. „Ik was zo lang op mezelf aangewe zen, natuur lijk kreeg ik links en rechts we ieens een berichtje. Sorry, ik vind het moeilijk om erover te praten." De teruggekeerde Nicolai Jor- gensen schiet op doel. De aan valler kreeg een enorm applaus toen hij zijn rentree maakte in de Kuip. FOTO PIM RAS —Nicolai Jorgensen VVV-VENLO „Morgen mag hij met tennisbal len in zijn handen gaan trainen", was de uitsmijter van PSV-trai- ner Phillip Cocu gistermiddag na het bezoek aan VVV-Venlo (2-5). Rik Elfrink Venlo M Gaston Pereiro haalt uit en zet PSV op 2-2. Na de rode kaart voor Jerold Promes slaat PSV toe via doelpunten van Daniel Schwaab, Mauro en nogmaals Pereiro. foto marcel bonte/pro shots a VVV-VENLO - PSV 0-1 23. Locadia 40. Leemans (pen.) 1-1 48. Hunte 24 2-258. Pereiro 2-3 67. Schwaab 2^4 72. Mauro 2-5 85. Pereiro Opstellingen Unnerstall Zoet 6,5 Janse Arias 6 57. Promes I Schwaab 6 Röseler Isimat-Mirin 5 Van Bruggen Brenet 6 Labylle Van Ginkel 6,5 R. Seuntjens Pereiro 8 Rutten 88. Gudmundsson Leemans Hendrix 6,5 Van Crooy 78. Rosario 74. Nwakali Bergwijn 5,5 Thy 46. Mauro 6,5 86. Tissoudali L. de Jong 7 Hunte Locadia 6,5 Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 8.000 Verdediger Daniel Schwaab maakte in zijn 28ste competitie wedstrijd voor PSV zijn eerste doelpunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31