Oorverdovend en idyllisch concert tf TT Harmonische stemmen in Terneuzen OKTOBER WOON- MAAND! 20 ZE BEREIK JOUW DOELGROEP MET DE PZC 'm ré. Het Nieuw Amsterdams Kla rinet kwartet (NAKK) be staat uit Sergio Hamerslag, Bart de Kater, Tom Wolfs en Jesse Faber. Het programma bestond uit twee delen: een Ode aan Amster dam en een Ode aan 6o jaar Porgy en Bess. Dit jaar nam NAKK een cd op waarin ze een reis door Amster dam maken per tram. Een deel van die reis werd in Terneuzen ge bracht. Dat de eerste symfonie van Mahler geplakt werd op het Con certgebouw is niet verwonderlijk. Wel is het bewonderenswaardig dat deze vier originele musici alles uit het hoofd spelen en dat alles harmonieus blijft klinken. De kleine gebaren zorgen voor een ontspannen sfeer en in de arrange menten komen alle klankkleuren uit. Van bes tot en met bas, van es tot en met bassethoorn. De stem men klinken harmonisch mooi sa men. Wat doet de Cuban Overture in het programma, simpel er werd een stop gemaakt op het Rokin bij Hajenius. De dikke Havannasigaar rook je als het ware in de dam pende klanken. Omdat Reinbert de Leeuw het hele oeuvre van Satie speelde bij de opening van het Muziekge- bouw aan het IJ was de aanleiding tot het interpreteren op een aparte manier van Gnossienne 5 van Sa tie. In Ode aan 60 jaar Porgy en Bess verwacht je de opera van Gershwin, maar NAKK had een ander idee. Zij zetten de schijn werper op Amerika en brachten een West Side Story van Bernstein in het arrangement voor klarinet kwartet en viool van Henk Hui- zinga. Dichter Robert Grijsen ver telde tussen de muziek in het kort het verhaal en vulde het aan met eigen gedichten. Zijn tekst was ef fectief en duidelijk. De inbreng van violiste Nadia Wijzenbeek zorgde voor een extra gevoelige snaar. Het arrangement van het ge vecht tussen the Sharks en the Jets klonk pittig en werd met een schel fluitgeluid beëindigd. Dat er beter gedanst dan gevochten kan wor den kreeg een swingende invul ling en om de liefde tussen Maria en Tony uit te beelden werd uit een vaatje vol romantiek geput. Het publiek humde af en toe mee en je zag heel wat schoenen het ritme meetikken. Na het mooie I feel pretty kwam een vredige impressie met de meeslepende melodie van het lied There is a place for us. En als er a place to be moest zijn was dat zon dag Porgy en Bess. Het programma dat gespeeld werd door Sinfonia Rotter dam in de sfeervolle basi liek van Hulst was publieksvrien delijk. De werken die vertolkt werden horen bij de bekende klas siekers en zijn bovendien verha lend. Prokofiev schildert een beeld van zijn geboorteland Rusland en giet dit in de klassieke vorm van de Weense Eerste School, Tsjai- kovski zet de nostalgie van Rus land maar ook de volksdans in de verf en Beethoven maakte als het Ga naar persgroep.nl/ woonmaand voor meer info ware een muzikale film van de natuur in zijn 'Pastorale'. Met de eerste symfonie van Prokofiev werd het programma geopend. De vitaliteit en de klankrijkdom, karakteristiek voor Prokofiev, werden door Sin fonia vertaald met een onstuimig volume. De staccato's in de lage strijkers klonken fris en het dansante thema in de Finale kreeg door de inbreng van de blazers een Russisch kleurtje. Het Vioolconcert in D van Tsjaikovski is een must op het re pertoire van violisten. Het vergt een goede techniek en een groot inlevingsvermogen om dit werk goed over te brengen. De samen werking tussen solist en orkest moet perfect zijn. Violist Daniel Röhn speelde zijn partij met ui terste precisie, technisch knap en uiterst correct. Het orkest begeleidde accuraat maar de uitbarstingen van muzi kaal geweld, nadat de solist zijn passage had gespeeld, waren nogal overdonderend (akoestiek basiliek). Het was of er dan een extra tandje volume werd bijge zet. De cadens werd kunstig ge speeld en kwam vooral virtuoos over. In het Andante kwam de (gedempte) melodie mooi over en de houtblazers zorgden voor heldere replieken. De Finale met de snelle toon tjes en de volksdansachtige frase hadden met iets meer accele rando gebracht mogen worden en het was jammer dat de solist in de slotpassages volledig over speeld werd. De zesde symfonie van Beet hoven is een van zijn bekendste symfonieën en erg geliefd bij het publiek. Het is een compositie met een verhaal waarbij de luis teraar zich allerlei plekken en si tuaties in de natuur kan voorstel len. Soms oorverdovende klan ken, dan weer idyllisch. Vogelge luiden, kabbelende beken, en vooral een knap uitgebeeld on weer. De rol van de blazers is groot, hout en koper speelden Vogelgeluiden, kabbelende beken, en vooral een knap uitgebeeld onweer goed en zorgden voor interes sante interventies. De contrabas sen zorgden voor rollende don der en de pauk voor felle blik semslagen. Het mooie, drama tisch sterke, slotdeel met het her derslied en de magistrale hymne werden overtuigend gebracht. Festival van Zeeuwsch-Vlaan- deren Werken van Prokofiev, Tsjaikovski, Van Beethoven. Door Sinfonia Rotterdam XL o.l.v. Conrad van Alphen en m.m.v. Daniel Röhn. Gehoord zaterdag 14 oktober in de basi liek in Hulst. Nederland be like, geen zomerweer in de zomermaanden maar 24 graden in oktober joeeeee O @pzcredactie II facebook.com/depzc is) @pzcredactie PZC ONLINE maandag 16 oktober 2017 Met het Nieuw Amsterdams Klarinet kwartet was Porgy en Bess zondag 'the place to be'. RECENSIE Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren. Werken van Bernstein, Gershwin e.a. Door het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet en Nadia Wijzenbeek. Gehoord zondag 15 oktober in Porgy en Bess Terneuzen. Jeanette Vergouwen RECENSIE TWITTER Romane @itisromane Het was gisteren zomers warm. De wegen naar de kust stroomden vol, de ter rassen ook. Vrijwel de hele dag scheen de zon en hing er een warme lucht. En voor vandaag is wederom zulk weer voorspeld. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Goese Lyceum herdenkt overleden scholier 2. Auto botst tegen vracht wagen in Axel: 2 gewonden 3. Werkzaamheden en goed weer zorgen voor files op A58 4. Roekeloze trouwstoet aangehouden na gekke ca priolen in Antwerpen 5. Dronken man rijdt in op zondagmarkt in Gent Kijk op www.pzc.nl of Jeanette Vergouwen REACTIES Grote verslagenheid door het overlijden van de 13-ja- rige Ezra Trinidad uit Goes. Hij verdronk zaterdag in het zwembad in Goes, als gevolg van een epilepti sche aanval. Op de Face- book-pagina van de PZC werd volop gereageerd. 'Verschrikkelijk, nachtmer rie voor iedere ouder! Heel veel sterkte voor de familie! Nabestaanden en mede werkers', schrijft Gerda Niewiadomski. Bekenden, maar ook onbekenden van Ezra zijn geschokt en ver drietig. Lenie Blok: 'Gecon doleerd en heel veel sterkte voor de nabestaan den en betrokkenen en vriendjes.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20