Minicruise naar York of Leeds EN 19 Eddie and the Rot Hods willen over twintig jaar graag weer komen PbOX Of De Piek er over twintig jaar nog is, weet Barrie Masters niet, maar hij wil in 2037 graag weer in De Piek spelen. Eddie and the Hot Rods kwamen, twee jaar na de oprichting van de band, in 1977 naar Po dium De Piek in Vlis- singen. In 1997 en afgelopen vrij dagavond, dus in 2017, traden ze in dezelfde zaal op. Als het aan de bandleden ligt, houden ze die reeks aan en komen ze in 2037 te rug, grijnzen ze alle vier na afloop van het concert Als ze horen dat vervulling van die wens niet alleen aan hun uit houdingsvermogen ligt, maar ook aan het voortbestaan van De Piek, besterft de glimlach op hun lippen. Zanger Barrie Masters - de enige, die van het begin af aan bij de band is - is 'boos en verdrietig' tegelijk. Hij is niet op de hoogte van de pre caire financiële positie van de ge meente Vlissingen, maar trekt di rect een parallel met ontwikkelin gen in Engelse steden. Poppodia of dure huizen „Het is een trend: overal breken ze poppodia in binnensteden af om er dure huizen of appartementen neer te zetten", zegt Masters. „Dat levert een klap meer geld op dan het organiseren van popconcerten. Bestuurders en projectontwikke laars realiseren zich echter niet dat ze met de sloop van een poptempel ook cultuurhistorisch erfgoed af breken." De zanger voegt er bescheiden aan toe dat hij niet direct aan zijn eigen band denkt. „Het is na tuurlijk mooi dat Eddie and the Hot Rods hier waren, maar ik be- greep dat ook een band als Pink Floyd nog in De Piek speelde." Behalve erfgoed betekent een poppodium ook leven in de brou werij, stelt Masters. „Er moet wat te doen zijn in een binnenstad om haar aantrekkelijk te houden. Een podium als De Piek biedt begin nende muzikanten de gelegenheid te oefenen en op te treden. En mensen die graag muziek horen, kunnen vaak dichtbij hun eigen woning naar concerten. De Piek, met bijbehorend café, is bij uitstek zo'n laagdrempelige gelegenheid", zegt de zanger van één van de langst spelende 'pub rockbands'. Onno Bakker is vrijdagavond ook in De Piek. Niet in zijn functie als directeur van Cultuurwerf, maar 'gewoon privé, een avondje uit'. Bakker durft niet te voorspel len of De Piek nog bestaat na vol- Blijf niet op je luie gat zitten, maar kom naar de concerten gende zomer. De gemeente Vlis singen heeft de stichting de huur opgezegd met ingang van het na jaar van 2018. Cultuurwerf hoopt begin december een plan voor be houd van het poppodium te pre senteren. Maar of dat lukt, is aller minst zeker. Bakker: „Het mooist zou zijn als de panden worden ver kocht aan een eigenaar die het ge bouw weer aan ons wil verhuren. Maar dan nog blijft het moeilijk, om niet te zeggen onmogelijk, een poppodium overeind te houden zonder subsidie. Dat lukt ook el ders niet." Subsidie Masters' betoog dat overheden popmuziek als cultureel historisch erfgoed moeten zien, dat de subsi die dubbel en dwars waard is, valt bij Bakker dan ook in goede aarde. Karen Norton - geboren Engelse, maar al bijna een kwart eeuw Vlis- singse - zoekt de bandleden na het concert in het café op om hen te bedanken voor het spetterende op treden. Ze sluit zich aan bij de be togen van Masters en Bakker. Maar, verwijzend naar het magere aantal van een kleine zestig bezoekers, roept ze actievoerders en sympa thisanten ook op daadwerkelijke betrokkenheid te tonen. „Het is natuurlijk mooi dat meer dan 1200 mensen een handtekening zetten voor het behoud van De Piek. Maar dan moeten ze ook wel regelmatig naar concerten komen en niet thuis op hun luie gat blijven zit ten." Prachtige historische steden in Noord-Engeland! Bestel uw tickets op pzc.nl/minicruise FERRIES maandag 16 oktober 2017 Koester De Piek als 'roek-erfgoed' René Hoonhorst Pubrocker Barrie Masters voelt zich na 42 jaar nog niet te groot om zich voor zestig man in het zweet te zingen, fotorubenoreel -Karen Norton, bezoekster van De Piek De ideale bestemming voor een break! Wandel in York door de prachtige tuinen of breng een bezoek aan de grootste middeleeuwse kerk van Noord-Europa: York Minster. Het levendige Leeds staat daarnaast bekend als één van de beste shopbestemmingen van Europa. Hier kunt u heerlijk eten drinken en een kijkje nemen op het prachtige culturele erfgoed. JOUW TRIP. JOUW SCHIP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19