f j 'Door mijn taarten zijn onze kippen nu obese' Jochem is groots 13 VINCENT LUISTERT RADIO Ine Hoorspel is een woord dat riekt naar stof figheid, oubolligheid. Piepende deu ren, krakende stappen op het grindpad, enge muziek en een ijselijke gil. Hoorspel klinkt naar onnatuurlijk pratende acteurs, naar oude mensen en dingen die voorbijgaan. Dat is buitengewoon jammer, want zo is het radiohoorspel al zeker 30 jaar niet meer. Eigen lijk kun je het beter, zoals AVROTROS doet, radiodrama noemen. Het moderne radio drama is audiotoneel. Je maakt als luisteraar in je hoofd de bijpassende beelden. Geluiden zijn niet meer heel prominent aanwezig, ze zijn vanzelfsprekend, net als in ons dagelijks leven. Het is een mooi genre dat veel nadrukkelij ker op de zenders aanwezig zou moeten zijn en het is zeker niet ouderwets. Sterker nog, in deze beeldbombardemententijden is een goed hoorspel een verademing. Masmeijer in hoger beroep Carter kickt weer af in kliniek AFVALLER HEEL HOLLAND BAKT In de nacht van vrijdag op zaterdag is er, tus sen twaalf en half een, in de zendtijd van VPRO's Nooit Meer Slapen, een halfuur radio drama. Men zendt dan soms herhalingen uit en soms nieuwe hoorspelen. Afgelopen vrij dagnacht stuitte ik op deel 4 van een herhaling van een hoorspel dat eerder dit jaar werd uit gezonden op Radio 4. Geen Noot is Onschuldig heet het. Het gaat over het leven van Frieda Belinfante, vergeten celliste, verzetsstrijdster, dirigente, feministe en lesbienne. Ik viel er middenin, ik had delen 1-3 niet gehoord, dus ik had geen flauw idee waarin ik terechtkwam. Er was aan het begin geen samenvatting van het voorafgaande; het werd zo op de zender gesmeten. Hier, hoor spel, pak an, zo klonk het. Het is natuurlijk ook een ongelukkige tijd, inbrekend in Nooit Meer Slapen, dat gewoon elke nacht twee uur behoort te duren. Zet zo'n hoorspel mooi primetime op Radio 5, maak er flink wat reclame voor, kortom: gun de makers en de luisteraars de plaats die het hoorspel ver dient. Het zit nu altijd ergens weggepropt. Dat gold ook voor De Honderdjarige die uit het raam klom en verdween. Het was een goed hoorspel, maar het was opgeknipt in deeltjes van een minuut of zes, zeven. Dat werkt niet, ik was na twee weken de draad volkomen kwijt en wachtte elke week op de podcast, waarin alle vijf deeltjes aan elkaar waren geplakt. Hoor spelen, zelfs op 3FM kun je ze uitzenden - je zult de doelgroep verbazen. Quote van de dag Ik kreeg te horen: 'Wat zat jij chagrijnig te kijken'. De laatste taart die deelneemster Ine Paauw (44) bakte in Heel Holland Bakt droeg een symbolische naam: Back in Dubai. De decoratietaart verwees naar een lokale hit uit haar jeugd die zij voor een groot deel in dit land heeft doorgebracht. Helaas voor Ine hield dit baksel haar uit de finale. „De smaken zijn niet helemaal in harmonie", oordeelde de jury. Ondanks deze teleurstelling kijkt Ine trots terug op haar deelname aan het pro gramma van Omroep MAX. „Ik ben tevreden dat ik zover ben geko men. Natuurlijk had ik graag in de finale wil len staan; dat zit nu eenmaal in mijn ka rakter." De Rijnsburgse, die werkzaam is als persoonlijk begeleidster in een instelling met mensen met een beper king, had zich intensief op haar deelname voor bereid. „Het niveau van de deelnemers is heel hoog. Daarom heb ik mij drie maanden fanatiek voorbereid. Ik las veel boeken over bakken en struinde het internet af op zoek naar recepten. Thuis heb ik veel uitgeprobeerd. Het was zeer Ik heb me maanden intensief voorbereid vermoeiend. Ik ging met luci ferstokjes onder mijn ogen naar mijn werk." „We hebben zes kinde ren omdat we een samen gesteld gezin zijn. Mijn man vindt alles lekker wat ik bak, maar onze kinderen zijn kritisch. Op een gegeven moment lag de vriezer vol met taarten. Die hebben we deels aan de kippen gevoerd. Die heb ben nu allemaal obesitas." Haar deelname heeft Ine op het idee gebracht om meer met bakken en koken te doen. „Wij hebben naast ons huis een bollenschuur. Ik ben van plan om daar workshops in te geven." CABARET 1 Vogels vormen zijn diepge wortelde passie en in zijn nieuwe voorstelling Adem in, adem uit neemt Jochem Myjer het publiek aan de hand voor een excursie door Nederland Vogelland. Het is, weten we, bepaald geen trip voor bedaagde vogelaars, maar een expeditie in de hoogste versnelling. Waarbij de reisleider zijn hartstocht voor merel, kuifeend en houtsnip, in alle toonaarden bezingt. Zoals altijd bij Myjer is zijn liefde voor de gevleu gelde fauna slechts aanlei ding om talloze zijpaden in te slaan - de Antillen, de biologische supermarkt, de mondhygiëniste... Zijn vorige show Even geduld aubl, waarin hij zijn ziekte met het publiek deelde, was zijn persoonlijk ste tot dan toe. Nu schudt hij zijn verenpak op en brengt hij een ode aan de lente, aan nieuw leven, in een spekta kelstuk waarmee hij klein- kunstgeschiedenis schrijft. In zijn decor laat hij geen technisch snufje onbeproefd. Vogels vliegen af en aan op bewegend beeld en kwette ren tot in de nok van Carré, omlijst door een licht- en geluidshow, die zijn vriend schap met dj Armin van Buuren verraadt. Binnen dat toneelbeeld is er de melancholische cirkel vertelling van de zoon die door vader Myjer de liefde voor het vogelrijk krijgt bij gebracht en vervolgens de traditie met zijn kinderen voortzet. Natuurlijk is er het verbale trapezewerk (de autorit van de familie Myjer in zijn jeugd), maar zijn kracht ligt beslist in zijn timing, die vaak doet denken aan zijn voorbeeld Toon Hermans. Wie boodschappen bij Myjer verwacht, kan beter naar de supermarkt gaan. Zijn engagement is die van druktemaker, vader en echtgenoot. Dicht bij huis en herkenbaar. maandag 16 oktober 2017 oorsoe 1 SHOWBIZZ Frank Mas meijer (56) gaat in hoger beroep tegen de uit spraak van de Belgische rechtbank die hem veroor deelde tot een celstraf van acht jaar. Dat heeft zijn advo caat Kris Vincke bevestigd. MUZIEK De 29-jarige zanger Aaron Carter verliet begin oktober na twee weken de afkickkiiniek, maar heeft zich een week later al weer opnieuw gemeld. Zijn woordvoerder bevestigt dat aan People. Reageren? vincent@persgroep.nl René van der Gijp verstond bij de uit reiking van de Televizier-Ring niets van de toespraak van Chantal Janzen. J*£l*OlUW) De krant praat elke week met de afvaller van Heel Holland Bakt. Deze week: Ine Paauw. —Ab Zagt Jochem Myjer Adem in, adem uit Gezien: Carré Jochem Myjer in Adem in Adem uit. —Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13