i joor F wc r vil 17 v /vI p* Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Hel leek een eenzame apotheose te worden, omdat Kruns romance net zo snel doofde als hij was opgelaaid Cassettebandjes met van de radio opgenomen hits. Stefan Raatgever heeft er thuis nog tientallen. Daarom juichte hij toen zijn geliefde zangeres Ane Brun een hedendaagse mixtape opnam. Je moest er een middag lang voor naast je stereo zitten. Gespannen als een veer. Maar als het dan lukte, evenaarde de euforie die van een goed gemaakt proefwerk of de aankondiging van een uitgevallen eerste lesuur. Een mixtape met de leukste hits van het moment was het kostbaarste bezit van een prepuber met een Top 40- fascinatie. In het tijdperk vóór de onbeperkte beschikbaarheid van het internet (door middelbare scholieren te genwoordig vaak verward met het pleistoceen) was de FM-band het jachtterrein voor wie geen geld had voor de platenzaak, maar wel zijn favoriete songs zo vaak mogelijk wilde horen. Met mijn duim op de rode record-knop van mijn Philips-ontvanger stelde ik hitcompilaties samen waarop deejays ongeremd door de intro's en outro's heenbabbelden. Toen ik recent hoorde dat Ane Brun, één van mijn favoriete zangeressen en tevens generatiegenoot uit het cassette era, covers van de liedjes van haar eigen lievelingstapeje had opgenomen, stofte ik mijn eigen koffertje met cassettebandjes af. Het voor de hand liggende probleem - waar speel je die dingen anno 2017 in hemelsnaam op af? - overwon ik dankzij een uit een grote kast opgediepte hel blauwe soundman. En toen hoorde ik ze opeens: de jaren 1992,1993 en 1994, gestold op een lintje tussen twee tand- radartjes. Ik was 12 of 13 toen ik ze opnam: Don't You Want Me van eurodanceformatie Felix, Tom Jones in zijn haarverftijd met If I Only Knew, Brian May's versie van Too Much Love Will Kill You, Why van Annie Lennox, 2 Unlimiteds Twilight Zone en als afmaker - na elkaar! - rockepos November Rain van Guns N' Roses en muziekcar- toon Kaplaarzen van Dingetje. Een verza meling die de winkel in had gekund met de titel Alle 13 verbijsterend. Het bandje van Ane Brun (41) maakte ze niet voor zichzelf, zoals ik. Zij nam de songs op voor haar geliefde. En met op nemen bedoel ik niet het als een roofdier bespringen van haar cassettedeck, maar het in de studio vastleggen van haar eigen versies op cd. Het idee was roman tisch: een verzameling liefdesliedjes die Brun haar nieuwe liefde per se wilde laten horen. Ze begon bij haar eigen favo rieten: Make You Feel My Love van Bob Dylan, Nick Cave's Into My Arms en Right in Time van countryzangeres Lucinda Williams. Vooral de laatste is een hoogte punt op het afgelopen week verschenen album Leave Me Breathless. Het leek een eenzame apotheose te worden, omdat Bruns romance net zo snel doofde als hij was opgelaaid. Een wegens plotseling liefdesverdriet afgebroken aubade, ik kan me amper iets treurigers voorstellen. Maar Brun - een struise Noorse die graag wijde jurken draagt - is geen type dat Ane's liedjes naar liefje 281 zaterdag 14 oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92