O i) vragen brengl wel enige structuur in de discussies zoals wij die voeren' Sand wich In een poging om een verloren liefde te vergeten, dwaal ik op een herfstdag door \rlis. ma's. Ook legt hij (of zij) de lezers vragen voor op praktisch, theoretisch, filosofisch en persoonlijk vlak. Barteling: „De wat lossere leesclub heeft zo in één keer z'n bijeenkomst inhoudelijk voor elkaar. Maar ook voor de club die grondiger te werk gaat, kan het een aanvulling zijn." Spuit li, bestaande uit mannen en vrouwen tussen 25 en 50 jaar, was een van de leesclubs die aan de pilot van Book&Club meedeed. Daarin vertelde Bert Natter over zijn roman Remington. Het concept van een discussievideo heeft zeker meerwaarde, zegt Spuit 11-lid Benno de Jongh. „Bij onze club gaat het er nogal chaotisch aan toe, iedereen praat door elkaar heen en de discussie gaat alle kanten op, dus zo'n video met vragen brengt wel enige structuur. Je hebt er een instant gespreksleider bij, die voor nieuwe invalshoeken zorgt. En doordat hij bij je aan tafel over z'n boek vertelt, krijgt het verhaal letterlijk een gezicht." Gitaarmuziek Overigens komt niet elk boek in aanmer king. Barteling noemt de criteria. „Het moet genomineerd zijn voor een prijs of er één gewonnen hebben en er moet genoeg vlees aan zitten voor een aantal stevige gespreksthema's. Er moet een e-boek van beschikbaar zijn en de auteur 'Zo'n video met moet het boeiend kunnen brengen. We zoeken dus steeds naar entertainende mensen, waarmee je graag een intiem onderonsje hebt." Een eis waar in elk geval Auke Hulst aan lijkt te voldoen, want hij is een van de eerste schrijvers die is geselecteerd. Tegen het decor van de Hoge Veluwe ver telt hij over En ik herinner me Titus Broe derland (longlist Libris Literatuur Prijs en ECI Literatuurprijs), zichzelf begelei dend op gitaar om een belangrijk thema in de roman - muziek - te illustreren. In een tweede video gaat Roxane van Ipe- ren dieper in op haar roman Schuim der Aarde (genomineerd voor de Hebban Debuutprijs). Wie de volgende schrijvers in Book&Club zullen worden, is te zien op bookenclub.nl. 41 schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat ik altijd nog wil lezen... Wat ik maar niet uitgelezen krijg... OPVOLGER De hoofdpersoon uit Allison Pearsons Hoe krijgt ze het voor elkaar wordt 50 in Sandwichvrouw. (AtlasContact, €22) CENTRAALSTAAN In deze bundeling columns maakt Japke-d. Bouma weer duidelijk: hou toch op met die management taak (Rap, €13) AUCTEUR Een stel verhalen is het literaire debuut van Tom Hanks. Verrassend en ei genzinnig. (Atlas- Contact, €22) EERSTE ZIN Onze dieren, Elfie Tromp, Arnon Grunberg, Georgina Verbaan e.a. met schrijvers Book&Club Leesclubs kunnen zich per maand (€9,95) of jaar (€99,95) abonne ren. Elke maand verschijnen twee nieuwe video's. Van Jean Pierre Rawie ver scheen zojuist de dichtbundel Handschrift. zoals altijd, verschillende boeken tegelijk. La secon de gloire de Rome van Jean Delumeau, over Rome in de barok, en Hemelbestormers van Bart Slijper, over de Tachtigers. is de hele Homerus, niet alleen maar een paar hoogtepunten. Bovendien zou ik dat als oud-gymna siast in het Grieks moeten doen, maar dat kan ik niet meer (de wet van de rem mende voorsprong). is A la recherche du temps perdu van Proust. Ik heb het een paar keer gepro beerd, maar het leven is er te kort voor, vrees ik. magazine 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81