'Ze was na al die tijd nog en lief als vroeger' 'IKBEN NOG NET ZO GEK OPHAARALS TIEN JAAR GELEDEN' Die van mij Abel (50) vond Angelique (46) al leuk toen ze nog jong waren. Jaren later ontmoetten ze elkaar weer en hij raakte halsoverkop verliefd op haar. Angelique was het vriendin netje van mijn broer. Ik studeerde en vond haar ont zettend leuk, maar ze was dus bezet. Tien jaar geleden kwam ik haar tegen op Hyves. We spraken af op het station, ik zag haar staan en wist het meteen. Ze had een roze sjaal om haar nek en zag er nog net zo mooi en lief uit als vroeger. De vlam sloeg in de pan. Dat is niet zo handig, dacht ik nog, want ik was getrouwd. Zij ook, trouwens. Maar deze verliefdheid doorkruiste alles. Mijn huwelijk was niet goed. Sinds de komst van ons tweede kind leefden we met de ruggen naar elkaar. Dat ik op ie mand anders verliefd werd, kwam voor mijn vrouw dan ook niet als een verras sing. Ze liep zelf ook al jaren te rotzooien. Maar dat ik mijn gevoelens voor Ange lique zo serieus nam, was wel een grote schok. Ook voor mezelf: ik verlangde er heftig naar om bij haar te zijn, maar wilde mijn gezin niet verlaten. Dat vertrouwde bolwerk voor de kinderen opheffen vond ik heel moeilijk. Maar ik was zo smoor verliefd dat ik niet anders kon dan voor haar kiezen, ondanks het verdriet dat ik daarmee veroorzaakte. Angelique ging vrij snel weg bij haar echtgenoot. Ze hadden samen geen kin deren. Ik heb er daarentegen tweeëneen half jaar over gedaan om alles uit te pluizen met het gezin. Om het voor de kinderen zo makkelijk mogelijk te maken, gingen mijn ex en ik 'birdnesten': onze zoon en dochter bleven in het oude huis wonen en wij trokken om beurten bij ze in. Angelique had daar begrip voor. Al die tijd heeft zij gewacht tot wij samen een woning konden zoeken en we elke dag bij elkaar konden zijn. Als we elkaar konden zien, was het één groot feest. Tot diep in de nacht praatten we, draaiden we muziek, dronken we heel veel wijn. Ik dacht alleen nog maar aan haar, vergat te sporten en kwam wel 15 kilo aan. Toen we eindelijk samenwoonden, hoopte Angelique dat zij en ik misschien nog een kind zouden krijgen. Maar ik voelde niet veel voor een tweede rondje. Been there, done that, al klinkt dat mis- schien wat lomp als het om het ouderschap gaat. Nog een keer slape loze nachten en luiers verscho nen; ik wilde het gewoon niet. Ook niet voor mijn zoon en dochter. Ik had hun gezin al naar de klote geholpen, en dan ook nog een nieuwe baby erbij? Ik voelde me wel schuldig, want het was een egoïstische keuze, waarmee ik Ange lique het moederschap ontzegde. Maar uit liefde heeft zij zich daarbij neergelegd, om vervolgens mijn kinderen met open armen te ontvangen. Zo is Angelique: ze staat heel open in het leven en als ze iets lastig vindt, stapt ze er juist op af. Ze kreeg zelf geen kinderen, maar heeft er alles aan gedaan om vriendjes met die van mij te worden. En zij noemen haar nu 'bonusmama'. Ik ben nog net zo gek op haar als tien jaar geleden. Als ze thuiskomt, sta ik naast de hond te kwispelen. Nog steeds zitten we tot 2 uur 's nachts te praten en naar muziek te luisteren, alleen de wijn consumptie hebben we inmiddels be perkt tot de weekends. Dat scheelt weer een paar kilo's. Als er al eens wrevel is, is het omdat de chaoot in haar botst met de neuroot in mij. Bij het opruimen laat zij het huis eerst ontploffen en heeft twee uur later alles gepoetst op z'n plek liggen, terwijl ik begin met de theelepels tellen en de sokken op kleur te leggen. We zijn getrouwd, op 11 december 2013. Mijn zus stond op haar horloge de secon den af te tellen tot we elkaar het ja-woord konden geven. Want dit was het precieze tijdstip van ons huwelijk: n-i2-'i3,14.15 uur. Een mooi moment voor een liefde die onvermijdelijk was." «I magazine 15 netzo mooi Tekst PAM VAN DER VEEN E Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79