OZCAN AKYOL 'Mishandeld kind staat in de kou' De perfecte zonzee- corendon z/ Canarische Eilanden 6 Jandia Golf corendon nl 023 75106 06 Column Dit weekend dragen alle aan voerders in het profvoetbal een regenboogband. In an dere competities en sporten zal dit gebaar ook terugkeren. Het is be doeld om iedereen te steunen die worstelt met zijn identiteit, met name als het gaat om seksuele voorkeur. Gisteren vroeg een verslaggever van de NOS aan Willem Janssen, captain van FC Utrecht, hoe hij dacht om te gaan met een mede speler die homoseksueel is. Hij antwoordde dat hij de desbetref fende collega zou aanmoedigen om ervoor uit te komen, om hem daarna samen met de hele groep te steunen. Het zijn sympathieke woorden en ik geloof ze direct, maar helaas is het probleem groter. Wie regelmatig in een voetbal stadion komt, weet dat het daar dikwijls een jungle is, vooral op zaterdagavond, als veel supporters - opgezweept door testosteron en drank - primitief reageren op elke gebeurtenis op het veld. 'Homo, homo, homo!' is een deuntje dat regelmatig boven de kolkende mensenmassa weergalmt. Iemand die een andere geaard heid heeft, kan in de kleedkamer wel worden geaccepteerd, maar zal vooral grote moeite hebben om daarbuiten een normaal leven te leiden. Voor de gulzige pers word je een exoot en op sociale media zullen supporters van tegenstan ders zich niet onbetuigd laten. Het is kortom niet een exclusief probleem van de sport, maar vooral van de complete maat schappij. Hoewel we onszelf liberaal en vooruitstre vend noemen, zijn we nog te vaak benepen en onverdraagzaam. grotendeels een macho- bolwerk, maar de mensen die een stadion bezoeken en op de televisie naar wedstrijden kijken, komen uit alle lagen van de samenleving. De afkeer van ho moseksualiteit is geen uitwas van de sport, het probleem zit in onze vezels. De actie van dit weekend is van zelfsprekend een goed initiatief. Het geeft echter wel te denken dat bijvoorbeeld het afgelopen decen nium geen enkele actieve prof voetballer in de Eredivisie openlijk voor zijn homoseksualiteit wilde uitkomen. Statistisch gezien, moe ten ze wel bestaan. De sport verdient daarom meer steun van de opvoeding thuis en het onderwijs. Als we intolerantie stelselmatig als een voetbalpro bleem diagnosticeren, zal het nog wel een paar decennia duren voor het met wortel en tak kan worden uitgeroeid. Het is kortom niet een exclusief probleem van de sport „In zo'n gezin spelen gemiddeld 122 geweldsincidenten per jaar", weet Majone Steketee, bijzonder hoogleraar Intergenerationele overdracht van geweld in gezin nen. Steketee doet al jaren onder zoek naar kindermishandeling. Haar drijfveer: zo'n 119.000 kin deren in Nederland zijn slachtof fer van mishandeling en het lukt niet dat aantal omlaag te brengen. Bovendien komt een op de drie mishandelde kinderen later op nieuw in een dergelijke situatie terecht. Of ze worden wederom mishandeld of ze hebben zelf losse handjes als ze kinderen krij gen. „Daar weten we nauwelijks iets van. Waarom lukt het twee op de drie kinderen wel het verle den van geweld achter zich te la ten?" Liefst 60 procent van de mis handelde kinderen krijgt zelf geen hulp. „Hulpverleners zijn snel geneigd naar de ouders te kij ken en hun problemen op te los sen. Terwijl kinderen traumati sche ervaringen hebben en aparte zorg nodig hebben. Als er hulp komt, neemt dat schokkende aan tal geweldsincidenten af, maar het stopt niet. Hulpverleners kij ken vaak niet eens naar de inci denten, ze zijn puur bezig met de oorzaken." Steketee heeft niet de indruk dat mishandelde en verwaar loosde kinderen nu meer hulp krijgen dan voorheen. „Ik zie zelfs veel gemeenten die specifieke projecten voor kinderen niet meer hebben ingekocht." Hulp Steketee doet nieuw grootschalig onderzoek dat zich over de ko mende 20 jaar uitstrekt. Is er meer hulp? Zijn hulpverleners beter in staat het geweld te stoppen? Kin deren hebben heel hard hulp no dig om de traumatische gezinssi tuatie een plekje te geven en weer vertrouwen te krijgen in hun ou ders. Ze voelen zich in de steek gelaten, ook doordat de mishan deling vaak niet wordt herkend door bijvoorbeeld scholen. „Ze hebben al de neiging de schuld bij zichzelf te zoeken en er niet over te praten. Dat moeten ze leren." AU Inclusive Jandia nu v.a€399 nu v.a€399 nu v.a€449 nu v.a€499 nu v.a€499 zaterdag 14 oktober 2017 GO @ÖzcanAkyol omo De voetbalwereld is inderdaad Mishandelde kinderen voelen zich in de steek gelaten. Kin dermishandeling wordt te wei nig herkend en erkend. Als een probleemgezin al hulp krijgt, gaat die vooral naar de ouders. Ellen van Gaaien Rotterdam Winterzon Fuerteventura Klimaat Jandia (Fuerteventura) Gem. maximum temperatuur Gem. aantal uren zon per dag Uitstekende prijs- kwaliteitverhouding Ruim opgezet resort Appartementen tot wel 6 personen 2 grote zwembaden Gratis wifi Nabij het prachtige Jandia strand Gratis shuttleservice naar het strand Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6