cl/eeUUJieMfiiiitUv'JJed&UmcL elke# plek Groter zwembad Zelf je biertje tappen Ruim aanbod Transparant Als je op zoek bent naar een camping, vakantiebungalow of groepsverblijf, weetje soms niet meer waar je moet zoeken. Het aanbod is verspreid over veel verschillende websites. Het is niet duidelijk waar je het beste kan boeken. Daarom is er nu Elkeplek.nl. Deze website heeft een totaaloverzicht van de Nederlandse recreatiesector, met meer dan 100.000 kampeer- en verblijfsaccommodaties. Het idee van Elkeplek.nl gaat enkele jaren terug. Toen stelde de RECRON, de branche vereniging voor recreatieondernemers Ne derland, dat het voor de leden beter is als ze een eigen online platform zouden hebben. Net zoals de makelaars hebben gedaan met funda.nl. Doordegrote verscheidenheid aan boekingssites is het voor de ondernemers lastig om te bepalen op welke website ze het beste hun aanbod kunnen plaatsen. Daarnaastdreigde het gevaar van de macht van de grote websites met (steeds) hogere vergoedingen per boeking voor de recrea- tiebedrijven. Bij een te grote afhankelijkheid van zo'n grote website zou een gezonde bedrijfsvoering voor de ondernemer in ge vaar kunnen komen. Daarom besloot de sectorte starten met Elkeplek.nl, powered by RECRON*. Maar hoe is Elkeplek.nl dan goed voor de vakantieganger? Als marktpartijen afspra ken maken, komt de consument er meest al niet goed van af. Maar in dit geval is dat niet zo. Elkeplek.nl heeft afspraken met de sector over een vaste lage vergoeding per boeking. Dat betekent dat de ondernemer zelf financiële ruimte over houdt om in zijn bedrijf te investeren. In bijvoorbeeld een groterof mooier zwembad voor zijn gasten. Een speciale groep op Elkeplek.nl zijn de groepsaccommodaties. Die zich richt op groepen groter dan 15 personen. Sommige van deze accommodaties kunnen zelfs groepen aan van 500 of meer gasten. Het verblijf in een groepsaccommodatie is de laatstejaren populairder geworden. Steeds meer zakelijke groepen kiezen voor zo'n accommodatie in plaats van een onper soonlijk hotel langs de snelweg. Want wat is nu gezelliger om in de avond zelf een biertje te mogen tappen voorje collega's. Probeer dat maar eens in de bar van een hotel. Op Elkeplek.nl zijn inmiddels ruim 2.500 recreatiebedrijven uit heel Nederland te vinden. Deze bedrijven bieden bij elkaar meerdan 100.000 kampeer-en verblijfsac commodaties aan. Hetaanbod is verdeeld over6groepen: kampeerbedrijven, bedrij ven met verhuuraccommodaties (bunga lows, chalets, etc.), groepsaccommodaties, buitensportbedrijven, zwembaden, sau na wellness en dag attractie-bedrijven. Het aanbod groeit nog steeds en het is de ambitie van Elkeplek.nl om te komen tot het totaalaanbod van alle dag- en verblijfs- recreatie in Nederland. Dat zo'n overzicht voor de consument veel voordeel oplevert, zal voor iedereen duidelijk zijn. Elkeplek.nl koppelt direct met de boekings- software die de ondernemer zelf gebruikt. Daarmee krijgje als vakantieganger dezelfde prijzen en beschikbaarheid te zien zoals die ook vermeldt staan op de website van de ondernemer. Dat noemt Elkeplek.nl 'Boeken bij de bron'. 'Naast RECRON, werkt Elkeplek.nl ook samen met de VeESON (outdoorbedrijven) en Stichting Groepsaccommodaties Nederland. Zin om erop uit te gaan? Boek gelijk via www.elkeplek.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66