Einde lijdensweg is in zicht voor Pinas Nederlaag van Goes was wake-up-call r. BARRY VAN DER HOOFT 23 Stef de Backer keert terug in selectie Drie dagen na de overwinning vanaf de strafschopstip in Lisse, neemt zaterdag-hoofdklasser Hoek het op eigen veld op tegen FC Rijnvogels. Woensdagavond, kort na de winst via strafschoppen op FC Lisse, diri geerde Jannes Tant zijn spelers de kleedkamer in. Even kalm aan jon gens, gaf hij ze mee, we gaan hier zo rustig weg en vieren ons feestje wel in de bus. „Ik vind dat je altijd res pect voor je tegenstander moet hebben", legde Tant een dag later uit. „We kenden de situatie en de geschiedenis van de strafschoppen- serie. In Lisse waren ze niet blij met ons. We kregen een herkansing, stapten als winnaars van het veld maar we hebben wel geprobeerd een beetje ingetogen te reageren." Het siert de trainer en mens Tant, die vaak rustig blijft en niet van provoceren houdt. Donderdag avond stapte hij in Hoek weer het veld op voor een training. Voor die oefensessie sprak hij zijn spelers groep even toe. „Ik heb benadrukt dat het avontuur met de strafschop pen nu achter ons ligt. Over een kleine twee weken spelen we tegen Heracles, daar kijkt iedereen al naar uit. Maar we moeten nu bezig zijn met de wedstrijd tegen Rijnvogels." Tussen de ontknoping van 'straf- schoppengate' in Lisse en het duel met de club uit Katwijk zit amper drie dagen. Toch denkt Tant dat zijn ploeg klaar is voor de klus. „Dat moeten die jongens ook zijn. We In het begin was Titas vooral een circusvoetballer willen dit seizoen bij de eerste drie eindigen en dan moet je thuis van Rijnvogels winnen." De tegenstan der van vandaag kende een moei zame start van het seizoen, met drie gelijke spelen en twee nederlagen. Tant: „Zaterdag hebben ze voor de eerste keer gewonnen, dankzij een goal in de laatste minuut. Ze heb ben elf nieuwe spelers en lijken nog zoekende." Met welke opstelling Tant dat gaat doen wordt vandaag pas dui delijk. De trainer kan weer een be roep doen op Stef de Backer, die door een hamstringblessure drie weken buitenspel stond. Kim van den Bergh, die afgelopen zaterdag tegen Zwaluwen (t-t) geblesseerd uitviel, is ook fit genoeg om te spe len. Als Tant zijn centrale duo ach terin in ere herstelt, schuift Re- guillo Vandepitte door naar het middenveld. Dat zou ten koste kun nen gaan van Birgen Martens. Titas Vitukynas „Ik heb veel fitte spelers en dan blijkt dat we een goede selectie hebben staan", aldus Tant. „Vorig seizoen wisselde ik vaak bijna niet. Nu soms al in de rust of na een uur, omdat er kwaliteit op de bank zit." Eén van de wisselspelers die zich de laatste tijd meer en meer laat zien is Titas Vitukynas. De 22-jarige Litou wer viel een paar keer goed in en benutte woensdag in Lisse bijzon der koeltjes een strafschop. „Titas heeft veel kwaliteit en maakt de laatste tijd steeds meer minuten", zegt Tant over zijn mid denvelder. „Hij is zich ook meer en meer bewust van zijn taak. In het begin was hij vooral een circusvoet baller, nu speelt hij al wat soberder. De overgang van Litouwen naar Nederland is ook niet makkelijk ge weest. Die jongen zit vaak een hele dag alleen, maar is voor zijn leeftijd wel heel volwassen. Hij heeft zich heel snel aangepast, vind ik, en ligt goed in de groep. We gaan dit sei zoen nog veel plezier aan hem be leven." De mri-scan is - hoopt Pinas - een formaliteit. „Het is eigenlijk om uit te sluiten dat er verder niks mis is met de enkel, voordat ik een kijko peratie krijg. In die wedstrijd tegen Gestel klapte mijn enkel dubbel, waardoor twee botten tegen elkaar kwamen. Ik kan mijn voet nog steeds niet normaal afwikkelen." Wat niet geholpen heeft in het herstel is dat Pinas vorig sei- zoen nog 'gewoon' gevoetbald heeft. „Maar nooit pijnvrij. Het was vaak zo dat als er niet genoeg spe lers waren, dat ik mee ging om op de bank te zit ten en in geval van nood in te vallen. Daarmee heb ik mijn eigen glazen een beetje ingegooid." Het was toen echter nog niet dui delijk wat er precies mis was met de enkel. Rust zou wel helpen, dacht hij. Maar toen hij na de zomerbreak herstartte, had hij na een helftje te gen Stedoco wel door dat rust niet het medicijn was. Fysiotherapie en ostheopathie ook niet. Chirurgie wordt het nu. Zijn trainer John Ka- relse boorde de afgelo pen weken wat con- tacten aan om Pinas te helpen. Een kijko peratie zal het wor den waarbij de enkel wordt 'schoonge maakt'. Pinas hoopt na een week of zes weer te kunnen voetballen. „Ik denk dat ik na de winterstop eindelijk kan meedoen." Pinas is zondag de enige afwezige bij Vlissingen voor het thuisduel met Gemert. „Een duel om de tweede plaats", constateert Karelse. Tot zijn tevredenheid werd gisteren bekend dat de eerder afgelaste derby tegen Goes alsnog op zater dagavond gespeeld zal worden, op 11 november. Column Het ging deze week vooral (weer) over strafschop pen, maar nog meer over Arjen. Dinsdagavond excelleerde hij nog eens tegen elf Zweden, na afloop liep hij een ereronde met zijn twee zoons en kondigde zijn afscheid aan. Door het afscheid van Arjen Robben ging het ook weer veel over de 'Grote Vier'. Welke krant of welk blad brengt Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie en Rafael van der Vaart binnenkort als eerste sa men voor een mooi gesprek? Zouden ze straks allemaal trainer worden? Gaan ze het Neder landse voetbal vanaf de zijlijn helpen? Zo'n reünie wordt altijd gewaar deerd, vooral omdat het leuk is om terug te blikken. Zelf doe ik dat laatst best regelmatig met jongens waarmee ik in de B-jeugd van Ter- neuzen heb gespeeld. We hadden een prima ploeg, die ook nog eens met z'n neus in de boter viel. De lichting voor ons promoveerde, precies op het moment dat de derde divisie werd ingevoerd. Wij kwamen daardoor in een compe titie terecht met teams als Feyen- oord, FC Den Haag, RBC, Excel sior, Sparta, Middelburg, RVC en DHC. We openden met een 3-0- overwinning op ADO en wonnen een week later in Roosendaal met 2-5 van RBC. Vervolgens kwam Feyenoord op bezoek, met Ri chard Knopper als regisseur van het elftal. Voor zo'n 600 toeschou wers stond het bij rust 0-1, maar Feyenoord walste in de tweede helft over ons heen. Eindstand 0- 9. Dat seizoen eindigden we als vijfde, achter vier profclubs. We We werden vijfde, achter vier profclubs praten nog geregeld over die tijd. En een reünie, daar hebben we het ook vaak over. Die moet er nu, 25 jaar na dato, echt maar eens gaan komen. Het woord reünie schoot deze week ook door mijn hoofd toen duidelijk was dat Hoek opnieuw een bekerwedstrijd tegen Hera cles mag gaan spelen. Dat ge beurde eerder op 16 december 2003, bijna veertien jaar geleden dus. In Almelo was de opdracht om compact te spelen en zo lang mogelijk de nul te houden. Na 19 minuten stond het echter 3-0 voor Heracles en was het over en slui ten voor Hoek. De club hoopt deze keer wel te kunnen stunten. Het liefst willen ze op 25 oktober met een bus of tien naar Almelo gaan. Misschien is het een idee om iets bijzonders te organiseren. No dig als club de spelers uit die in 2003 tot de achtste finales van de - toen nog - Amstel Cup reikten. Zet ze in een bus, geef ze wat te eten en drinken en een goede plek in het Polman Stadion. Ik neem aan dat jongens als Djamel Buyse, Thomas Ragut, Arjan Human, Marc Minnaert, Steven de Croock, Leon van den Ouden, Jürgen Bel- paire en Franky Standaert zo'n dagje weg wel zien zitten. Over een paar jaar hebben ze dan weer iets om met een I glimlach op terug te kijken. De 2-0-nederlaag van Goes tegen Halsteren was voor trainer Rogier Veenstra een eye-opener. De Be- velandse formatie creëerde nau welijks kansen tegen het tactisch sterke, Zeeuws getinte Halsteren. „Dat was een wake-upcall", stelt Veenstra in de aanloop naar het duel morgen met UDI'19. De meeste spelers van Goes wisten tot zondag niet meer wat verliezen was. De seizoensstart en de nacompetitie vorig seizoen brachten louter overwinningen met zich mee. Halsteren zette de formatie weer met beide benen op de grond door met 0-2 te winnen. In de spelersgroep sudderde de verliespartij een 'beetje' na gedu rende de afgelopen trainingsweek. Rogier Veenstra begint te lachen: „Net wat meer zeuren op elkaar en net iets makkelijker een partijtje verliezen. Dat moet eruit. Maar dat komt wel goed zondag." De manier waarop de Goesena- ren verloren van de ploeg van trai ner Ruud Pennings zette Veenstra aan het denken. „We kregen nau welijks ruimte. Als we de bal naar de rechterkant van het veld speel den, bewoog heel Halsteren mee." De nederlaag was een 'wake-up call'. „Sommige wedstrijden of delen ervan vragen een ander strijdplan. Als we geen ruimte hebben, moeten we anders voet ballen. We ontwikkelen een plan B. Dat houdt in dat we de bal snel ler moeten verplaatsen en meer diepgang moeten hebben." Morgen treedt Goes aan zonder Thijs Rentier en Raymond Wolff. Doelman Brian Meulmeester is nog een vraagteken. zaterdag 14 oktober 2017 Tant kan weer keuzes maken Barry van der Hooft Hoek Jannes Tant, trainer van Hoek. -Jannes Tant Als de spelers van Vlissingen zich zondag opmaken voor het treffen in de hoofdklasse met Gemert ondergaat Regilio Pinas een mri-scan. Acht maanden ge leden ging het op het kunstgras van Gestel mis met zijn enkel. Nu is er eindelijk licht aan het einde van de tunnel. Rudy Boogert Vlissingen @Barryvdh9 Reünie Len Wolters Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59