Ander karakter Tacx Pro Classic Veel vrienden langs de weg ZEELAND 21 allemaal dingen waar hij rekening mee houdt." Maar een nog belangrijkere rol is weggelegd voor het gezin van Suur- mond, zijn vrouw Claudia en zoon Mike. Want zijn hobby, hij wordt immers niet betaald voor zijn sport, kost enorm veel tijd. Een trainings- week telt gemiddeld veertien uur - een heel intensieve week zelfs meer dan dertig - en daar komt zijn werk dan ook nog eens bij. „Zonder de support van thuis, kan ik het alle maal gewoon niet doen." Hij kan bijvoorbeeld niet overal bij aanwezig zijn. Als Mike moet voetballen, ontbreekt papa wel eens langs de lijn. „Dat is best lastig soms", geeft Suurmond aan. „Clau dia en Mike krijgen wel eens de vraag of we gescheiden zijn. Dat is al niet leuk natuurlijk en dan moe ten ze ook nog eens uitleggen dat ik zo'n gek ben - want dat is het ge woon - die enorm veel tijd in zijn sport steekt en bijna altijd aan het trainen is." Ook als het om voeding gaat, wordt er rekening gehouden. „We eten op een moment dat het in mijn schema past", aldus de Vlissingse atleet. En dat zijn vaak ook nog eens gezonde dingen. „Chips, bier; dat soort dingen hebben we niet vaak in huis. Ik houd daar enorm van, die zak of blikjes praten echt tegen me als ze in de kast staan. Dan willen ze eruit. En ik eet of drink het allemaal leeg. Dat kan dus niet en daar houdt de rest rekening mee." En dan is er nog het financiële plaatje, misschien wel het belang rijkste aspect. Want alles kost geld - materialen, reizen, dat soort zaken - en het groot ste gedeelte moet het gezin zelf bekostigen. „Wizzard Tattoo uit Oost-Souburg schenkt ons een geldbedrag en Bike Center Zeeuws- Vlaanderen heeft me enorme korting op mijn fiets ge geven", geeft Suur mond aan. „De rest beta len we allemaal zelf. Veel van wat er binnenkomt, gaat dus naar de sport. Ik vraag wel eens aan Claudia of Mike of ze bijvoorbeeld nieuwe schoe nen willen, als we iets over hebben. Maar dat willen ze vaak niet. Ze gunnen het me." 23 juli 2017 was dus niet al leen een bijzondere dag voor Marcel Suurmond. Het was ook een speciaal moment voor zijn vrouw Claudia en zoon Mike. „Er was echt het gevoel van: zo, het is ons weer gelukt. We hebben het weer ge daan." We, want Suurmond ziet zijn kwalificatie echt als een presta tie van zijn hele ge zin. En de gezins leden genieten op hun beurt i weer van de prestaties van manlief en papa. De opvolger van de Ronde van Zeeland Seaports, die vorig jaar niet op de kalender stond, vond in 2015 eenmalig in maart plaats. Daarvoor stond de Zeeuwse ronde acht jaar lang in juni geprogram meerd en in de periode daarvoor werd de koers in september gere den. Een wedstrijd in oktober is nieuw voor de organisatie van de Tacx Pro Classic. De datum kan het koersverloop (onbewust) beïn vloeden. Volgend seizoen mogen ploegen nog maar met acht in plaats van negen renners starten in de drie grote rondes. In andere koersen is het aantal coureurs van acht naar zeven teruggeschroefd. Die maat regel is genomen om de veiligheid in het peloton te vergroten. Het ge volg is dat veel ploegen minder renners contracteren voor volgend seizoen. De profplekken zijn duurder dan ooit. De consequentie daarvan is dat de renners die nog geen contract voor het seizoen 2018 hebben, zich zaterdag maar wat graag in de kij ker willen rijden. Neem Floris Gerts van BMC of de Fransman Romain Cardis van Direct Energie. Beide renners hebben nog geen team voor volgend jaar. Stel: Gerts zit zaterdag samen met een ploeggenoot met een snelle sprint in de benen in een kopgroep die tot de finish reikt. Dan is het voor Gerts wellicht lo gisch om zich helemaal voor die ploeggenoot op te offeren, waar door hij het in de sprint kan afma ken. Maar gezien de tijd van het jaar en de wetenschap dat de BMC-renner nog geen contract voor 2018 heeft, is het misschien nog wel logischer om vol voor ei gen kans te gaan, om aan andere ploegen te laten zien wat hij in zijn mars heeft. Alexander Kristoff stuurde be gin deze week een foto vanaf zijn vakantieadres op het Griekse ei land Rodos de wereld in. Zijn ploeg Katusha start niet in de Tacx Pro Classic. De ploegen van André Greipel en Nacer Bouhanni doen dat wel, maar de twee topsprinters zijn er zelf niet bij. Het zijn drie namen die de organisatie maar wat graag op de deelnemerslijst had willen zien. Het seizoen van het drietal, dat al begon in januari, zit erop. Zowel de fysieke als mentale batterij heeft het laatste streepje bereikt. Motivatie speelt een belangrijke rol bij een koers aan het eind van het seizoen. Kristoff werd vorige maand tweede op het wereldkam pioenschap in eigen land. Om je dan nog eens op te laden voor een zware wedstrijd door het winde rige Zeeuwse landschap laat in het jaar, is geen sinecure. De late datum in het seizoen lijkt één van de redenen dat veel grote renners er morgen rond één uur niet bij zijn op de Dam in Mid delburg. Ook voor hen die er wel bij zijn, speelt de genoemde moti vatie een belangrijke rol. Dylan Groenewegen is één van de topfa vorieten, maar heeft hij acht en een halve maand na zijn eerste koers van het jaar en bijna drie maanden na zijn zege op de Champs-Élysées nog de juiste mindset om te winnen? Hoofdsponsor Tacx wilde de koers graag dicht tegen de wintermaanden Een derde gevolg van een wed strijddatum aan het eind van het jaar is een ander weerbeeld dan bij een koers die bijvoorbeeld in juni wordt verreden. En dus een ander koersverloop. De in maart verre den editie van 2015 werd geken merkt door kou, regen en wind. Een dergelijke cocktail van ele menten behoort in oktober nor maliter ook tot de mogelijkheden. De weermannen en -vrouwen van Nederland voorspellen voor zaterdag echter een aangenaam zonnetje met een temperatuur te gen de twintig graden. De editie van dit jaar lijkt daarmee niet zo heroïsch te worden als die van 2025, toen maar twintig renners de finish bereikten. Verzekerd van de factor wind zijn de renners in de Tacx Pro Classic vermoedelijk in elk geval, met de Oosterscheldeke- ring en de Zeelandbrug kan dat ook bijna niet anders. ZEEUWEN IN KOERS zaterdag 14 oktober 2017 M/MIJ/"' het niet alleen Marcel Suurmond moet van daag 3.86 kilometer zwem men, 180.2 kilometer fietsen en een marathon lopen. Afge rond legt hij 226.26 kilometer af, om precies te zijn 226.255. mrucev Marcel Suurmond in actie tijdens zijn tweede Iron Man op Hawaï. FOTO'S PRIVÉ-ARCHIEF MARCEL SUURMOND De Tacx Pro Classic van van daag behoort tot de laatste koersen van het seizoen op de Europese wielerkalender. Tot de late wedstrijddatum is be sloten omdat hoofdsponsor Tacx, de fietstrainer waar in de winter bij uitstek gebruik van wordt gemaakt, de koers graag op een datum dicht tegen de wintermaanden aan verreden zag worden. Arwin Willemsen Vlissingen Antwan Tolhoek (Yerseke, Team LottoNL-Jumbo): „Het is gaaf dat we langs Yerseke komen. Ik heb speciaal aan de ploegleiding gevraagd of ze mij hier wilden opstellen. Er staan zaterdag veel mensen langs de kant die ik ken, daar wil je je best voor doen." Brian van Goethem (Philip pine, Roompot-Nederlandse Loterij): „Met de Tacx Pro Classic en de Sluitingsprijs Putte-Kapellen rijd ik dit sei zoen nog twee koersen. Voor die laatste wedstrijd is het moeilijker om mezelf te moti veren dan voor de Tacx Pro Classic." Thijs de Lange (Kattendijke, Metec-TKH): „Ik heb van veel mensen gehoord dat ze komen kijken, zoals de jon gens van Middelkamp." Lees meer op PZC.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57