O O) 0 O 20 ZE MARCEL SUURMOND DERDE KEER HAWAÏA Bakx wint eindelijk 's in Leeuwarden Boehlé bij debuut al in de kwartfinale Kanaal in teken van Abeelenrace Arjan Poleij kiest voor nieuwe ploeg Triatleet is zijn gezin en coach dankbaar na leveren van unieke prestatie. Hij mag voor de derde keer naar het Iron Man. Eindelijk kon voetballer Istvan Bakx uit Vlis- singen eens met een driepunter vertrekken uit Leeuwarden. Met FC Den Bosch, AGOVV en ook zijn huidige club FC Oss was hem dat nog niet gelukt, maar gisteravond wel. Twee goals in de eerste tien minuten bleken beslis send tegen SC Cambuur, want FC Oss won met 1-3 en blijft bovenin meedoen in de Jupi- ler League. Karim Bannani uit Terneuzen ver loor als invaller met Jong PSV bij FC Emmen (1-3). Trainer Gérard de Nooijer uit Oost-Sou burg verloor met FC Dordrecht bij Telstar (3- 0); Julius Bliek uit Bugh-Haamstede was en bleef bankzitter. Dat gold ook voor Augustine Loof uit Koewacht bij Eindhoven (1-0-zege). In het hol van de leeuw bereikten beachvol- leyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn partner Steven van de Velde gisteren de kwartfinale bij hun debuut in de World Tour. In het Chinese Qinzhou versloeg het duo twee Chinezen, die voor eigen publiek speel den. De overwinning ging in twee sets (21-10, 21-18) naar de Nederlanders. In de kwartfinale wachten zaterdag Belgische opponenten: Dries Koekelkoren en Tom van Walle. Zij zijn in Qinzhou als eerste geplaatst en be zetten de negentiende plaats op de wereld ranglijst. Veertig roeiboten staan vandaag aan de start bij de Abeelenrace, die voor de zestiende keer wordt gehouden op het kanaal door Walche ren. De volwassenen roeien 5 kilometer tus sen Vlissingen en Middelburg, de jeugd de helft. Het organiserende Honte is met zestien boten het ruimst vertegenwoordigd. Naast de Zeeuwse verenigingen Scaldis (Goes) en Rowdow (Terneuzen) doen ook diverse boten van buiten de provincie mee. Vorig jaar moteerde een boot van de Roosen- daalse roeivereniging de snelste tijd. Het eerste blok start om 12.00 uur, het tweede blok om 15.00 uur. Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen rijdt volgend seizoen voor de Belgische ploeg Acrog-Balen BC. Na drie jaar zet hij een punt achter zijn succesvolle tijd bij Papillon-Ru- dyco- Janatrans Cycling Team. Hij ziet zich zelf niet terug in 'de nieuwe visie' van zijn ploeg, waarin meer van de renners verwacht wordt. „Ik wil dat deze sport voor mij een hobby blijft en dat er niet te veel verplichtin gen zijn waardoor het plezier in de hobby ver dwijnt." Poleij behaalde bij de ploeg veertien overwinningen en vele podiumplaatsen. Groene Ster Benhammou Rugby oor Marcel Suurmond was 23 juli 2017 een bij zondere dag. In het Amerikaanse Lake Pla cid plaatste de Vlis- singse triatleet zich voor het derde jaar op rij voor het wereldkampi oenschap Iron Man, dat vandaag wordt gehouden op Hawaï. En dat is een unieke prestatie. „Naar mijn weten ben ik de eerste Zeeuw ooit die zich drie keer voor het WK kwalificeert", vertelt de Walche- naar. „Misschien zelfs de eerste Ne derlander ooit. Ik heb eigenlijk nog niet echt de tijd genomen om dat uit te zoeken." CLAUDIA SUURMOND Dat is ook niet zo raar. Suurmond heeft door zijn sport bijna geen tijd over. Hij moet bijvoorbeeld veel reizen. Spanje, Oostenrijk, de Ver enigde Staten; zomaar wat voor beelden van landen waar de Vlis- singer heeft deelgenomen aan wedstrijden. En hij heeft daarnaast ook nog 'gewoon' een fulltime baan. Hoe combineert hij dat? „Sinds een aantal jaren word ik bij gestaan door Guido Vroemen, een sportarts", legt de atleet uit. „Hij begeleidt meer mensen die deze sport doen. Sinds ik zijn schema's volg, zijn mijn resultaten signifi cant verbeterd. De belasting en be lastbaarheid stemt hij perfect op el kaar af." De twee hebben intensief con tact met elkaar. Suurmond geeft bijvoorbeeld aan hoeveel uur hij in een week kan trainen, Vroemen zorgt vervolgens voor een uitgeme- Mijn vrouw en zoon krijgen wel eens de vraag of we gescheiden zijn ten schema. Ook de feedback die de atleet aan zijn coach geeft, is van groot belang. „Dat gaat om van al les. Hoe is het op je werk? Hoe zit je in je vel? Slaap je wel goed? Dat zijn 'In het begin vond ik het niet leuk, ik heb er tegen gevochten' zaterdag 14 oktober 2017 VOETBAL BEACHVOLLEYBAL De Abeelenrace in het Kanaal van Wal cheren. FOTOIZAAKVERKESTE ROEIEN WIELRENNEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen 2 heb ben het eerste punt binnen in de eerste divisie. Thuis tegen Joga- dores CF werd het gisteravond 4-4. Halverwege leid den de reserves van Groene Ster met 2-1. 31 Trainer Hicham Benhammou uit Tholen heeft zich gisteravond met zaalvoetclub 't Knooppunt ge plaatst voor de eli teronde van de Uefa Futsal Cup. Hij won met zijn ploeg met 3-1 van het Poolse Bielsko Biala, waarna overgebleven con current Tbilisi ver loor (0-7). Alleen winst telt vandaag voor de rugbyers van Oe- moemenoe. Op eigen veld treft de Middelburgse ere- klasser het nog puntloze Hookers (kick-off 15.00 uur). Oemoeme- noe staat achtste op de ranglijst; een plaats bij de eerste zes is nodig. Daniel Vervelde Vlissingen V - Marcel Suurmond Voor Claudia Suurmond was het wel even wennen toen haar man Marcel ineens fanatiek begon te sporten. Tot 2007 was hij hele maal niet zo sportief, maar ineens was hij niet meer te houden. „In het begin heb ik er echt tegen gevochten", geeft Claudia aan. „Het kostte tijd, het kostte geld, het kostte alles. Ik vond het echt niet leuk en kon het ook maar moeilijk accepteren. Het kwam uit het niets, begon ineens. Dan moesten er spullen gekocht wor den. Fietsen, schoenen, hartslag meters; dat soort dingen. En de spullen die niet bevielen, moes ten worden vervangen." „We hadden op een gegeven mo ment ook een pittige discussie", vervolgt ze. „Marcel wilde ervoor zorgen dat wij de sport net zo leuk ging vinden als hij. We heb ben toen als gezin afgesproken dat we de wedstrijden zouden gaan combineren met vakanties of weekendjes weg. Toen is het veranderd en zijn we het allemaal leuk gaan vinden." Inmiddels is Claudia uitgegroeid tot een enorme steunpilaar voor haar man. Zo helpt ze hem bij voorbeeld bij het zoeken naar sponsoren. „Daar heb ik echt uren ingestoken", vertelt ze. „Je wordt wakker en denkt: waar ga ik beginnen? Je denkt aan fiet sen, materialen, voeding. Uitein delijk heb ik bijna de hele wereld wel rondgemaild, maar het le verde bijna niets op. Dat vond ik heel lastig, frustrerend zelfs." Toch denkt ze er niet aan om ermee te stoppen. Zolang haar man de triatlons blijft doen, kan hij op haar rekenen. „Want we hebben er veel voor over en we weten ook waar we het allemaal voor doen." Zoon Mike (15) heeft het triatlon virus inmiddels ook te pakken. „In Lake Placid deed hij mee aan de jeugdwedstrijd en daar was hij overall gewoon de sterkste", ver tellen zijn ouders trots. „Aan het einde van de vakantie hebben we daarna ook nog meegedaan aan een wedstrijd en daar werd hij overall vijfde en eerste in zijn leeftijdscategorie." a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56