Hij (103): Zij (98): 4 dagen Moers (de)**** Vriendin Masmeijer: 8 jaar cel komt aan als een mokerslag 4 75 JAAR GETROUWD HOE DOE JE DAT? Arie en Jeanne Ridderhof zijn vandaag 75 jaar getrouwd. Voor verslaggever Eric Oosterom (25) een stip aan de horizon. Hij staat op het punt te gaan samenwonen. Wat kan hij van hen leren? ic**. 50 Natuurlijk. Gekibbel. Di rect ook. Hij vanaf links, zittend in zijn luie, loodzware - 'drie mo toren' - fauteuil. Zij vanuit haar eigen, rood lederen stoel. Hij met het AD binnen handbereik, zij de Volkskrant. De verwarming geeft 24 graden aan. Voor de deur staan twee scootmobielen. De één met een geel hesje over de stoel, de ander met een oranje exemplaar. Hij (103) naar haar: „Herinner jij je die 75 jaar nog? Ik niet, hoor. Niks. Allemaal weggezakt." Zij (98) naar hem: „Ja, hoor. Een he leboel." De twee ontmoetten elkaar, vertelt Jeanne, bij haar aan de deur. Arie be zorgde de krant, zij las. De details zijn vergeten, maar zij herinnert zich dat hij verscheen op een avond dat ze met een ander had afgesproken. Aries geluk: hij stond nét wat eerder voor de deur. Hij: „Was dat die groenteboer?" Zij: „Nee, dat was weer een ander. Dit was de jongen met die zeilboot. Heeft mijn dochter me nog mee gepest. Was je maar voor hem ge gaan, zei ze dan. Had je een boot gehad. Maar nee, niet de groente boer. Ik was gewoon leuk om te zien. Zo ging dat. Veel aanspraak." Hij: „Je kan nog terug, hoor." Zij: „Het is de moeite niet meer." Hij is stil, haakt zo nu en dan in met een grap. Heeft het over een 'derde been' als hij naar zijn wandelstok grijpt. De stok is ook wel nodig: wanneer Arie verzit, schiet het in zijn heup. Dat komt na een luide 'krak' weer goed. Als de Vlaardinger loopt, zingt hij vrolijk. En zij, zij is de prater. Voormalig Rotterdams raadslid (PvdA). Ze kookt, wast af en speelt spelletjes op de computer wanneer Arie - 'algebra voor mij' - sport kijkt. De twee ver- Samenwonen? Ik zou het iedereen aanraden. Je leert elkaar pas kennen als je samen bent schillen, maar zijn gelukkig. En dat al meer dan 75 jaar. De symboliek is treffend, zo met een in het leven onervaren verslag gever op de bank. Hij is bezig met een eerste huis, eerste keer samen wonen. Wat kan het echtpaar hem leren? Al pratende blijkt de generatie kloof groot. Zij leerden elkaar ken nen aan de deur. Een discotheek was er niet, grapt Jeanne. Laat staan het internet. Of apps. Ook zo'n verschil: dat huwelijk. Sa menwonen bestónd halverwege de vorige eeuw nog niet eens. Samen zijn mocht, maar slechts op gezette tijden. Een huis delen zónder huwe lijk was taboe. „Van de Duitsers mocht je na 20.00 uur niet meer over straat, dus moesten we vóór die tijd allebei weer thuis zijn. Na de bruiloft konden we doen wat we wilden." 3 dgn Den Haag**** WildlandsZoo hotel www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-235969370cpg Als Masmeijer zich niet meldt, zal hij worden opgehaald. De gevallen quizmaster was zelf niet bij de uit spraak. „Er zal veel pers bij aanwe zig zijn en ik wil niet als een 'aap in een kooi' daar gaan zitten", zei Masmeijer in de aanloop. Mas meijer is na de uitspraak even niet aanspreekbaar, laat zijn vriendin Jaimy van Lent weten. „Dit is bij ons heel hard aangekomen. Iets waar we nooit rekening mee hebben gehouden", zegt ze over de uitspraak. Er was zeven jaar ge- J ëist. „Ik ben er misselijk van. Het is een moker slag. We moeten dit even verwerken", aldus Van Lent. Ze 'gaat uit van hoger beroep', zegt ze. „Maar in België weet je het nooit. Dan kan het altijd nog hoger uitvallen. We moeten dit echt even laten bezinken en zijn in be raad met de advocaten. Zij zijn be zig voor Frank, zodat hij in ieder geval niet terug hoeft naar België." De oud-televisiepresentator werd in 2014 opgepakt voor be trokkenheid bij drugshan del, maar heeft altijd ont kend. Hij zou slechts en- (kele mensen bijeen heb ben gebracht. Bij een veroordeling van acht jaar zou de oud-quizmas ter nog ruim twee jaar moe ten zitten. Zijn Nederlandse advo caat Geert-Jan Knoops stelt dat het 'vonnis maandag pas ter inzage ligt'. Dan worden de vervolgstap pen bepaald. zaterdag 14 oktober 2017 'Zeg overal ja op' 'Geef elkaar de ruimte' Eric Oosterom Vlaardingen Voor maar: ÉiPW Net over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 3 nachten incl. ontbijt in 4* Van der Valk Moers (8,2) Gratis parkeren, wifi en welkomstdrankje Verblijf 3 dagen voor slechts 49,50 p.p. Aankomsten t/m mrt. 2018. Betaal pas bij aankomst! 4* Mövenpick Den Haag-Voorburg (8,0) Hotel Witteveen (7,7) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 1 dag Wildlands Zoo t.w.v. 30,- p.p. i Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Frank Masmeijer (56) moet meteen de cel in. De rechter in Antwerpen die de oud-televi- siepresentator tot acht jaar cel en een boete van 48.000 euro voor drugssmokkel veroor deelde, gelaste onmiddellijke opsluiting. Dennis Jansen Antwerpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4