Rem van den Bosch in Terneuzen en Vlissingen Voetbalvrouwen van I Jzendijke aan de leiding Rem van den Bosch (Rotterdam, 1974) staat bekend om zijn ambitieuze fotoprojecten, waarin de mensen centraal staan. Hij exposeert op twee locaties. PZC optiek de |onge Q® volledige installatie DELTA Kijk snel op DELTA.nl/niettezuinig O zaterdag 14 oktober 2017 Van den Bosch wil in de manier waarop hij men sen in beeld brengt hun eigenheid en hun kracht zichtbaar maken. Voor zijn on langs afgesloten project 'A Muse A Day' geldt hetzelfde. Een jaar lang elke dag een fotosessie, 47.000 au tokilometers en duizenden foto's waren er nodig om een boek te maken met vrouwen die zich let terlijk blootgeven. De foto's zijn tijdelijk in 't Spui in Vlissingen te zien. Van den Bosch vroeg vrou wen te poseren op een plek en op een manier die bij hen past. Als re actie op de exploitatie van het vrouwelijk naakt. De gefotoshopte lijven van volgens bepaalde nor men geselecteerde jonge vrouwen doen in zijn ogen geen recht aan de diversiteit van vrouwen en pro pageren leeg schoonheidsideaal. 'A Muse A Day' is een rijke ver zameling foto's op uiteenlopende locaties, binnen en buiten. Ik zie volwassen vrouwen van alle leef tijden. Groot en klein, met of zon der borsten. Stoer staand of kwets baar wegkruipend. Ingetogen of juist trots. Dansend, denkend, schreeuwend, balancerend, hup pelend, liggend, hangend of zwe vend. Sommige foto's zijn close up, andere formele staatsieportret ten. Er zijn vrouwen die met hun huisdier op de foto gingen of op een motor. Sommige beelden zijn helder, in andere zie je in het duis ter maar een glimp van het model. Elke foto is een verkenning van een specifieke vrouw in een speci fieke context. Voor liefhebbers van een visueel concept is dat wennen. Maar hoe langer ik naar deze ver zameling kijk, hoe meer ik word geboeid. Technisch is het reper toire van Van den Bosch heel breed. Afhankelijk van de situatie werkt hij in kleur of zwart wit, met grote contrasten of juist soft focus. Het andere project dat Van den Bosch momenteel presenteert heet 'If I died today'. Hij vroeg zijn modellen te denken aan intense levensmomenten. Als je even het idee hebt dat er een einde aan je leven komt. Als je overweldigd wordt door gevoelens die kunnen variëren van het voor het eerst zien van je pasgeboren kind, tot de mooiste erotische ervaring die je ooit had. Ernst Momenten waarop de tijd even stil staat. De reeks bestaat uit verstilde meestal close-up of medium close opgenomen (naakt)portretten. Een zekere mate van ernst en ingeto genheid domineert deze serie. De foto's zijn als een ruimtelijke col lage tegen de wand bevestigd in een mooie dynamiek van licht en don ker, liggend staand, groot en klein. 'A Muse A Day' en 'If I died today' zijn projecten waarin Van den Bosch zijn modellen, de kunst en zijn publiek recht doet. De kop is eraf! Sinds woensdag kunt u via de site van de PZC Pu blieksprijs uw favoriete Zeeuwse boek kiezen. De afgelopen dagen werden er 551 stemmen uitge bracht. Waarvan er 162 gingen naar 'Aaahn dek' van Frans Meij- aard uit Breskens. Hij stelde een boek samen over tien jaar vrou wenvoetbal in IJzendijke. De titel 'Aaahn dek' is de kreet, waarmee de speelsters voor de wedstrijd el kaar oppeppen. Het betekent zo veel als: er tegenaan, meiden. De historische roman 'Dostie' van Gerda van Wageningen staat met 83 stemmen op de tweede plek. Ze vertelt over vluchtelin genopvang in 1914. Het sprookjes boek 'Het meisje en de kersen- Publieksprijs 2017 boom' van Mischa van Broekho ven kreeg 70 stemmen en bezet plaats drie. Het levensverhaal van de Terneuzense Francien de Zeeuw, geschreven door Natasza Tardio, staat op de vierde plaats met 55 stemmen. 'Onder Zeeuws- Vlamingen', de bundel waarin Pe ter Oggel en Romain van Damme streekgenoten portretteren, is met 32 stemmen goed voor de vijfde plaats. 'De rest van de top 10: 'Dode varkens' 24 stemmen, 'Oos- terschelde' 15, 'Selma' 14, 'Water sportvereniging Breskens' 13, 'Lexicon Bijbels Grieks' 11. Stem men kan tot 3 november 12.00 uur via pzc.nl/publieksprijs. xxxxxx PC Vrouwelijk naakt integer belicht Een beeld van de expositie, foto nico out Nico Out Middelburg T/m 29/10. Rem van den Bosch. 'If I died today'. KULT Toonbeeld, Bellamystraat 26 A, Terneuzen. Wo. t/m vr. 13.00 -17.00 uur. Za. 10.00 -14.00 uur. 'A Muse A Day'. Boekhandel 't Spui, Oude Markt 5, Vlissingen. Di. t/m vr. 10.00 -18.00 uur. Ma. v/a. 13.00 uur. Za. 10.00 -17.00 uur. Jan van Damme 0 FACEAFACE PARIS TOSCA2 col. 1240 www.optiekdejonge.nl Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 Nu de eerste 4 maanden vanaf 52&0 p/mnd aam (leeftijd) verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44