U I N 1 w I L AN K I Bibliotheek pas in november open Aantal leden Dierenvoedselbank Walcheren groeit snel 7 Zakken vol brokjes en bakjes en ballen kon de Dierenvoedselbank inladen bij de Fransiscusschool in Middelburg. 'Living lab' in Scheldehof Helemaal in de geest van de naamgever van de school zamelden de leerlingen vanaf Dierendag dierenvoeding en verzorgingsspullen in voor de Die renvoedselbank Walcheren. Een idee van juf Marion Schaaij van groep drie, zelf baasje van twee katten.. „Vorig jaar hebben we met Kerstmis eten ingezameld voor de Voedselbank Walcheren. Ik zag de Dierenvoedselbank op Facebook en kon mijn collega's er wel warm voor maken. Ik ken genoeg men sen die heel krap zitten. Als je maar 35 euro in de week hebt is elke euro er één." En dan is een gratis zak kattengrit van 1,99 euro welkom, weet ze. Het resultaat konden Jolanda Lichtenberg en Gabi Merten giste ren ophalen: een auto vol. Jolanda, oprichter van de dierenvoedsel bank, was dankbaar: was enthou siast. „Ik heb in elke klas een praatje gehouden, verteld dat mensen soms zo weinig geld heb ben dat ze geen eten voor hun die ren kunnen kopen." Voor die ge vallen zamelt Lichtenberg sinds deze zomer zakken en blikken honden- en kattenvoer in. Via de Facebookpagina Dierenvoedsel bank Walcheren kan iedereen die ongebruikt diervoeder en aanver wante spullen heeft staan, die aan- W bieden. Wie het kan gebruiken, meldt zich met een berichtje. Lichtenberg zorgt voor de verde ling. Soms regelen mensen de overdracht zelf, vaker komen ze de spullen bij haar huis in de Vlis- singse Aagje Dekenstraat halen en brengen. Gelukkig zijn er vrij willigers die met fiets of auto hel pen als mensen geen vervoer heb ben. Gisteren zat ik nog op mijn scooter met een kattenbak tussen mijn benen", lacht ze. De dieren voedselbank heeft de vaart erin. Zeshonderd leden telt de groep nu, zowel donateurs als afnemers. Je wilt voorkomen dat mensen een dier dumpen Notaris Ruud van Dongen uit Middelburg zorgde voor de op richting van de stichting en de re gistratie bij de Kamer van Koop handel. Het wachten is nu op een bankrekening, zodat mensen die niet met een zak over straat willen toch kunnen doneren. „Dat is niet niks tegenwoordig. De bank wil zeker zijn dat er geen sprake is van witwassen of criminele organisa tie...," vertelt penningmeester Gabi Merten. Via Scalda krijgt de stichting een website. „Studenten van mediavormgeving hebben een opdrachtenbank. Mijn verzoek was al na twee dagen opgepikt door een studente", zegt Lichten berg. De rekeningkosten en de do meinnaamregistratie moeten uit het potje komen dat de stichting wil maken. Er wordt ook uitgeke ken naar een schuur of loods, voor als de gang in Lichtenbergs huis te vol wordt. Het werk is nodig, weet Merten. „Ik ben wel eens voer gaan brengen in een gezin, daar kregen de honden de korstjes van de boterhammen van de kinde ren." Dan doe je die hond toch weg, reageerden ook enkele ouders van de Fransiscuskinderen, merkte Marion Schaaij. „Vaak zijn de huisdieren nog enige afleiding bij armoede. En waar moet dat dier naar toe? Bij het asiel heb je af- standskosten. Je wilt voorkomen dat mensen een dier dumpen." VLISSINGEN Scheldehof, het nieuwe WVO zorgcentrum in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen, krijgt een 'Living lab'. HZ-studen- ten in de zorg en techniek, docent onderzoekers en beroepsmensen uit diverse vakgebieden doen daar onderzoek naar vernieuwingen in ouderenzorg. Dit najaar begint een project naar medicatieveiligheid. Studenten Engineering ontwerpen een 'weiness shower' voor ouderen. 6«?u,j00n fersoonfy* 1 r www.joosse.nl De computerapparatuur voor het lenen en terugbrengen van boeken ('zelfregistratie') kan nog niet worden geïnstalleerd. Daarom duurt het waarschijnlijk nog tot medio november voor het nieuwe uitleencentrum in Souburg de deuren opent, liet hoofd dienst verlening en educatie Antoinette van Zanten van ZB/Planbureau en Bibliotheek van Zeeland gisteren weten. De oude bibliotheek in de Ka naalstraat ging, onder druk van de Vlissingse bezuinigingen, deze zo mer dicht. Gemeente en ZB wil den wel graag ook in Souburg een uitleencentrum houden. Op de basisscholen blijven bibliotheek voorzieningen in stand, maar ook ouderen lenen nog graag een boek. De vestiging van een uitleenpunt in de Zoute Viever is dan ook een schot in de roos. „We zitten op deze locatie in de directe nabijheid van een groot aantal minder mo biele leden", legde Van Zanten uit. WVO Zorg en ZB zetten er op in dat de bibliotheek over een paar jaar ook onderdak vindt in een nieuw zorgcentrum in het dorp, voegde ze er aan toe. De, sterk in gekrompen, collectie van zo'n 1500 banden richt zich vooral op seni oren. Veel andere boeken kunnen worden besteld, maar moeten in Middelburg of Vlissingen worden opgehaald. 7Via zelfbedieningsap- paratuur kunnen mensen zelf boeken lenen en inleveren. Op drie nader te bepalen dagdelen in de week assisteren vrijwilligers de leden van de bibliotheek. Omdat het uitleencentrum nog enkele weken langer op zich laat wachten, kunnen Souburgers op dinsdag 17, donderdag 19 en woensdag 25 ok tober in een bibliobus boeken le nen, inleveren en/of reserveren. De Columbus staat die drie dagen van 14.00 tot 17.00 uur in de Gou westraat. zaterdag 14 oktober 2017 WA Inzamelactie Fransiscusschool levert auto vol met voer op Claudia Sondervan Middelburg Kattenbak NKWJREPLUS+ - A Veerle, Zoë, Hailey, Jasper, Dean en Guus vonden de inzamelactie van dierenvoeding 'vet cool'. Daar konden Gabi Merten en Jolanda Lichtenberg van de dierenvoedselbank zich helemaal in vinden, foto ruben oreel - Marion Schaaij, juf groep drie JOOSSE m ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS J JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 E mlddelburg®joosse.nl E oostkapelle®joosse.nl De nieuwe bibliotheek in zorg centrum De Zoute Viever in Oost-Souburg gaat pas over een maand open. René Hoonhorst Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43