Tranen en een snik bij het condoleanceregister 3 Signalement komt overeen De van betrokkenheid bij de vermissing en dood van Anne Faber verdachte Michael P. heeft mogelijk ook nog een vrouw aangerand. Een week na de vermissing van Anne Faber heeft de politie van Nij kerk een getuigenoproep geplaatst over een aanranding. Die vond een week vóór de verdwijning van 25- jarige Utrechtse plaats. Het signale ment van de aanrander komt over een met dat van Michael P. De dader trok in de nacht van za terdag 23 op zondag 24 september een vrouw met geweld van haar fiets. Dat gebeurde op de Bieslook in Nijkerk. Omdat er op bijna het zelfde moment een auto die weg opreed, staakte de aanvaller zijn po ging en ging ervandoor. Volgens de vrouw was de man die haar aanviel blank en had hij een fors postuur. Hij zou tussen de 20 en 35 jaar oud zijn. Een week nadat Anne Faber ver dween, plaatste de politie een ge tuigenoproep over de aanranding in Nijkerk op haar site. De politie kan niet zeggen of die oproep is in gegeven door de verdwijning van Anne op 29 september. Volgens het Openbaar Ministerie wordt het incident onderzocht en wordt ook bekeken of Michael P. hierbij betrokken is. „Maar er zijn nog geen aanwijzingen dat deze zaak iets met P. te maken heeft", zegt woordvoerder Mary Hallebeek van het Openbaar Ministerie (OM). „We nemen het net als alle aanwij zingen en tips mee in het onder zoek." Het OM wil en kan nog niet zeg gen of P. al een bekentenis heeft af gelegd over zijn betrokkenheid bij de dood van Anne Faber. Haar li chaam werd donderdag in Zee- wolde gevonden, nadat ze bijna twee weken vermist is geweest. P. zit al sinds maandag in alle be perkingen, wat wil zeggen dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben. Elk contact met de buitenwereld zou van invloed kun nen zijn op de verklaring die hij wil afleggen. P. wees de politie wel de weg naar de plek waar Anne werd gevonden. Of hij ook bekend heeft haar gedood te hebben, is nog niet naar buiten gebracht. Gisteren werd besloten dat P. nog veertien dagen langer vast moet blijven zitten. Binnen twee weken moet justitie dan beslissen of dat voorarrest met nog eens 30,60 of 90 dagen moet worden verlengd. Be sloten is om niet de volledige ter mijn van twee weken te wachten die daar voor staat, maar daar vol gende week donderdag al een be sluit over te nemen. Het OM laat weten dat het onder zoek in volle gang is. „Het foren sisch onderzoek loopt, het verhoren van de verdachte gaat door en de vele tips die zijn binnengekomen, worden nagetrokken." REPORTAGE Toeval i Utrecht rouwt om de dood van Anne Faber zaterdag 14 oktober 2017 Michael P. nu ook in beeld als aanrander Ivar Penris Nijkerk Utrecht stond gisteren stil bij het overlijden van Anne Faber. De dood van de jonge vrouw, die 13 dagen vermist was, grijpt de stad enorm aan. Bernie van Unen Utrecht Bij het condoleanceregister in het stadskantoor vloeien tranen. Vrienden uiten hun verdriet op Facebook. An deren willen haar herden ken met een fietstocht. Veel mensen die het condo leanceregister tekenen, ver trekken met een snik. Het is een bizar toeval, vindt Felix. Hij ontmoette Anne Faber vier dagen voor haar verdwijning. De man uit Bilt- hoven was getuige van een ongeluk waarbij Anne was betrokken. Hij is speciaal naar Utrecht gekomen om het condole anceregister te tekenen. Felix was het ongeval in Utrecht bijna vergeten, maar de naam van Anne Faber kwam hem erg be kend voor. Hij had als ge tuige zijn contactgegevens doorgegeven. „Ik zocht naar haar naam, waar kende ik haar van. Toen zag ik een foto van haar. Daar schrok ik enorm van. Ik had zoiets van 'het zal toch niet'. Het bleek toch waar te zijn. Even dacht ik nog: was ze maar harder tegen die auto aangereden en lag ze nog maar in het ziekenhuis. Dan was dit haar niet overko men." Radj heeft ook net gete- kend en vertelt met een brok in stem wat hij heeft geschreven. „Ik heb een dochter van 23 jaar en we hadden het er gisteravond nog over. Als vader schiet je direct in de 'ouderstand'. Je drukt ze op het hart op te passen, niet 's avonds in het donker alleen te fietsen. Mijn dochter vroeg zich af wanneer we ophouden met het waarschuwen om vooral op te passen. Dit is echt vreselijk. Dit had ik niet mee willen maken." Ook Pauline (30) is speciaal naar het stadskantoor ge komen om het register te tekenen. „Ik had een con nectie met haar vriend op Facebook. Ik kende hem verder niet zo goed, maar het komt op deze manier ontzettend dichtbij. Ik vind het onbegrijpelijk dat zoiets kan gebeuren. Het maakt me bang."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3