Heracles-uit is voor Bruns nu een emotioneel duel 30 Strootman nog steeds niet fit 'Oranje is nu niet realistisch' Valcke ontkent aantijgingen Binnen no-time uitgegroeid tot een klassieker met een van de meest mythische plekken uit de cross: De Kuil op de Molenheide. De zandafgraving - een ontdek king van de Belgische veldrijders Erwin Vervecken en Tom Mee- usen tijdens een training - is pas sinds 2010 opgenomen in het par koers. Wanneer de renners zich een meter of twintig naar beneden storten, rijden ze het grootste am fitheater van de cross binnen. In 'de Muil van de Kuil', de mooiste zandbak van het veldrijden, staan naar schatting 15.000 bezoekers. Het kan geen toeval zijn dat het op de katholieke feestdag Allerheili gen koers is op een van de meest bezongen stukjes parkoers uit de wielergeschiedenis: de Koppen berg in Oudenaarden. De kassei- strook dankt haar faam vooral aan de Ronde van Vlaanderen, maar vormt dit jaar al voor de 26ste keer de ondergrond voor een van de pittigste veldritten van de kalen der. Op en rond de Citadel van Namen, waarvan de oudste delen dateren uit de middeleeuwen, wordt een van de zwaarste crossen van het jaar verreden. Alleen kijken naar de renners doet al pijn. Fietsen op en rond een beschermd monu ment? Jawel, als het om veldrijden gaat, is de Belgen weinig te dol. Van de crossen op historisch erf goed is die van Namen de mooiste. De wereldbekerwedstrijd op en rond het racecircuit van Zolder is hét perfecte wieleruitje voor Tweede Kerstdag. Ook het For mule i-circuit van Spa - Francor- champs kende tot vorig jaar een veldrit, maar de wedstrijd in Zol der - vernoemd naar zevenvoudig wereldkampioen veldrijden Eric De Vlaeminck - is er een met meer traditie. Twee jaar terug reed Wout van Aert hier voor het oog van meer dan 50.000 mensen naar de regenboogtrui. Nederland kan niet tippen aan de crosscultuur in België en telt slechts drie crossen van naam: Gieten, Valkenburg - waar dit jaar het WK wordt verreden - en Hoogerheide. Die laatste draagt de naam Grote Prijs Adrie van der Poel, wereldkampioen cross in 1996, kind van de streek en verant woordelijk voor het parkoers rond de Brabantse Wal. Van der Poel se nior is een meester-parkoersbou- wer. Twee jaar geleden introdu ceerde hij het 'Monster van Hoog erheide' - een trap met 44 treden, de hoogste in alle veldritten - en ook de finish op een helling van zeven procent is om te likkebaar den. Thuis, in Wierden, is de dag in de gezamenlijke agenda met een dikke viltstift omcirkeld. Zondag 15 oktober, rond lunchtijd. Dan staat Thomas Bruns met Vitesse tegenover Heracles. Vriendin Lisa zit op de tribune. Ze zullen om ringd zijn door veel vrienden. „Voor mij is dit een heel bijzon dere wedstrijd", vertelt Bruns. „Ik heb mijn opleiding genoten bij FC Twente, maar ik ben een kind van Heracles. Daar ben ik doorgebro ken en was ik supporter. Heracles is de basis van mijn profcarrière en dat zal ik nooit vergeten." Bruns (25) spreekt na zeseneen- halfjaar in het Polman Stadion van een warm nest. Heracles is een fa miliaire club. Een oord van vrien den. „Ik heb met iedereen bij de club nog goed contact", zegt hij. „Afgelopen zondag was Joey Pelu- pessy nog op bezoek. De band is hecht. Natuurlijk is dan de eerste keer tegen Heracles heel erg bijzon der. Ik ben er zelf ook benieuwd naar. Ik kijk uit naar de wedstrijd en verwacht ook wel een mooi wel kom." Dat gevoel is gebaseerd op het af scheid in Overijssel, eind septem ber. De staande ovatie in het Pol man Stadion voorafgaand aan de wedstrijd Heracles - Roda JC. „Dat vond ik mooi. Dat tekent de warmte van de club en de fans. Nee, ik ben niet blijven hangen voor de borrel. Hoe mooi dat misschien ook zou zijn geweest. Wij moesten de dag er na tegen Ajax. We wonnen daar met 2-1. Ja, Heracles was dus wel de ideale voorbereiding. Ik moet straks maar eens vaker gaan." Bruns is gelukkig met zijn over gang. „Vitesse is in alles net een stap verder. Het tempo ligt hoger. Van Vitesse wordt meer verwacht. Heracles moet allereerst wegblijven van de zorgen. Vitesse jaagt op een topklassering." UITSLAGEN zaterdag 14 oktober 2017 Een ode aan de vijf mooiste veldritten Veldrijden is topsport én volks vermaak ineen. Niet in een sta dion maar in een verlaten wei land of afgelegen bos. Een ode aan de vijf die je gezien moet hebben. De mooiste is meteen morgen al in Zonhoven. 1 Zonhoven, morgen, Superprestige Daan Hakkenberg Rotterdam 2 Koppenbergcross, ■1 november, DVV-trofee 3 Namen, wereldbeker, ■18 december De 'Muil van de Kuil' in Zonhoven is de mooiste zandbak van het veldrijden, fotobelga 4Heusden-Zolder, ■26 december, wereldbeker 5Hoogerheide, wereldbeker, ■22 januari Het hart van Thomas Bruns ligt bij Heracles Almelo, maar tegen woordig juicht hij in het shirt van Vitesse, foto pro shots Zijn wortels zijn verankerd in de Twentse grond. Thomas Bruns is als prof groot geworden bij Heracles. In het shirt van Vi tesse staat hij morgen voor de eerste keer tegenover zijn oude liefde. Lex Lammers Arnhem VOETBAL Kevin Strootman ontbreekt vanavond bij AS Roma in de Italiaanse top per tegen koploper Napoli. De middenvelder heeft nog altijd te veel last van de spierblessure die hij kort voor de interlandperiode opliep. Trainer Eusebio Di Francesco hoopt dat de medische staf er wel in slaagt om Strootman klaar te stomen voor het duel met Chelsea in de Champi ons League. Rick Karsdorp zit voor het eerst sinds zijn overgan wel bij de wed strijdselectie. VOETBAL Het verrast Ro nald Koeman (foto) niet dat hij weer wordt genoemd als nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal, maar hij ziet dat voorlopig niet gebeuren. „Ik ben ma nager van Everton, dat is het belangrijkste, niets an ders. We hebben hier veel werk te doen. We moeten gaan winnen. Daarbij ligt mijn prioriteit. Bondscoach worden is nu niet realis tisch", zei Koeman gisteren. ALGEMEEN Jéröme Valcke ontkent dat Nasser Al-Khe- laifi hem heeft beloond voor het toekennen van mediarechten voor de WK's voetbal van 2018, 2022, 2026 en 2030. „Dat is echt niet waar", verdedigt hij zich in L'Équipe. „Ik heb nooit iets ontvangen van hem. Echt nooit." De Zwit serse justitie opende deze week een strafzaak tegen Valcke, de voormalig secre taris-generaal van FIFA, en directeur Nasser Al-Khe- laifi van het Qatarese medi abedrijf beIN Media. Valcke wordt ervan verdacht per soonlijk voordeel te heb ben genoten bij het toeken nen van de mediarechten. TENNIS Shanghai (Chn) Kwartfinale, mannen: Federer (Zwi/2) - Gasquet (Fra) 7-5 6-4, Cilic (Kro/4) - Ramos (Spa) 6-3 6-4, Del Potro (Arg/16) - Troioki (Ser) 4-6 6-1 6-4, Nadal (Spa/1) - Dimitrov (Bul/6) 6-4 6-7 (4) 6-3. Hong Kong (Chn), kwartfinale, vrouwen: Gavrilova (Aus/7) - Ca brera (Aus) 6-1 3-6 6-4, Pavlyu- chenkova (Rus/6) - N. Osaka (Jap) 6-3 6-3. Tianjin Open (Chn), kwartfinale, vrouwen: Errani (Ita) - McHale (VSt) 5-7 7-6(2) 6-1, Peng S (Chn/3) - Sorribes (Spa) 6-0 6-1, Sharapova (Rus) - Vögele (Zwi) 6-3 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30