SP Keizer weer een extra optie Ecuador schorst vijf spelers 29 cruciale duels in eredivisie, Champions League en de beker Giovanni van Bronckhorst moet voorin gaan kiezen Agüero op rand van rentree na gebroken rib met Napoli, een sluier die pas ver dween na de bijna gebruikelijke wederopstanding in Alkmaar tegen een naïef verdedigend AZ (0-4). „Dat resultaat tegen NAC, dat was zó teleurstellend", knikt Van Bronkchorst. „We spelen nu voor het eerst sinds dat duel weer in de eigen Kuip en dus voelt het alsof we nog iets moeten rechtzetten. Ik heb nu wel een bredere selectie dan toen, ik kan echt gaan kiezen tussen spelers. Ook qua wedstrijdritme zijn jongens verder dan enkele we ken geleden." Met die laatste woorden doelt Van Bronckhorst op Sven van Beek en Bart Nieuwkoop, die ondanks het schrijnende gebrek aan wed strijden van het tweede elftal, stapje voor stapje dichter bij de hoofdmacht kruipen. Maar vooral op de aanstaande rentree van spits Nicolai Jorgensen, die 36 dagen no dig had om volledig te herstellen van zijn hamstringblessure die hij opliep in de uitwedstrijd te gen Heracles Almelo. De 26-jarige Deen kan vanavond weer spelen, maar begint volgens Van Bronck horst op de bank. „Negentig minu ten is nog niet mogelijk", zegt de trainer, die echter in alles wil voor komen dat hij de indruk wekt al over het treffen met PEC Zwolle heen te kijken. En daar zijn de spelers ook van doordrongen. Jeremiah St. Juste bij voorbeeld. „Naar welke wedstrijd van de vier ik vooral uitkijk?", zegt de aanvoerder van Jong Oranje. „PEC Zwolle-thuis. Ik kijk nog he lemaal niet naar andere wedstrij den. Dit elftal moet het stap voor stap doen." In beeld En de Peruviaan Renato Tapia, die opeens weer prominent in beeld is door het blessureleed van Eric Bot- teghin en Jan-Arie van der Heijden. Hij staat in de Kuip tegenover Ryan Thomas, één van de spelers van Nieuw-Zeeland, die het Peru van Tapia nog van het WK volgend jaar kan houden. Nieuw Zeeland en Peru werken volgende maand een thuis- en uitwed strijd af om het WK in Rusland te bereiken. „Toch is dit nu de belangrijkste ontmoeting met Thomas", geeft Tapia lachend het sociaal meest wenselijke antwoord. „Simpelweg omdat dit de eer ste wedstrijd is. Die ontmoetin gen tussen Peru en Nieuw Zee land, die komen later wel. Ja, na tuurlijk zijn die ook belangrijk. Als we winnen en voor het eerst sinds 1982 weer het WK berei ken, zal heel Peru feestvieren. Ja, nog groter dan de manier waarop Feyenoord in mei de landstitel vierde. En waarschijn lijk ook een hele week. Het zal dan voor mij nog lastig worden om weer snel terug te zijn in Rotterdam voor de eerstv'oH gende wedstrijd met Feyen.-y oord." J0RGENSEN Programma Stand in Ajax maanden terug. Maar ge voelsmatig nog veel verder. Ajax speelde in Amsterdam Schalke 04 van de mat toen het misging met die knie. Nogmaals: gevoelsmatig een eeuwigheid geleden. Juist het seizoen waarin Sinkgraven als ver rassende linksback een soort van wederopstanding beleefde als spe ler van Ajax. De halve finales tegen Lyon en de finale dus ook. Sinkgra ven moest het allemaal missen. Daar zat hij dan in zijn clubkos tuum op de tribune van de Friends Arena. „Dat maakte het allemaal extra pijnlijk. Ik heb er alles aan ge daan om die wedstrijd te spelen, maar het lukte op het laatste mo ment toch niet. Ik had met pijnstil lers kunnen spelen, maar conditio neel was de achterstand te groot." En toenmalig trainer Peter Bosz wilde daar geen risico mee nemen. Het was Bosz die Sinkgraven tot ie ders verrassing, inclusief hemzelf, omschoolde tot offensieve links back. Precies de plek waar ook de nieuwe trainer Marcel Keizer hem het liefst ziet. Keizer laat steeds va ker weten behoefte te hebben aan de offensieve back. Niet voor niets speelde Sinkgraven bij Jong Ajax als linksachter. Maar dan komt er een uitdruk king op het gezicht die de rasvoet baller in Sinkgraven typeert. De voetballer, die ook nog altijd ge looft in een plekje op het midden veld van Ajax, zoals dat een paar jaar terug was voorbestemd. Toch even die twinkeling. „De trainer weet ook dat hij me op het mid denveld kan gebruiken. Het is niet zo dat ik voel: ik ben definitief de vaste linksback van Ajax. Maar op die positie zal ik me weer richten. En doorgaan op de lijn van vorig seizoen." Maar Sinkgraven komt straks wel in een team dat nog niet draait. Of anders gesteld: waren de eerste slechte maanden van dit seizoen niet extra frustrerend op de tri bune. „Zo heb ik dat niet beleefd. Mijn motivatie om weer te spelen is al enorm. Daar hebben de resul taten geen invloed op." Sergio Agüero. foto photo news VOETBAL Sergio Agüero maakt wellicht vandaag alweer zijn ren tree bij Manchester City. Trainer Pep Guardiola overweegt zijn spits weer op te stellen tijdens de thuis wedstrijd tegen Stoke City. „Hij deed het de laatste trainingen best goed", zei de oefenmeester. „Mis schien dat hij alweer kan spelen." Agüero brak nog maar twee weken geleden een rib bij een taxi-ongeluk in Amsterdam. De Argentijn was eind vorige maand naar Nederland gekomen om een concert van de Colombiaanse zanger Maluma bij te wonen. Na afloop nam hij een taxi naar de luchthaven, maar die reed onderweg vol op een verkeers- paal. De vrees bestond dat Agüero misschien wel langer dan een maand aan de kant zou staan. De 29-jarige Argentijn kreeg afgelopen dinsdag al groen licht om te trai nen. Zonder Agüero, die in zes competitieduels zes doelpunten maakte, won Manchester City kort voor de interlandperiode van Chel sea (0-1). Agüero heeft nog één doelpunt no dig om Eric Brook te evenaren als topscorer aller tijden van City. Hij staat nu op 176 doelpunten, Brook is al 78 jaar recordhouder met 177 goals. VOETBAL Vijfinternationals hoe ven voorlopig niet meer voor de na tionale voetbalploeg van Ecuador uit te komen. Ze zijn geschorst door de bond van hun land, omdat ze de avond voor het duel van dinsdag met Argentinië hun hotel hebben verlaten. De voetbalbond van Ecua dor noemt het vijftal nog niet bij naam. Argentinië moest de be wuste wedstrijd in Quito winnen om het WK van volgend jaar in Rusland te bereiken. Met dank aan Lionel Messi lukte dat ook. De aan valler scoorde driemaal (3-1). Ecua dor begon de WK-kwalificatie voortvarend, met vier overwinnin gen in de eerste vier duels. Daarna won de ploeg nog maar twee van de resterende veertien wedstrijden. zaterdag 14 oktober 2017 PC de Kuip van start Nicolai Jorgensen is terug. Oké, de Deen zal tegen PEC Zwolle nog in de luwte blijven, maar met het duel met Ajax voor de deur is de terugkeer van de spits meer dan wen selijk. En dan is het moment eindelijk daar, de aanvallende luxepositie waar Giovanni van Bronckhorst al zo lang naar verlangde. Een voorhoede die overloopt van kwaliteit. En dan zal het in eerste instantie gaan tussen Sam Larsson en - Jean-Paul Boëtius. „Ik ben blij dat ik die keuze heb", zei Van Bronckhorst. „Boëtius heeft het als cen trumspits goed ingevuld, maar iedereen weet dat het niet zijn natuurlijke positie is. Als Jorgensen helemaal fit is, moet ik gaan kiezen." Maar wie er straks sneuvelt? Van Bronckhorst is het type trai ner dat lang vasthoudt aan een bepaalde speler. Dat zou voor Larsson betekenen dat hij Boëtius echt uit het elftal moet spelen. „Ach, liever dit dan helemaal geen keuze", zegt Van Bronckhorst. Vandaac 18.30 uu I ir Ajax-Sparta RodaJC-NAC 20.45 ui ir Feyenoord - PEC Zwolle FC Utrecht - Heerenveen Morgen 12.30 uu ir Heracles - Vitesse 14.30 uu ir VW-PSV FC Groningen - AZ Willem II - FC Twente 16.45 uur ADO Den Haag - Excelsior gespeeld w g V Pt (v-t) 1 PSV 7 6 0 1 18 (21-6) 2 Feyenoord 7 5 0 2 15 (16-6) 3 Vitesse 7 4 2 1 14 (15-7) 4 PEC Zwolle 7 4 2 1 14 (13-10) 5 Heerenveen 7 4 2 1 14 (12-11) 6 Ajax 7 4 1 2 13 (15-6) 7 VVV 7 3 3 1 12 (10-6) 8 AZ 7 4 0 3 12 (10-11) 9 ADO Den Haag 7 3 1 3 10 (6-9) 10 FC Utrecht 7 3 1 3 10 (10-14) 11 FC Groningen 7 2 2 3 8 (11-13) 12 Heracles 7 2 2 3 8 (11-13) 13 Excelsior 7 2 1 4 7 (7-11) 14 NAC 7 2 1 4 7 (9-14) 15 FC Twente 7 2 0 5 6 (8-9) 16 Sparta 7 1 2 4 5 (5-11) 17 RodaJC 7 1 0 6 3 (7-17) 18 Willem II 7 1 0 6 3 (6-18)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29