s wsm 13 u 'Buren niet de gordijnen injagen' 'De kinderen komen elkaar niet meer tegen op school' 7 Kinderen die samen spelen en ouders, opa's, oma's, tantes en ooms die elkaar ontmoeten. Dat is heel in het kort het doel van Kids&Co in 's-Heer Abtskerke. igwam tmi iH 'Living lab' in Scheldehof Kinderen zijn er genoeg in 's-Heer Abtskerke. Zo'n stuk of dertig tussen de nul en twaalf jaar, schat ten Heieen Flikweert en Cherinda van Hasselt. Maar ze kennen elkaar lang niet allemaal. „Ze komen el kaar niet tegen op school", zegt Heieen Flikweert. „Ik vind het be langrijk dat ze op het dorp ook adresjes hebben waar ze naar toe kunnen", zegt Cherinda van Has selt. Sinds er geen school meer is in het dorp is het automatisme van vriendjes in de buurt weggevallen. Sommige kinderen gaan in Nisse op school, anderen in Goes. Om er voor te zorgen dat de kinderen el kaar toch leren kennen hebben de twee vrouwen Kids&Co opgezet. De gedachte ontstond toen Van Hasselt in een binnenspeeltuin een dorpsgenoot tegen kwam met kinderen in dezelfde leeftijd maar ze kenden elkaar niet. „Ik heb er lang over nagedacht of ik iets moest doen", zegt Van Hasselt. „Er komt een moment dat je denkt dat je genoeg te doen hebt, maar ik heb toch de stoute schoe nen aangetrokken samen met He- leen." Zo werd Kids&Co een feit. Een clubje dat regelmatig activiteiten organiseert voor de kinderen in het dorp. „De eerste activiteit is op - f'Mf? S WlÈ$ ïèt - 20 oktober. Dan gaan we een tas versieren en daarna is er een lam- pionnentocht door het dorp. De eerste aanmeldingen zijn al bin nen", vertellen Flikweert en Van We hebben alles gelijk goed neergezet, compleet met boekhouding Hasselt trots. Verder staat er nog een sinter klaasfeest op het programma. „En het hoeft niet altijd iets heel groots te zijn. In de herfst lekker door het dorp struinen en kastanjes zoeken om er daarna iets leuks van te ma ken kan ook." De organisatie van Kids&Co staat er nu, maar het was toch een klus om dit op te zetten. „We heb ben alles gelijk goed neergezet, compleet met boekhouding", zegt Van Hasselt. Ze zijn nu nog bezig met de laat ste puntjes op de i voor de eerste activiteit en liepen gelijk al tegen een paar dingen aan. Want waar haal je een kleine hoeveelheid tas jes voor een lage prijs vandaan? En ook lampionnen zijn duurder dan verwacht. Het is uiteindelijk ge lukt, maar het zet gelijk ook aan tot denken. Misschien is het mo gelijk samen te werken met club jes in andere dorpen. Van Hasselt denkt aan Nisse en Ovezande. „Heel veel kindjes gaan in Nisse op school en zitten in T.o.n.(een acti- Op het dorp moeten ook adresjes zijn waar de kinderen naartoe kunnen viteitencommissie in Nisse, red.). De mogelijkheid is er, het netwerk is er." Kids&Co is er niet alleen voor de kinderen. Het is ook echt de be doeling om de ouders en de opa's en oma's er bij te betrekken. Zij ontmoeten elkaar immers ook niet meer op het schoolplein. „Dat is de Co", zegt Van Hasselt. „Daarom hebben we op de eerste uitnodi ging ook de tip gezet dat mensen na afloop van de lampionnentocht kunnen eten in Versvliet", zegt Flikweert. Bijdrage Het initiatief heeft inmiddels een startbijdrage gekregen van SMCZ, de stichting maatschappelijke en culturele zorg gemeenschap 's- Heer Abtskerke. Daarnaast wordt voor elke activiteit een bijdrage van 2,50 per kind gevraagd. VLISSINGEN Scheldehof, het nieuwe WVO zorgcentrum in de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen, krijgt een 'Living lab'. HZ-studen- ten in de zorg en techniek, docent onderzoekers en beroepsmensen uit diverse vakgebieden doen daar onderzoek naar vernieuwingen in ouderenzorg. Dit najaar begint een project naar medicatieveiligheid. Studenten Engineering ontwerpen een 'weiness shower' voor ouderen. Gehoon fersoonfy* Er is voor de gemeente Goes geen enkele reden om meer macht te ei sen in het samenwerkingsverband met de Bevelandse buurgemeen ten. Dat vindt burgemeester Her man Klitsie. Het zou de verhou dingen enorm onder spanning zetten." De vijf Bevelandse gemeenten hebben vijfjaar geleden samen de 'Gemeenschappelijke regeling De Bevelanden' opgezet. Daarin wer ken ze samen op het gebied van personeel en organisatie, informa tie- en communicatietechnologie en werk, inkomen en zorg. De WD in Goes is bepaald geen fan van deze samenwerking, zo bleek deze week tijdens een commissie vergadering. Volgens fractievoor zitter Dick de Korte heeft het Goes nog weinig gebracht en is het een erg ondemocratisch fenomeen, omdat de raad deels buitenspel zou worden gezet. De Korte kreeg van burgemees ter Klitsie de toezegging dat er een plan komt om het samenwer kingsverband beter te laten func tioneren en dat de gemeenteraad waar nodig kan bijsturen. Meer zeggenschap eisen gaat hem ech ter een stap te ver. Nu heeft elke gemeente evenveel stemrecht. Goes heeft met z'n 37.000 inwo ners dus evenveel in de melk te brokkelen als het ruim 7.000 zie len tellende Noord-Beveland. De WD stelde voor daar veran dering in te brengen, maar volgens Klitsie moet Goes de buren vooral niet de gordijnen injagen. „Er is geen probleem", aldus de burge meester. „Er wordt heel goed naar ons geluisterd als centrumge meente. Meestal krijgen we onze zin, soms moeten we water bij de wijn doen. Het zal heel slecht val len als we aandringen op een aan gepaste stemverhouding." De Korte zei onder de indruk te zijn van de woorden van Klitsie en maakte er daarna geen punt meer van. Alle partijen willen doorgaan met de samenwerking, mits de raad goed op de hoogte wordt ge houden. www.joosse.nl zaterdag 14 oktober 2017 BE Kids&Co zorgt voor samenhang Melita Lanting W.V-- 4* *4. i Cherinda van Hasselt (links) en Heieen Flikweert hebben Kids&Co opgezet, fotomarcelledavidse -Cherinda van Hasselt -Cherinda van Hasselt 1JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 144