Interview ]- Sommigen noemen zijn stijl tuttig en 'over the top'. Zelf zegt Rivièra Maison- baas Henk Teunissen (61) dat hij vooral een 'way of life' aan de man brengt. Tot in Oost-Azië is zijn merk een hit. OME. Cucina. Jarenlang waren deze wellicht over bodige aanduidingen op voor werpen niet weg te denken uit Nederlandse woonkamers. Maar volgens Rivièra Maison- baas Henk Teunissen is de teksthype - uitgezonderd op serviezen - wel zo'n beetje over nu. In plaats daarvan dit najaar: iets strakkere interieurs met een retro-uitstraling. Rvs in combinatie met eikenhout, de introductie van zachte kleu ren zoals oranje. En: rotan. Verwerkt in onder meer stoe len, tafels en in een lamp in de vorm van een luchtballon, een van de nieuwe bestsellers van de woongigant. Een ander decoratiesucces: een alumi nium fietsje met een houten zadeltje, opvolgers van de ul tieme verkooptopper, de drie delige, stapelbare glazen pot. Teunissen: „Bovenin kun je snoepjes doen, in het midden koek en onderin nog iets anders. Tienduizenden heb ben we ervan verkocht. Grote ketens als HEMA, Blokker en Action hebben nu ook zoiets in het assortiment. Tja, zo werkt het nu eenmaal met een grote hit. Ook in Zuid-Korea staat hij in honderden keu kens. Toen ik in Seoul bij de opening van de winkel aan een vrouw vroeg waarom zij juist die pot kocht, bleek ze geen Engels te spreken. Jam mer. Het blijft nu gissen." Henk Teunissen toverde Rivièra Bloemsierkunst aan de Amsterdamse Overtoom - de winkel van zijn ouders - de afgelopen decennia om in het internationale interieur- merk Rivièra Maison. Er zijn nu meer dan honderd ver kooppunten in Nederland, wereldwijd zeshonderd, met zaken in onder meer Noor wegen, Duitsland, Qatar en Zuid-Korea. Partners in die laatste twee landen waren zo enthousiast dat ze het Hol landse concept importeerden. Over de wereldwijde aantrek kingskracht van zijn lande lijke stijl: „Ik weet dat een bekende Zuid-Koreaanse soapacteur zijn huis vol heeft Handelaar in gevoel sfeer Tekst ANNEMARTVANRHEE Foto's MARCO OKHUIZEN, RIVIÈRA MAISON Hollandse Henk „Rivièra Maison is op aarde om het gezellig te maken." 521 zaterdag 14 oktober 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 116